Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak engem zavar, hogy a...

Csak engem zavar, hogy a papokat a pedofíliával azonosítják?

Figyelt kérdés

Mindenhol vannak pedofilok.

Nyilván az, hogy ha valaki pap és így lesz pedofil, talán súlyosabban esik latba. De nem hiszem, hogy több pedofil pap lenne, mint pedofil hidegburkoló, kollégiumi nevelő, vagy cukrász.

Nem az megy papnak, aki pedofil, nem ez a motiváció.


Mégis a legtöbb helyen, ha az egyházról van szó, a vele szemben kritikusak, ( műveletlen, suttyó kritikusok ) általában a pedofíliával hozakodnak elő.

Ha pap, akkor kisgyerek, és ez a párhuzam egyre nehezebben rombolható le.


Engem ez zavar. Igazságtalannak és becsületsértőnek tartom.


Mit gondoltok?



2021. dec. 28. 10:58
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
90%

#21

Ez se igaz, mert papok között arányaiban semmivel sincs több pedofil, mint tanárok, vagy edzők között. A legtöbb pedofil eset számok és arányok tekintetében pedig családtagokhoz köthető, bár az nyilván nem egy foglalkozás.

2021. dec. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
67%

"A pedofília hajlama már sokkal korábban kialakul az emberben, minthogy cölibátust fogadna"

Csak ha valakinek normális szexuális élete van akkor nem feltétlen fog felszínre törni.

2021. dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
85%

#23

Pontosan, ezért vannak pedofil apukák, anyukák, nagybácsik, nagynénik, házas tanárok, házas edzők is ;)

2021. dec. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
97%

Engem is zavar, pedig nem vagyok katolikus.


Valoban sok olyan foglalkozas van, ahol az atlaghoz kepest tobb a pedofil, mert keresik a lehetoseget arra, hogy gyerekekkel egyedul maradhassanak. Semmilyen egyhaz papjai kozott nincs tobb ezeknel.


A katolikus papokkal kapcsolatban az VOLT a problema, hogy az egyhaz nem jelentette a hatosagoknak a kitudodott eseteket, hanem hazon belul elinteztek a fegyelmezest.

Ez mar vagy 15 eve volt.


Azota, az en tapasztalatom szerint, legalabbis Angliaban, soha nem maradhat semmilyen felnott egyedul egy gyerekkel a katolikus egyhazban. Annyi biztonsagi intezkedest, szabalyt vezettek be, hogy a gyereked nagyobb biztonsagban van egy katolikus templomban vagy kirandulason, mint barhol mashol.


Csak a media olyan, hogy azt irja meg, ami szenzacio, az emberek meg 2 mondatnal tobbet nem jegyeznek meg rola. Hogy azota ez megvaltozott, arrol nem tudosit akkora hangerovel a hirado. Az emberek meg mindig a "katolikus pap = pedofil" koordinatakban gondolkodnak.

Amugy is mindig nagyon izgatta az emberek fantaziajat, hogy vajon mit csinal titoban egy colibatusban elo pap.


Ugyanugy, ahogy az elmult 5 evben elterjedt a magyarokrol vilagszerte, hogy idegengyulolok, rasszistak, szelso jobboldaliak, autokrata hajlamuak - meg 50 evig nem mossa le rolunk senki, azt garantalom. Semmi mas nem fog rolunk eszukbe jutni. Korabban az volt a hirunk, hogy "a bator, szabadsagszereto magyarok" (1956 miatt). Most meg ez.

Sajnos, ez igy mukodik.

2021. dec. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
85%
Az baj, hogy nem mindig de elég gyakran ha kiderül egy papról, hogy pedofil, az egyház exkommunikálás helyett csak áthelyezi azt a papot máshová. Ez nekem úgy jön le (és szerintem még nagyon sok embernek), hogy az egyház ezzel el akarja tusolni az ügyet, mintha fontosabb volna a jó hírük mint az áldozat.
2021. dec. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
65%
Csak 25-ös utolsó megjegyzéséhez, bár nem a témához tartozik. Azért volt aki megfelelő "diplomáciai érzékkel" tett is azért, hogy így vélekedjenek 50 évig rólunk. Nem magától és csak a médiától lett ez így. Sajnos.
2021. dec. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 A kérdező kommentje:
Persze, van alapja, de az, hogy mi terjed el, az a média felelőssége. Pl. nagyon sok ország vezetősége ugyanúgy gondolkodik, mint Magyarország vezetősége. Pl. a visegrádi országok. Mégsem gondolunk rájuk rasszistaként. Mert még nincs az olyan erősen elterjesztve, beépítve. Majd, ha tesznek róla a nemzetközi újságírók, akkor ők is azok lesznek.
2021. dec. 29. 10:38
 28/59 anonim ***** válasza:
77%

24 vagyok, Kerdezo


Lengyelorszagnak is mar nagyon rossz a hire. Naluk hozzajon a "bigott, katolikus egyhaz befolyasa alatt allo nep". Es mindket nep "homofob", termeszetesen.

2021. dec. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim válasza:
95%

"A pedofília hajlama már sokkal korábban kialakul az emberben, minthogy cölibátust fogadna, nem kéne hülyeségeket írni. Kérdezz meg bátran bármilyen komolyabb pszichológust vagy pszichiátert."


Ez így van, viszont ha emellett él némi életet, akkor kisebb lesz a szexuális frusztrációja. Vagyis kisebb eséllyel fog ténylegesen gyerekeket molesztálni.


Plusz amiatt alakult ki ez a sztereotípia, mert régen ezeket az ügyeket az egyház eltusolta.

Ez van, minden munkának megvan a maga sztereotípiája, pl. Kőműves - alkoholista, rendőr - hülye, pap - pedofil.

2022. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
96%

"Ez így van, viszont ha emellett él némi életet, akkor kisebb lesz a szexuális frusztrációja. Vagyis kisebb eséllyel fog ténylegesen gyerekeket molesztálni."

Ebben nem vagyok biztos, mert az viszont tény, hogy a pedofilok többsége családos ember, például edző, tanár. Sőt a legtöbb pedofil eset családon belül történik (arányaiban is). Ezeknek mind van vagy lehetne normális nemi élete, ettől függetlenül kiélik ezt a hajlamot.


Szerintem adott esetben a cölibátusnak visszatartó ereje is lehet. Persze ha valaki tényleg komolyan gondolja és nem csak egy "fedő story" nála. Vannak melegek is, akik ilyen megfontolásból akarnak papok lenni. Bár hivatalosan nem lehetnek (ezzel nem értek egyet) és igyekeznek is kiszűrni őket.

2022. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!