Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki jó ember erkölcsös, de...

Aki jó ember erkölcsös, de nem hívő miért nevezik gyakran hívők sátán fattyának, meg istentelen pokolfajzatnak?

Figyelt kérdés
Holott jó lelkű, kedves ember az illető, segít másokon erkölcsös. Csak amiért nem hisz és?
2022. máj. 30. 07:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
68%

#10


Pontosan. Ábrahám simán megölte volna Izsákot, ha nem állítják le, és ezen egyetlen keresztény sem háborodik fel.


Ábrahám példája nagyon jól mutatja, hogy a vallással mire lehet rávenni az embereket.

2022. máj. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
38%

Másképpen fogalmazva ez azt jelenti, hogy a vallásokban nincsenek belső fékek.

Nincsen semmiféle olyan dolog, ami azt mondná egy vallásban, hogy álljunk már meg, ez a vallási tétel képtelenség, vagy erkölcstelenség.

A tudományban vannak ilyen módszerek, tehát a tudomány nem fog elszaladni a végtelenségbe.

A vallás bármikor, bárhova mehet, és senki sem állíthatja meg, legfeljebb erőszakkal.

2022. máj. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek az előttem szólókkal. Az úgynevezett történelmi egyhazak sem jobbak a jehovistáknál, csak mivel ezek hosszú múltra tekintenek vissza, nem számít kirívónak, ha valaki ezek tanait követi. De ugyanolyan antihumanista az összes vallás, az ábrahámi vallasoknál pedig tényleg az egyik legjobb példa Ábrahám és Izsák története.
2022. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
93%
Köszönöm, hogy igazoltátok, amit a 9-es hozzászólásomban írtam.
2022. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
91%

"Ha ugyanis elismernék, hogy a kereszténység nélkül is lehet tisztességesen élni, akkor be kellene látnia, hogy nincs szükség a kereszténységre."

Mármint mihez? Az üdvösséghez? A katolikus tanítás szerint nem csak a keresztények üdvözülhetnek.

2022. máj. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
8%

""ők nem hívők, hanem szektások"

Ezt gondold át még egyszer.

Aki hívő, az hívő. Ebből a szempontból mindegy, hogy hogyan van szervezve."


Nem az a fontos különbség, hogy hogyan van szervezve (hiszen pl. a reformátusok is máshogy vannak szervezve, mint a katolikusok, mégis elismerik egymást kereszténynek), hanem az, hogy miben hisznek meg miben nem.

2022. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
68%

"miben hisznek meg miben nem"

Pontosan.

Ők pedig valamennyien istenhívők.

2022. máj. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
25%
Ha úgy tetszik, vehetjük őket a hívők részhalmazának, de attól még ugyanúgy csak a szektásokra igaz, amit a kérdező ír.
2022. máj. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
0%

Vehetjük?

Miért, minek vehetjük még?

Ha ezzel bűvészkedsz, hiteltelen leszel.


Amúgy sem igaz, amit mondasz mivel minden ember másképp áll ehhez.

Echte katolikus keresztény átkozott meg már engem, amikor kiderült, hogy nem vagyok hívő.

Még egy szót se szóltam hozzá, semmi se történt - de már megátkozott.

Ugyanígy pappal is beszéltem, és ott is hallottam hasonlót.

Úgyhogy ne gyere nekem ilyen szövegekkel, mert saját tapasztalatból cáfolom.

2022. máj. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 anonim ***** válasza:
100%
nem nevezik "sátán fattyának, meg istentelen pokolfajzatnak"
2022. máj. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!