Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységben a szegények...

A kereszténységben a szegényeknek történő adakozásnak milyen CÉLJAI vannak ? Illetve mit gondoltok, egy keresztény embernek erkölcsi kötelessége, hogy -amennyiben teheti- anyagilag támogassa a szegényeket ?

Figyelt kérdés

Az Iszlámban közismert hogy a zakát mint "kötelező" szegényeknek adandó adomány van jelen. Ezenfelül még további önkéntes adakozás is ajánlott természetesen.


Nálunk az adakozásnak legalább két célja is van.


Abdullah ;)



2021. aug. 20. 17:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen Vidiripi hogy ennyi időt szakítottàl a vàlaszadàsra!

Ugyanezt a többieknek is köszönöm !


Mielőtt részletesen vàlaszolnék, erről a "bűnösségről" pàr mondatot szólhatnàl, (ha van kedved) mert nem szeretnék úgy vàlaszolni, hogy esetleg nem értem miről van szó.


"Az lenne ez első lépés hogy el kellene fogadnod hogy bűnös ember vagy a második az hogy el kellene fogadnod a kegyelmet! "


Egyébként talàlkoztam olyan kereszténnyel itt a GYK-n aki még ezt is letagadta hogy a vallàsa szerint az ember bűnös eredendően.

2021. aug. 25. 06:44
 32/82 anonim ***** válasza:

Abdullah, az eredendő bűn témája nem úgy van, ahogyan azt te hiszed, innen származik egy csomó félreértés.

Nincs időm hosszan írni. Ezt olvasd végig: [link]


A többi félreértés, ha jól láttam a háromságtan meg nem értéséből ered.

Egyébként mind a két témáról ír röviden az a muszlimok kérdései alapján összeállított könyv, amit ajánlotta a másik kérdés alatt.

2021. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Egyébként talàlkoztam olyan kereszténnyel itt a GYK-n aki még ezt is letagadta hogy a vallàsa szerint az ember bűnös eredendően."


Akkor miért lett Ádám kiűzve az Éden kertből és miért van halál a világban? Ezt majd kérdezd meg tőle!


"Mielőtt részletesen vàlaszolnék, erről a "bűnösségről" pàr mondatot szólhatnàl, (ha van kedved) mert nem szeretnék úgy vàlaszolni, hogy esetleg nem értem miről van szó."


Nem baj ha nem érted. Egyébként is sok dologgal így van ez. Majd idővel helyére kerülnek a dolgok! Válaszolj nyugodtan!

2021. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 A kérdező kommentje:

#29 Aurelia:


"Nem Szabad lenézni a szegényeket mert az Isten szabad minden emberrel.

Bárki lehet koldus bármikor."


Teljes mértékben egyetértek !


# Vidiripi:


"És mi van a szívben? Mert a leborulást azt lehet csinálni megszokásból ,kényszerből ,képmutatásból!"


Allah tudja, hogy mi van a szívünkben. Őt nem lehet becsapni. És én azt gondolom, hogy a legfontosabb Uramnak az ami a szívben van.


" A Mindenható Allah azt mondja: ’Aki jót cselekszik, az tízszeresen vagy még többszörösen kapja azt vissza, és aki rosszat cselekszik, az hasonlóképpen kapja vissza, vagy megbocsátom neki.

És aki egy arasznyit közeledik Hozzám, ahhoz Én egy kartávolságnyit közeledem, és aki egy kartávolságnyit közeledik Hozzám, ahhoz Én egy ölnyit közeledem, és aki Felém sétálva indul, afelé Én futva indulok el. És aki annyi bűnnel állna is elém, amennyi majdnem betöltené a Földet úgy, hogy nem társít Velem semmit, Én bizony ugyanennyi megbocsátást hoznék neki!"


"Az ítélet napján szét lesznek választva az emberek! Jézus fogja megítélni hogy ki hová kerül. És Ő nem a homlokot meg a tenyeret fogja nézni!"


Íme egy részlet arról milyen lesz a Feltámadás Napja a Szent Korán szerint:


"És a könyv a kezükbe helyeztetik majd, és látni fogod, hogy a bűnösök félnek majd attól, ami benne van. Azt mondják majd: „Jaj nekünk! Miféle könyv ez, ami nem hagy semmi nagy vagy kicsi tettet feljegyzetlenül?” És meg fognak találni ott mindent, amit tettek, eléjük adva. És Urad nem lesz igazságtalan senkivel.”


Korán. 18. Szúra 49. vers



"- A kemény próba az nem harmónia és békesség hanem az harc! Ebben nincs harmónia!

Én sem érzem a harmóniát az iszlámban! Mondjuk soha nem is keresném!

Az sem harmónia hogy alá veted magadat Allah akaratának az is egy harc!"


