Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyenlő jogok illetik meg a...

Egyenlő jogok illetik meg a Korán ill. a saria törvény szerint a hívő muszlimokat és nem muszlimokat?

Figyelt kérdés
Muszlimként igazságosnak tartod ezt?

2021. nov. 10. 08:13
 101/150 anonim ***** válasza:
0%

#100: Nagyon sok minden nem úgy történik a muszlim többségű orszàgokban ahogyan az Iszlám előírnà.


A vezetők jelentős része korrupt és a nyugati országok csatlósa.


Abdullah

2021. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/150 anonim ***** válasza:
100%

Na látom, Abdullah, nem te vagy a legélesebb kés a fiókban.

Megpróbálom nagyon konyhanyelven elmagyarázni, hátha így könnyebb lesz megérteni. A keresztény országok többsége gyakorlatilag csak történelmében keresztény. A felvilágosodás óta a keresztény vallásnak nincs igazán befolyása az emberek mindennapi életére. Akik önként követik a keresztényi előírásokat, azok saját döntésükből teszik ezt, de a többségre ez nem jellemző. És mivel a vallási előírások nem is szabhatnak meg semmit az életükben, nem is foglalkoznak vele.

Vagyis a keresztény országban élők züllése nem a keresztények züllése, tekintve hogy jellemzően eleve nem keresztényekről van szó.


Viszont az iszlám országok közül rengetegben a vallás nagyon is szigorúan meghatározza az emberek mindennapi életét. És ha ennek ellenére jellemzőek az említett dolgok ezekben az országokban, akkor ott értelemszerűen a vallás is problémás. Hisz vagy maga a vallás hibás tanítása eredményezi ezt, vagy a vallás tanítása lehetne jó is, csak épp annyira gyenge lábakon áll, hogy szinte senki nem veszi komolyan.

2021. nov. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/150 anonim ***** válasza:
51%

#102:


A kereszténység màr régen csődöt mondott akkor amikor "kivonult" az emberek mindennapi életéből. A kereszténység tanítàsai nem alkalmazkodtak a valósàghoz.


De ehhez most nem sok kedvem van.


Vannak normàlis keresztények, velük olyan jól eltudok beszélgetni. Ők most hol lehetnek ?


Abdullah

2021. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/150 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez így van, akkor az iszlám mondott csak csődöt igazán, hisz annak ellenére rendszeresek a Koránnal nem összeegyeztethető népszokások, hogy a vallás - a te szóhasználatoddal élve - még csak ki sem vonult az emberek mindennapi életéből.
2021. nov. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/150 anonim ***** válasza:
51%

#104:


Abdullah az egyenes beszéd híve, szóval mondj egy dolgot ami szerinted az Iszlàmból ered és nem tetszik neked.


Érdemben beszélgessünk valamiről. 4,5 pipàs vagy, szóval gondolom nem a búcsúban lőtted ezeket.


Abdullah

2021. nov. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/150 anonim ***** válasza:
100%

"A kereszténység màr régen csődöt mondott akkor amikor "kivonult" az emberek mindennapi életéből. A kereszténység tanítàsai nem alkalmazkodtak a valósàghoz."

Itt konkrétan nem tudom, mire gondolsz, feltételezem, hogy egyes egyházak tanításaira.

Én úgy látom, hogy éppen az a baj, hogy a Bibliától, és ezáltal a valóságtól szakadtak el, és a visszatérés, a megújulás lenne a megoldás. Mondjuk én kisebb gyülekezethez tartozok, nálunk a hit a mindennapi életünk része. A hitnek szerintem akkor van értelme, ha komolyan veszi az ember. Annak, hogy névleg legyen valaki keresztény (vagy akár muszlim), nem sok értelme van.

2021. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/150 anonim ***** válasza:
51%

"úgy látom, hogy éppen az a baj, hogy a Bibliától, és ezáltal a valóságtól szakadtak el, és a visszatérés, a megújulás lenne a megoldás."


Ezt a fenti mondatot rengeteget hallottam màr muszlimoktól is ! Csak ott a Biblia helyett a Koràn van a mondatban.


