Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységben a szegények...

A kereszténységben a szegényeknek történő adakozásnak milyen CÉLJAI vannak ? Illetve mit gondoltok, egy keresztény embernek erkölcsi kötelessége, hogy -amennyiben teheti- anyagilag támogassa a szegényeket ?

Figyelt kérdés

Az Iszlámban közismert hogy a zakát mint "kötelező" szegényeknek adandó adomány van jelen. Ezenfelül még további önkéntes adakozás is ajánlott természetesen.


Nálunk az adakozásnak legalább két célja is van.


Abdullah ;)



2021. aug. 20. 17:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 A kérdező kommentje:

"És ha mindig is fontos volt, akkor gondolod attól, hogy lead x összeget kötelező jelleggel, hogy ne kerüljön a pokolba, már nem lesz fontos?"


Ha megteszi, akkor úgy vélem ez egy bizonyíték hogy hisz Allahban.


Sorsàról pedig kizárólag a Magasztos dönt majd. Allah tudja hogy az emberek szeretik az evilàgi javakat.


Allah mindennek tudója és bölcs.

2021. aug. 28. 19:11
 62/82 anonim ***** válasza:

"Ha megteszi, akkor úgy vélem ez egy bizonyíték hogy hisz Allahban."

Hisz Allahban, és ennyi elég? Ez esetben már szó sincs alázatról, küzdelemről stb. amiket felsoroltál, csak szimpla adófizetésről, hogy elkerülje a poklot. Ettől még lehet, hogy pl. utálja az embereket, a szegényeket meg megveti és lenézi. De befizeti a 2,5%-ot, mert ezt tanítja az iszlám és végülis neki úgy se fáj annyira vagy igen, de mivel "ezzel megveszi a jegyét a mennybe" kibírja.


Áh, mindegy. Szerintem te túl egyszerűen látod a dolgokat. Az embereket és a szituációkat is fekete-fehéren látod. Aki bead 2,5%-ot az biztos szenved, (mert mindenki kapzsi vagy nem tudom miért) és az biztos hisz is... a gazdagok amúgy is ragaszkodnak pénzükhöz és két forintot sem tudnak nélkülözni és a többi sztereotípia...

És ha valami újgazdag gyerekről van aszó, aki amúgy is szórja a pénzt? Annyi szituáció lehetséges és biztos, hogy van is, amikor ez a szabály nem éri el a kívánt hatást.

2021. aug. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 A kérdező kommentje:

#62:


"Ettől még lehet, hogy pl. utálja az embereket, a szegényeket meg megveti és lenézi. De befizeti a 2,5%-ot, mert ezt tanítja az iszlám és végülis neki úgy se fáj annyira vagy igen, de mivel "ezzel megveszi a jegyét a mennybe" kibírja."


Nem csupán a zakát befizetése az egyetlen teendője, ha a Paradicsomba vágyik.


"Áh, mindegy. Szerintem te túl egyszerűen látod a dolgokat. Az embereket és a szituációkat is fekete-fehéren látod."


Nem biztos, csak te viszed erre a beszélgetést, hogy rám húzd ezt a köntöst.

Gyakran megtörténik, hogy keresztény vitapartnereim, "tematizálják" a beszélgetést, amibe a végén azt látják bele, amit látni szeretnének.


"És ha valami újgazdag gyerekről van aszó, aki amúgy is szórja a pénzt? "


Értem, amiket írsz, csak én elképzelek egy ilyen embert, és nehezen tudom elhinni, hogy ezek az "embertípusok" őszintén tudnának hinni Istenben.


Egy gazdag ember simán behazudhatná, hogy megadta a zakatot. De ha mégis rendszeresen megadja, ez egy cselekedet, aminek istenfélelemből kell származnia. Én így gondolom.

2021. aug. 28. 20:09
 64/82 anonim ***** válasza:

"Nem biztos, csak te viszed erre a beszélgetést, hogy rám húzd ezt a köntöst."

Nem hiszem. Én hoztam neked egy konkrét problémát. Te egy általános, "minden gazdag kapzsi, mindenki szereti a pénzt" válaszoltál rá. Mi ez, ha nem egyszerűsítés?

Ha az iszlám az igaz vallás, akkor annak szabályai mindenkor, minden szituációban érvényeseknek és hatékonyaknak kellenének, hogy legyenek. De szerintem egyszerűen ez a szabály nem mindig éri el a célját. És minél gazdagabb valaki, annál kevésbé, pedig elsősorban nem a szegényeket kellene az elvilágiasodás ellen védeni, hanem a gazdagokat. Ez a szabály ilyen formán, szerintem hiányos. Elmondtam a véleményem, nem kell vele egyetértened, de én így látom.


"Értem, amiket írsz, csak én elképzelek egy ilyen embert, és nehezen tudom elhinni, hogy ezek az "embertípusok" őszintén tudnának hinni Istenben."