Általában semmit sem kérek Allahtól, csak igyekszem megemlékezni Róla méltóképpen. Bízom Benne, az Ő kezében vagyok, semmi sem történhet velem az Ő akarata nélkül.


Ha "mindenki összefogna ellenem" hogy ártalmamra legyenek, semmit sem tehetnének ha Allah segítene nekem.


Kemény próba annak, aki kapaszkodik az evilág javaiba. Ahogy kiteljesíted magadban az Iszlámot, akkor már egyre kevésbé leszel rabja a vágyaidnak. Ugyanakkor az nem bűn, hanem természetes hogy vágyunk dolgokra, de nem szabad hogy ezek legyenek a fő céljaink.


Az Iszlám valójában felszabadítja az embert mindazon vágyak rabságából, ami a fogyasztói társadalmat jellemzi. Most NEM a kereszténységről beszélek, hanem az elanyagiasodott társadalomróé.


"Az lenne ez első lépés hogy el kellene fogadnod hogy bűnös ember vagy a második az hogy el kellene fogadnod a kegyelmet! A kegyelem az minden egyénnek szól! Nem kollektívának lett "kitalálva" hanem egyéneknek!"



"A Fenséges Allah azt mondta:

Ó, Ádám fia! Bizony, amíg Hozzám fohászkodsz és Tőlem remélsz, eltekintve attól, amit elkövettél, megbocsátom neked azt, s nem törődöm vele.

Ó, Ádám fia! Ha a bűneid az ég felhőiig érnek is, majd Tőlem kéred a megbocsátást, megbocsátok Én neked!

Ó, Ádám fia! Bizony, ha annyi bűnnel jönnél Hozzám, amennyi majdnem betöltené a Földet, ezután úgy találkoznál Velem (a halál után, a Feltámadás Napján), hogy nem társítasz Velem semmit, Én bizony ugyanennyi megbocsátást hoznék neked!”


#32 és Vidiripi:


Köszönöm szépen mindkettőtöknek ! Igazából én lassan ki is szállnék a beszélgetésből, mégpedig azért, mert maximálisan IGAZATOK VAN abban, hogy ahhoz hogy megértsem a kereszténységet tanulmányoznom kéne, és ahogyan Vidiripi helyesen megállapította a Biblián elmélkedni kell, annak aki meg akarja érteni mit üzen.


Az az igazság, hogy ha meg akarom érteni akkor "házon belül" is kaphatnék némi segítséget a feleségem révén. :)


Igazából az Iszlámot tanulmányozom, mert minden nap ápolnia kell a hitét az embernek.

2021. aug. 25. 21:28
 35/82 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Allah tudja, hogy mi van a szívünkben. Őt nem lehet becsapni. És én azt gondolom, hogy a legfontosabb Uramnak az ami a szívben van."


Akkor ne a külsőségeket keresd! A logika azt diktálja hogy akkor Allah nem azt fogja nézni hogy kinek a legfehérebb a homloka! Mivel az nem jelent semmit!


" A Mindenható Allah azt mondja: ’Aki jót cselekszik, az tízszeresen vagy még többszörösen kapja azt vissza, és aki rosszat cselekszik, az hasonlóképpen kapja vissza, vagy megbocsátom neki.

És aki egy arasznyit közeledik Hozzám, ahhoz Én egy kartávolságnyit közeledem, és aki egy kartávolságnyit közeledik Hozzám, ahhoz Én egy ölnyit közeledem, és aki Felém sétálva indul, afelé Én futva indulok el. És aki annyi bűnnel állna is elém, amennyi majdnem betöltené a Földet úgy, hogy nem társít Velem semmit, Én bizony ugyanennyi megbocsátást hoznék neki!"


Ez nagyon ismerős! Kikeressem az idevonatkozó bibliai igéket?


"És a könyv a kezükbe helyeztetik majd, és látni fogod, hogy a bűnösök félnek majd attól, ami benne van. Azt mondják majd: „Jaj nekünk! Miféle könyv ez, ami nem hagy semmi nagy vagy kicsi tettet feljegyzetlenül?” És meg fognak találni ott mindent, amit tettek, eléjük adva. És Urad nem lesz igazságtalan senkivel.”


A Biblia úgy nevezi Élet könyve! Jelenések 21:27


"Általában semmit sem kérek Allahtól, csak igyekszem megemlékezni Róla méltóképpen. Bízom Benne, az Ő kezében vagyok, semmi sem történhet velem az Ő akarata nélkül."


És a harmónia? Hiszen arról írtál!


"Az Iszlám valójában felszabadítja az embert mindazon vágyak rabságából, ami a fogyasztói társadalmat jellemzi. Most NEM a kereszténységről beszélek, hanem az elanyagiasodott társadalomróé."


