Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyenlő jogok illetik meg a...

Egyenlő jogok illetik meg a Korán ill. a saria törvény szerint a hívő muszlimokat és nem muszlimokat?

Figyelt kérdés
Muszlimként igazságosnak tartod ezt?

2021. nov. 10. 08:13
 121/150 anonim ***** válasza:
50%

"hogy Mohamed hogy vehetett el egy kopt keresztényt, aki szentháromság hívő volt."


Látom akkor nem volt világos. Kopt keresztény volt de áttért az iszlámra és Mohamed próféta ezt követően vette feleségül.



"Egyrészt arról, hogy talán mégsem minden hazugság, amit a keresztények mondanak az iszlámról, "


Hát, úgy 95% hazugság amit keresztények mondanak az iszlámról. 5% pedig féligazság kiforgatva.

2021. nov. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/150 anonim ***** válasza:
50%

"akkor hogy nyilatkozhatsz teljes magabiztossággal olyat egy másik vallásról, hogy nem tiltja a poligámiát? Szerintem ez jogos kérés a fentiek fényében."


Úgy hogy a Biblia engedi a többnejűséget.

2021. nov. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/150 anonim ***** válasza:

#120

Lényegében, mint minden frissen megtért szektás, képtelen normális vitára, ezért is kezdem feladni velük a kommunikációt. Nem lehet előre jutni, mert stílusuk borzalmas, mintha kocsmatöltelékkel beszélnék, normális, megalapozott érvelésre képtelenek. Nekik azok a tények, amik a Koránban vannak írva. Sokszor azok is valami furcsa kifacsar módon, mert sok más, értelmesebb muzulmán másként látja. Szoktam néha olvasni az iszlam.com magyar nyelvű oldalt, ott néha egész más dolgokat írnak. Annak több hitelt adok, mint az itteni futóbolondoknak.

2021. nov. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/150 anonim ***** válasza:

#120:


"Akkor remélem ezzel meg is oldódott az a probléma is a fejedben, hogy Mohamed hogy vehetett el egy kopt keresztényt, aki szentháromság hívő volt. Szerinte, ez egy teljesen jogos felvetés volt, de hagyjuk... Viszont jó lenne, ha elgondolkodnál és leszűrnéd a tanulságokat. Egyrészt arról, hogy talán mégsem minden hazugság, amit a keresztények mondanak az iszlámról, másrészt meg, ha a saját vallásod szabályait sem ismered eléggé, akkor hogy nyilatkozhatsz teljes magabiztossággal olyat egy másik vallásról, hogy nem tiltja a poligámiát? Szerintem ez jogos kérés a fentiek fényében."


Nem, egyébként korántsem tekintem teljesen megoldottnak ezt a dilemmát.


A muszlimok többsége határozottan azon a véleményen van, hogy teljesen mindegy hogy az illető keresztény hölgy melyik felekezethez tartozik, ha keresztény akkor feleségül vehető.


Sőt olyan vallástudósok is vannak, akik szerint bőven elég ha az illető nő meg van keresztelve és kereszténynek vallja magát, ha soha életében nem volt templomban akkor is feleségül vehető.


Nem teljesen lefutott meccs ez. Egyáltalán Mohammed (béke legyen vele), élete idején találkozhatott-e olyan keresztényekkel akik nem voltak szentháromsághívők ??? Mert ha nem, akkor az érdekes, mert a Korán egyértelműen megengedi hogy keresztény nőt vegyünk feleségül.


Maria Mohammed (béke legyen vele) kopt keresztény felesége valóban felvette az Iszlámot, dehogy pontosan mikor az már nehezebb kérdés.


Mindenesetre a muszlimok között az általános gyakorlat az, hogy nyugodtan ellehet venni szentháromsághívő felekezethez tartozó nőt.

De valóban hogy ezt mire alapozzák, azt már én sem értem pontosan. Lényeg az, hogy ezek nem olyan egyszerű kérdések, megoszlanak a vélemények, nekem pedig nincs kedvem ezt a témát a végtelenségig kutatni.


Ami forrást találtam az a Testvérem álláspontját erősítette meg.

