Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak engem zavar, hogy a...

Csak engem zavar, hogy a papokat a pedofíliával azonosítják?

Figyelt kérdés

Mindenhol vannak pedofilok.

Nyilván az, hogy ha valaki pap és így lesz pedofil, talán súlyosabban esik latba. De nem hiszem, hogy több pedofil pap lenne, mint pedofil hidegburkoló, kollégiumi nevelő, vagy cukrász.

Nem az megy papnak, aki pedofil, nem ez a motiváció.


Mégis a legtöbb helyen, ha az egyházról van szó, a vele szemben kritikusak, ( műveletlen, suttyó kritikusok ) általában a pedofíliával hozakodnak elő.

Ha pap, akkor kisgyerek, és ez a párhuzam egyre nehezebben rombolható le.


Engem ez zavar. Igazságtalannak és becsületsértőnek tartom.


Mit gondoltok?



2021. dec. 28. 10:58
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
14%
A 3. válaszban megválaszoltam a kérdést. A legutóbbit csak az egyházat boncolgató kommentek miatt írtam.
2021. dec. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, szerinted egy pedofilnak hogy volt a legtöbb esélye áldozatokat találni: hidegburkolóként, egy egész kollégium szeme előtt, cukrászdában, vagy néhány jámbor ministránsfiú közül, akinek az ájtatos öreganyja is inkább őt védte volna semmint a gyereket?
2021. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
65%
a kőműves és a cukrász nem fogad cölibátust, ha hazamegy a meló után legálisan lerendezi az asszonnyal vagy bárkivel. a pap meg nem tudja a szexuális vágyait általában legálisan rendezni, amikor nem bírja akkor rá kell fanyalodni a mininsrtráns fiúkra. nyílván ha a kőmíves fogadna nőtlenséget és nem a pap akkor a kőmivesekről terjednének történetek.
2021. dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
82%

Ezen kívül a kőmívesnek nincsen akkora hatalma az emberek felett!

Ez így együtt - nem piszkálja a csőrödet, kérdező?

2021. dec. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
79%

"Egyes fundamentalista evangélikál, neoprotestáns rétegek még talán veszélyesebbek jelenleg, mint a katolikus egyház."

Aretha Franklin esete például. 12 évesen lett először terhes, majd utána 14 évesen. Az apjának, aki neoprotestáns lelkész volt szintén lett gyereke egy tizenpáréves lánytól. Ebben a közösségben Aretha esete nem volt egyedi és elég kemény élete volt ennek a "gyülekezetnek" a hatására.

Csak ezen nem csámcsognak annyit.

Amúgy az eltussolások sem feltétlenül igazak, de még ahol igaz is, ott sem a Katolikus Egyházra igaz. Nálunk itt a városban volt ezelőtt úgy 10 évvel egy pedofil eset. Nemrég derült ki és rég nem vonható felelősségre az a tanár. Már el is hagyta az országot, ki tudja hová. Vagy az Epipo-s gyerektábor, hogy mást ne mondjak. Ott is évekkel később derült ki, a fiatalok fel sem fogták sokáig, hogy mi történt velük. A pedofíliának sajnos ilyen a természete.

2021. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
79%
Engem inkább az zavar, hogy még mindig vannak, akik a papokat védik.
2021. dec. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
100%
7 Nem azt írta, hogy a hívő lebutított, hanem ezt: "A papi pálya meg alapból vonzóbb neki, hisz egy lebutított közeget feltételez a hívőkkel."
2021. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
67%
Sokan nem bírják a cölibátus okozta pszichés nyomást és ezért torzul el a személyiségük. Megfelelő felkészítéssel, rendszeres pszichés támogatással meg lehetne ezt előzni
2021. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
34%

#19

A pedofília hajlama már sokkal korábban kialakul az emberben, minthogy cölibátust fogadna, nem kéne hülyeségeket írni. Kérdezz meg bátran bármilyen komolyabb pszichológust vagy pszichiátert.

2021. dec. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
62%
Inkább az van, hogy erre a foglalkozásra gyűlnek a pedofilok, mivel itt a legkönnyebb kiélni, a legkisebb a lebukás kockázata, és szinte nincs büntetés.
2021. dec. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!