Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki jó ember erkölcsös, de...

Aki jó ember erkölcsös, de nem hívő miért nevezik gyakran hívők sátán fattyának, meg istentelen pokolfajzatnak?

Figyelt kérdés
Holott jó lelkű, kedves ember az illető, segít másokon erkölcsös. Csak amiért nem hisz és?
2022. máj. 30. 07:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 Hoffman József ***** válasza:
8%
Én pedig elmondtam neked és másoknak is, hogy a keresztyénséggel kapcsolatban csak a Bibliából hozott érveknek van alapja semmi másnak. Amilyen magabiztosan te nem hiszel a Bibliának, én még magabiztosabban hiszek benne, mert TUDOM, hogy igaz. És cseppet sem érdekel, hogy ez neked tetszik-e vagy sem.
2022. jún. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
0%

Azért egy kicsit gyanús, ha valamit a világból, annak a törvényeiből, anyagaiból, stb. - SEMENNYIRE nem tudsz megindokolni, hanem csakis a Bibliából.

A hittel kapcsolatban pedig magabiztosságot, vagy tudást emlegetni... hát... nem vall magas IQ-ra.

2022. jún. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
100%

""Ekkor így felelt az ÚR Jóbnak (anonim #58-nak) a forgószélből:"

Úgy olvastam, hogy a forgószékből. :))

2022. jún. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:

"Tudod, a kérdés azzal indult, hogy NEM HISZEM EL a Bibliát.

Ezek után egészen hülyének kell lenni ahhoz, hogy a Bibliából hozzál "érveket"."


Jó, akkor szabad a gazda: áruld el, miben hiszel, hogy tudjuk, honnan hozhatunk érveket.

2022. jún. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
53%
Például a tudományból.
2022. jún. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hogy téged idézzelek:

A hittel kapcsolatban a tudományt emlegetni... "hát... nem vall magas IQ-ra."

2022. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:

Azért ez nem egészen így van.

A hittel kapcsolatban a tudományt lehet emlegetni, a tudást nem.

A hit a hitről szól. A hit NEM tudás, és NEM bizonyosság.


Míg a tudomány képes a hitről is értelmes dolgokat mondani.

Pl. arról is, hogy aki nem hívő, azt NÉHÁNY hívő miért nevezi gyakran sátán fattyának, meg istentelen pokolfajzatnak.

2022. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
De tudományos érvekkel nem bizonyítható az, ami a tudomány területén kívülre esik...
2022. jún. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:

Pontosan.

Épp ezért a tudomány arról nem is szokott vitatkozni, hogy amit hiszel, igaz-e (néhány ritka kivételtől eltekintve).

2022. jún. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 Hoffman József ***** válasza:
100%

Hú, most aztán összetörtem, hogy gyakorlatilag lehülyéztél. Talán túlélem valahogy. Pedig én nem mondtam olyat, hogy természeti törvényeket a Bibliából kellene "csakis" megindokolni. A Biblia nem természettudományos könyv, noha soha nem mond ellent se a fizikai törvényeknek, se a történelemnek.


Azt állítom, hogy a teremtett világ vizsgálatából tudhatjuk, hogy Isten hozta létre azt, tehát Isten létezik. Hogy ki és milyen ez az Isten, és mit akar embertől, azt azonban máshonnan nem tudhatjuk meg, csak Tőle. Ő pedig úgy döntött, hogy ezt a kinyilatkoztatást a történelem menetébe ágyazva, kiválasztott embereken keresztül közli az emberiséggel, és írott formában teszi elérhetővé. Természetesen tudom bizonyítani logikus, tényszerű érvekkel, hogy a Biblia Isten szava, de a bizonyítékok bősége nem teszi lehetővé, hogy azokat egy ilyen fórumom mind kifejtsem.

A Biblia isteni eredetéről való meggyőződés birtokában pedig már magabiztosan tudok mindent a Bibliával mérni, mert senki sem tudhat többet a világról, annak bármely folyamatáról, mint aki teremtette, és máig fenntartja azt. Az pedig még alacsony IQ-val is belátható, hogyha birtokomban van egy olyan zsinórmérték, mely tévedhetetlen, akkor azt célszerű használnom, mint a gyakran változó, bizonytalan emberi elképzelésekre hagyatkoznom. Mi a jobb, a parton fixen rögzített világítótorony jelzésére hagyatkozni, vagy a viharban a tengeren hánykódó többi hajóéra?


Persze tudom, hogy a hozzád hasonló IQ bajnokoknak hiába beszélek.

De még ha ez bosszant is téged, akkor is tovább idézek:

"Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják. Mert a mi az Isten felől tudható nyilván van ő bennök; mert az Isten megjelentette nékik: Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek. Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem néki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívök megsötétedett. Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek; És az örökkévaló Istennek dicsőségét felcserélték a mulandó embereknek és madaraknak és négylábú állatoknak és csúszó-mászó állatoknak képmásával. Annakokáért adta is őket az Isten szívök kivánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplősítsék; Mint a kik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, a ki mind örökké áldott. Ámen." (Róma 1:18-25)

Ahhoz képest, hogy a Biblia egy mesekönyv, elég pontos képet fest rólad, nemde?

2022. jún. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!