Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak engem zavar, hogy a...

Csak engem zavar, hogy a papokat a pedofíliával azonosítják?

Figyelt kérdés

Mindenhol vannak pedofilok.

Nyilván az, hogy ha valaki pap és így lesz pedofil, talán súlyosabban esik latba. De nem hiszem, hogy több pedofil pap lenne, mint pedofil hidegburkoló, kollégiumi nevelő, vagy cukrász.

Nem az megy papnak, aki pedofil, nem ez a motiváció.


Mégis a legtöbb helyen, ha az egyházról van szó, a vele szemben kritikusak, ( műveletlen, suttyó kritikusok ) általában a pedofíliával hozakodnak elő.

Ha pap, akkor kisgyerek, és ez a párhuzam egyre nehezebben rombolható le.


Engem ez zavar. Igazságtalannak és becsületsértőnek tartom.


Mit gondoltok?



2021. dec. 28. 10:58
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
21%
2022. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
21%

[link]


dr. Mészáros István atya levele:


„Ittam belőled. Szeretkeztem veled. A vágyaim netovábbja vagy, az én gyönyörűségem, akivel így kell kommunikálnom, mert nem küldhetem el emailben, nem mondhatom el telefonban. Nem bízhatok meg benned sem. Tragédia” – áll a Mészáros kézjegyével ellátott levélben, amelyet a címzett egy időre nyilvánosságra hozott a Facebook-oldalán. A hosszú és felkavaró szöveg nem egyszerűen szerelmi vallomás: alázatos esdeklés váltakozik parancsolgatással, vádakkal, gyanúsítgatásokkal, a féltékenység tajtékzásával.


A címzett: Kőhegyi Dániel, 18 éves római katolikus papnövendék.

2022. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
21%

Egyesek szerint rendszer hiba van a Római Katolikus Egyházban, ezért rendszer szintű probléma az országonként ezres nagyságrendű pedofil, többségében kisfiúkra vadászó papok kinevelése, kitermelése.


[link]


Franciaországban a háború óta minden hétre jutott egy újabb pedofil római katolikus pap, és kisfiú áldozat is.

2022. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
21%

Ez sajnos nem csak Franciaországra jellemző. Németországban hasonló adatok jöttek ki, az USA-ban is ezrével buktak le pedofil római katolikus papok, a pápa személyes tanácsadója, McCarrick bíboros is nemrég bukott le pedofil bűnei miatt, a lebukása előtt a bűnös tévelygését évtizedekig tudta gyakorolni papnövendékekkel, kisfiúkkal.


[link]

"

Josh Shapiro pennsylvaniai főállamügyész egy 887 oldalas jelentésről számolt be augusztus közepén, amelyet az esküdtszék tagjai dolgoztak ki. Megrázó részletek derültek ki arról, hogyan csalogatták a papok a gyermekeket cukorkával, kólával, videóval, a nagyobbakat alkohollal is a plébániákra, sekrestyékbe, motelekbe. „A nyilvánosságnak tudnia kell erről. Sokan hallottak már hasonló esetekről, de nem ennyiről. Sokunk számára az ilyen esetek valahol máshol, valahol messze történtek meg. Most már tudjuk az igazságot: mindenhol ez zajlott” – olvasható az 500 ezer levéltári dokumentum áttanulmányozása és több tucatnyi áldozat meghallgatása alapján készült jelentés bevezetőjében. Az esetek nagy száma, az elkövetők romlottsága és az egyházi feljebbvalók hozzáállása az esküdteket is meglepte.


A jelentés borzasztó bűncselekményekről számol be a gyermekek fogdosásától és a közös zuhanyozásoktól, az előttük végzett önkielégítéstől és orális szexre való kényszerítésüktől kezdve egészen az erőszakos közösülésig. Sokan azzal ámították a gyerekeket, hogy bármit tesznek velük, az nem bűn, és nekik kötelességük engedelmeskedni, mert a papok Isten eszközei.

"

2022. jan. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
17%

[link]

"

Elképesztő részletek derülnek ki az Antonio Provolo Intézet nevű, kifejezetten süketnéma gyerekek nevelésére alapított olasz katolikus intézményben történt szexuális bűncselekményeket feltáró vizsgálat során.


Egy Giuseppe álnéven szereplő áldozat például elmesélte a Daily Beast újságírójának, hogy Verona környéki szegény családba született, süketnémán. Amikor a szülei nem tudták tovább eltartani a speciális igényei miatt, az egyházhoz fordultak segítségért, akik az Antonio Provolo Intézetbe utalták be. Itt a gyerekeket többek között megtanítják jelnyelven kommunikálni.


Guiseppe 11 éves volt, amikor egy, az intézetben dolgozó szerzetes elkezdett megtanítani neki egy sor “különleges, titkos jelet”, amikkel olyanokra lehetett utalni, mint maszturbálás, orális szex, pénisz és ánusz.


“Először egyáltalán nem értettem, miért tanítja meg nekem ezeket a furcsa titkos jeleket”


- idézte fel most Guiseppe.


“A dolog akkor világosodott meg előttem, amikor kettesben maradtam egy pappal, aki egyszer csak az orális szex jelét mutatta nekem, majd elővette az álló péniszét és belenyomta a számba.”


Innentől kezdve a papok és szervezetek rendszeresen ilyen jelekkel hívták ki a gyerekeket félreeső helyiségekbe.

"

2022. jan. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
96%
Akiket zavar, hogy egyesek (állítólag) összemossák a pedofíliát és a homoszexualitást, azokat miért nem zavarja, hogy a papokat összemossák a pedofíliával? Kettős mérce a javából.
2022. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
22%
A papokat nem mossák össze a pedofíliával, de az a helyzet, hogy nagyon sok pap pedofil, országonként ezres nagyságrendben vannak a római katolikus papok között pedofil bűnelkövetők, lásd a mostanában megjelent egyházi iratok alapján végzett vizsgálatokat, vagy a büntetőfeljelentések hatására indult bírósági-ügyészi vizsgálatokat.
2022. jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
96%
az, hogy "országonként ezres nagyságrendben" elegge homalyos, de akkor is azt jelentene, hogy a papok tobbsege NEM pedofil
2022. jan. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
5%

Még szép.

Az kéne csak, hogy a többség az legyen.

De sokkal több van köztük, mint máshol.

2022. jan. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
78%

#39

Ez szimplán rosszindulatú hazugság, nincs egyetlen kutatás a témában, ami ezt alátámasztaná.

2022. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!