A Biblia pont erről beszél! És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket! János 8:32


"Az az igazság, hogy ha meg akarom érteni akkor "házon belül" is kaphatnék némi segítséget a feleségem révén."


És a feleséged az katolikus vagy protestáns?


"Számomra van a kereszténységben valami nagyon kegyetlen."


Ezt még mindig nem részletezted ,hogy mire gondolsz!

2021. aug. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 A kérdező kommentje:

"Akkor ne a külsőségeket keresd! A logika azt diktálja hogy akkor Allah nem azt fogja nézni hogy kinek a legfehérebb a homloka! Mivel az nem jelent semmit!"


Egy hadíszból meséltem Vidiripi, és az is lehet, hogy a jelentését szimbolikusan is lehet értelmezni. Megkerestem neked:


"Mohammed Próféta (béke legyen vele) azt mondta: "Az én közösségem úgy jön az Ítélet Napján, hogy fehér a homlokuk és a végtagjaik a mosakodás nyomaitól. Aki hosszúra tudja nyújtani ezt, akkor tegye meg."


Al- Bukharinál és Muszlimnál is meg van ez a hadísz. Itt a mosakodás alatt természetesen az imára való rituális mosakodást kell érteni.


Egy másik Hadíszból részlet:


"... Ti a társaim vagytok. A testvéreink azok, akik még nem jöttek el.

Hogyan ismerheted fel meg azokat a nemzetedből, akik még nem jöttek el ?

Mit gondoltok arról, ha valakinek lenne egy lova, amelynek a fején és a lábszárán egy világos folt van, és teljesen a fekete lovak között lenne, vajon nem ismerné meg a lovát ?

Dehogynem, ó Allah küldötte !

A Próféta (béke legyen vele) erre azt mondta: Bizony, ők a mosakodástól fénylő arccal és lábszárral jönnek majd el, és én előttük megyek majd a szomjat oltó medencéhez."


"Ezt még mindig nem részletezted ,hogy mire gondolsz!"


Lehetséges, hogy a bűnnel kapcsolatos félreértésemen alapul az egész. Nem érdekes.


Az a benyomásom, hogy egy "eltévedt bárányként" tekintesz rám, és köszönöm, hogy megpróbáltál visszatereleni a nyájba :) Ezt a jóindulat jelének tartom, minden kereszténytől.

2021. aug. 27. 19:54
 37/82 anonim ***** válasza:

Csak 2.5%?

Nálunk tized van, plusz mellé ha valaki kér, akkor adunk.

2021. aug. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:

abdullah bocsi de a kérdésed nagyon provokatív... láttalak sokszor mindig sértegeted a kereszténységet...! a kérdésed is nagyon sértő és folyton azt akarod bizonygatni hogy a muszlim mennyire superior ez jött le az írásodból... ha alapból is a keresztények állás pontjára vagy kiváncsi akkor miért akarod ennyire bizonygatni hogy most mi van a muszlimoknál...


nem beszélve arról hogy amíg a muszlimoknál az adakozás kötelező addig a kereszténységben nem! ami azt jelenti hogy a keresztény ember nem kerül bűnre ha nem ad de a muszlim igen emiatt is mivel a keresztény szabad akaratából csinálja ezért ő részesül áldásban míg a muszlim nem! ez csak alap filozófia... nem követem a kersztény dogmákat annyira... csak amennyire az europai ember... mivel keresztény táradalom


de egy kérdésem lenne...

miért van akkor a muszlim világban mély szegénység meg hatalmas problémák mind gazdaságilag mind társadalmilag ha ott mindenki az igaz egyetlen utat követi meg a sok gazdag muszlim adakozik... amúgy nem annyira jön át miközben hullámban özömlenek be a 99% gazdasági és politikai menekült ami azt jelenti hogy ott bántalmazták és éheztek a maradék meg potenciális "v"ajkeverő...


csak egy gondolat menet hogy akkor miért olyan nagy a szegénység ott...

2021. aug. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
amúgy az egyesült arab emirségek az egyik legfogyasztobb társadalom ami csak létezik!!! arany rúd automaták vannak az éttermek előtt amiket az ételre kell rá tenni...
2021. aug. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 A kérdező kommentje:

#37:


A tized neked jövedelem adóként működik ha jól sejtem. A zakàt inkàbb vagyonadónak tekinthető.


Ha a tized vagyonadó lenne néhány év alatt "tönkretenne" téged és a csalàdodat mondjuk így. Gondold végig !


A zakàt fizetését a legtöbb orszàgban nem ellenőrzi az àllam, így a fizetése lelkiismeretbeli alapon önkéntes. De igen, az Iszlàm bölcsen előírja.


Egy szóval nem mondtam, hogy egy vallàsos keresztény kevésbé lenne jótékony !

2021. aug. 28. 07:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!