2021. nov. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/150 anonim ***** válasza:

"Szoktam néha olvasni az iszlam.com magyar nyelvű oldalt, ott néha egész más dolgokat írnak. Annak több hitelt adok, mint az itteni futóbolondoknak."


Nagyon helyes. Szívből ajánlom azt az oldalt, szerintem elég jól használható.

2021. nov. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/150 anonim ***** válasza:
#125 Gondoltam. Te inkább rájuk hasonlítasz. Csak tudod, az a baj, hogy muszlim hittestvéred szerint egy elszigetelt kisebbséget képviselnek. Azt is közölte már, hogy az oldalukon szereplő állítások hülyeségek és inkább ne is olvassuk. Bár azt soha ne volt hajlandó leírni, hogy akkor szerinte mit kéne olvasni...(A Koránon kívül)
2021. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/150 anonim ***** válasza:
0%

"Csak tudod, az a baj, hogy muszlim hittestvéred szerint egy elszigetelt kisebbséget képviselnek. Azt is közölte már, hogy az oldalukon szereplő állítások hülyeségek és inkább ne is olvassuk. Bár azt soha ne volt hajlandó leírni, hogy akkor szerinte mit kéne olvasni...(A Koránon kívül)"


Nem azt írtam hogy minden állítás hülyeség, szóval ne hazudozz. Egy-egy konkrét témában írtam hogy egy-egy konkrét állítás nem igaz az iszlám.com oldalán.

2021. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/150 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azt írtam hogy minden állítás hülyeség, szóval ne hazudozz. Egy-egy konkrét témában írtam hogy egy-egy konkrét állítás nem igaz az iszlám.com oldalán."


Hát persze, a szokásos én hazudok szöveg... rettenetesen unalmas. Mintha nem írtad volna, hogy ők vahabiták, és aki ezt vagy azt hiszi a tanításaik közül az hülye stb... de felőlem szépítgetheted. Nem érdekel a téma. Ha annyira lelkes vagy, keresd elő, hogy pontosan mit írtál, ha tévedek elnézést kérek. Az én emlékeimben úgy maradt meg, hogy lehordtad az oldalt, mivel nem mindenben egyezett az ő tanításuk a te nézeteiddel, sőt nem is voltál hajlandó elfogadni forrásként, mivel vahabita szektás oldalnak tartottad, szóval azért nem mérvadó, amit írnak, ők csak egy kisebbség.

2021. nov. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/150 anonim ***** válasza:

Szerintem a következő tények sokat elárulnak:


- A gyereket mindig az apa vallását kell kövesse, mert az apa a család feje és példaképe


- Muszlim férfi gond nélkül házasodhat nem-muszlim nővel (még külön dicsőségnek számít szőke európai nőket elvenni)


- Muszlim nőnek tilos nem-muszlim férfival házasodni. Ha megteszi az automatikusan hitehagyásnak számít, aminek a büntetése halál.


Amiket fentebb írtam nem én találtam ki, hanem a muszlimok mondják. Sokat tőlük hallottam vagy láttam élőben. De bárki utánanézhet ennek.


Majd ha a muszlimok is megengedik nekünk, hogy európai férfiak elveheasünk muszlim nőket, ahogyan azt ők teszik az európai nőkkel, akkor térhetünk csak vissza egyenjogúságról beszélni. De addig amíg amit az egyik nem gond nélkül megtehet míg a másik halálbüntetést kap, addig nem sok értelmét látom egyenlő jogok emlegetésének.

2021. dec. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/150 anonim ***** válasza:
0%

"Amiket fentebb írtam nem én találtam ki, hanem a muszlimok mondják. Sokat tőlük hallottam vagy láttam élőben. De bárki utánanézhet ennek."


Akkor talán neked kellene előbb utánanézned. Muszlim férfi az iszlám szerint egyistenhívő nővel házasodhat. Tehát amit állítasz, hogy erurópai nővel házasodhat nem igaz. Sőt, a szentháromsághívő keresztények sem egyistenhívők tehát a keresztény nők 99%-ával sem házasodhatnak muszlim férfiak.


Egyébként egy muszlim nő miért menne hozzá szerinted egy keresztény férfihez? Az iszlám olyan jogokat biztosít a nőknek amit a keresztény vallás nem.

2021. dec. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!