Miért ne tudna hinni? Sőt tökéletesen meg is lehet róla győződve, hogy ő mindent jól cselekszik és nagyon igaz ember, hiszen még adakozik is a szegényeknek, minden kötelességét megtette, amit Isten elvár tőle. De ettől még lehet totál világias a gondolkodása és foggal körömmel ragaszkodhat a pénzéhez. Akár érezheti úgy is, hogy rajta Isten áldása van, azért gazdag. Szerinted hány politikus, meg gazdag adja be az egyházi adót, tizedet, zakátot, akármit, csak azért, hogy megnyugtassa magát, hogy ő milyen jó ember? Hogyne lennének hivő emberek! Nem akarnak a pokolra jutni, úgyhogy fizetik az adót.

Amúgy a legszélsőségesebb emberek is hihetnek Istenben. Sok terrorista is hívő volt, teljesen meggyőződve arról, hogy ő mindent jól csinál. Istennek tetsző amit tesz. Egy gazdag, miért ne gondolkodhatna így?

2021. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 A kérdező kommentje:

" De ettől még lehet totál világias a gondolkodása és foggal körömmel ragaszkodhat a pénzéhez. Akár érezheti úgy is, hogy rajta Isten áldása van, azért gazdag. Szerinted hány politikus, meg gazdag adja be az egyházi adót, tizedet, zakátot, akármit, csak azért, hogy megnyugtassa magát, hogy ő milyen jó ember? Hogyne lennének hivő emberek! "


Oké ilyen nincs. Az ilyen ember hihet ugyan Istenben, de ez véleményem szerint nem az Iszlám. Magyarul ő szerintem nem muszlim.

Azt pedig te eldöntöd hogy kereszténynek minősülhet-e.


Az, hogy valaki valamilyen módon hisz Istenben, az egyáltalán nem jelenti azt hogy muszlim lenne !


"Ha az iszlám az igaz vallás, akkor annak szabályai mindenkor, minden szituációban érvényeseknek és hatékonyaknak kellenének, hogy legyenek."


Ennek sincs ebben a formában értelme. Vannak hitetlen és/vagy képmutató emberek, senki sem mondott olyat, hogy az Iszlám mindenki szívét kitölti majd.

2021. aug. 28. 22:01
 66/82 anonim ***** válasza:
Ahogy gondolod. Én azért leírtam a véleményem a kérdéssel kapcsolatosan. Mégha nem is értesz velem egyet, legalább hallottál egy alternatív véleményt is.
2021. aug. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 A kérdező kommentje:

#66:


Jól tetted, hogy leírtad a véleményed. Nagyon szépen köszönöm ! Intelligens hozzàszólàson mindig elgondolkodok.


Igazàból mielőtt muszlim lettem, én is sok mindent hozzàd hasonlóan làttam az Iszlàmmal kapcsolatban.

De amikor elkezdtem megismerni, később gyakorolni a vallàst sok mindenről felismertem, hogy koràbban rosszul gondoltam.

2021. aug. 29. 19:48
 68/82 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Leírnád hogy mit láttál rosszul korábban?

2021. aug. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 A kérdező kommentje:

#68:


Úgy véltem, hogy sok dologban nincs elegendő "érzelem". Például kultúrkeresztény szemmel, úgy tűnhet, hogy az imádkozás, csupán meghatározott mozdulatok gépies elvégzése. Ez azonban egyáltalán nincs így, sőt ahogy telik az idő, egyre nagyobb beleéléssel és odaadással tudja végezni valaki. Nekem ez a tapasztalatom.


Illetve van rengeteg dolog az Iszlámban, ami először furcsa, de aztán idővel rájössz hogy a Prófétának (béke legyen vele) ebben és abban is igaza volt.

Voltak dolgok amiket nem értettem, de aztán kezdtem keresni az értelmét, és kezdtem rádöbbeni, hogy Mohammed (béke legyen vele) tanácsai bölcsek voltak ezekben is.


A Korán ájái is szinte mindig sokkal mélyebb üzenettel bírnak, mint azt valaki első olvasásra gondolná.


Allah könyörületes és figyelmeztet minket. Allahnak nincs szüksége a jócselekedeteinkre. Hiszen a jócselekedeteink nem növelik Allahnak a királyságát és hatalmát.

2021. aug. 30. 22:35
 70/82 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Allah könyörületes és figyelmeztet minket. Allahnak nincs szüksége a jócselekedeteinkre. Hiszen a jócselekedeteink nem növelik Allahnak a királyságát és hatalmát."


Az iszlámban még is ez a megmentés alapja!


"...hogy a Prófétának (béke legyen vele) ebben és abban is igaza volt." "...Mohammed (béke legyen vele) tanácsai bölcsek voltak ezekben is."


Érdekes hogy Mohamednek tulajdonítod ezeket a dolgokat és nem Alllah-nak!

2021. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!