"hitnek szerintem akkor van értelme, ha komolyan veszi az ember. Annak, hogy névleg legyen valaki keresztény (vagy akár muszlim), nem sok értelme van."


Ebben maximàlisan egyetértünk.


Abdullah

2021. nov. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/150 anonim ***** válasza:
51%

"Hogy neked nem sikerült megérteni, hát istenem, nem lehet mindenkinek az esze az erőssége. De annyit legalább csak megérthetnél, hogy semmi értelme mások helyett eldönteni, hogy szerinted miben hisznek, és ezt a hamis képet kritizálni."


Én nem arról beszélek hogy mások miben hisznek hanem hogy mit tartalmaz a szentháromság tanítása márpedig az három külön istenséget ír le.

2021. nov. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/150 anonim ***** válasza:
51%

"És a problémák nem ott kezdődnek, hogy én mit gondolok, hanem, hogy ez a gyakorlat. És ez nem az én problémám elsősorban, hanem az ott élőké."


Kezdjük ott hogy te összemosod egyes országok szokásait azzal mit tanít az iszlám, pontosabban egyes országok szokásaiból következtesz arra hogy mit ír a Korán ami nagyon buta megközelítés. Olyan mintha azt mondanánk a kerestzény vallás biztosan engedi a pedofilát és benne van a Bibliában mert sok keresztény országban gyakoriak a pedofil papok.



"Szerintem akkor olvasd szorgalmasabban a hadíszokat."


Eddig azt állítottad a Korán írja :)

Megmutatom akkor mit ír a Korán a vallásszabadságról:


2/ 256 Nincs kényszer a vallásban!


50/ 45 Te nem kényszerítheted őket. Intsd csak a Koránnal azt, aki féli a fenyegetésemet!


13/40 a te feladatod csupán az igehirdetés. A mi feladatunk a számonkérés.


88/ 21 Intsél hát! Hiszen te csak intő vagy,


5/54 Ti hívők! Aki eltántorodik közületek a vallásától, az az ő dolga.


Gondolom látod hogy a Korán vallásszabadságot biztosít, halálbüntetésről pedig szó nincs.



"Teljesen életszerű helyzetben találkoztam ezzel. Hozzáteszem, hogy a muszlim pár sem volt tisztában vele, hogy a jog ezt tiltja, így kereshettek másik tanút."


Az életszerű hogy keresztényeket is meghívnak egy muszlim esküvőre de az nem hogy egy muszlim keresztényt választ tanunak. Nekem eszembe nem jutna. Ahogy egy kerestzény sem választana muszlim tanut az esküvöjén.



"Inkább ez a nem életszerű. Nem szentháromsághívő tudtommal az unitárius és az adventista egyház, az összes többi az. A gyakorlat az, ha pl egy európai nő kinti muszlimmal házasodik, hogy vinnie kell keresztlevelet, ami bizonyítja, hogy keresztény. A kutya sem kérdezi meg, hogy hisz-e a szentháromságban, elég a bizonyíték, hogy pl. katolikus, református stb (és ezek mind szentháromsághívő egyházak). Vagy Egyiptomban pl. ha koptot vesz el egy muszlim, az ortodox egyház is szentháromsághívő."


Az adventisták szentháromsághívők. Az unitáriusok tényleg nem és a Jehova tanui sem. Más kerestzény egyházról nem tudok ami elutasítja a szentháromságot. Én továbbra sem arról beszélek hogy mi a gyakorlat egyes muszlim országokban hanem arról hogy mit ír a Korán:


2/221 Ne házasodjatok társító asszonyokkal,


A szentháromság tanítása pedig akkora társítás mint a ház, tehát muszlim férfi nem vehet feleségül szentháromsághívő keresztény nőt.

2021. nov. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/150 anonim ***** válasza:
51%

"Ha valami negativ derul ki az iszlamrol, az Abdullah meg a tobbi szerint mindig annak az orszagnak a "nepszokasa", meg veletlenul sem az iszlam irja elo, soha."


Ez hazugság. Láthatod hogy most is Korán versekkel bizonyítottam hogy az iszlám vallásszabadságot biztosít és szó nincs halálbüntetésről a hitet elhagyók esetében.

2021. nov. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!