Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki jó ember erkölcsös, de...

Aki jó ember erkölcsös, de nem hívő miért nevezik gyakran hívők sátán fattyának, meg istentelen pokolfajzatnak?

Figyelt kérdés
Holott jó lelkű, kedves ember az illető, segít másokon erkölcsös. Csak amiért nem hisz és?
2022. máj. 30. 07:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:

"tudományos érvekkel nem bizonyítható az, ami a tudomány területén kívülre esik..."

"Pontosan. Épp ezért a tudomány arról nem is szokott vitatkozni, hogy amit hiszel, igaz-e (néhány ritka kivételtől eltekintve)."


Jó, de azt mondtad, hogy

""Tudod, a kérdés azzal indult, hogy NEM HISZEM EL a Bibliát.

Ezek után egészen hülyének kell lenni ahhoz, hogy a Bibliából hozzál "érveket"."


Vagyis a tudományon kívülről se hozzunk érveket, meg a tudomány területéről se. Akkor?...

2022. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:

A kérdést olvasd el, arra kell válaszolni.

Arra pedig létezik tudományos válasz.

2022. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
De már rég nem kimondottan arról beszélünk, ha jól figyeltem.
2022. jún. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:

Itt van például egy állítás:

"a keresztyénséggel kapcsolatban csak a Bibliából hozott érveknek van alapja semmi másnak"

Ez az állítás nem igaz.

Te mire gondoltál?

2022. jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
Azt nem én írtam. Én az vagyok, aki szerint a Biblia valamiféle értelmezési segédlet nélkül totálisan félreértelmezhető.
2022. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:

Ez így igaz.

Azonban a mai, modern segédletek 50 éven belül készültek, és a céljuk nem az volt, hogy az eredeti szemléletet adják át, hanem a minél jobb kimagyarázás, szóval szerintem nem jól használhatók.

A legjobb lenne Jézus személyes segédlete, de ő ugye egyetlen szót nem írt le.

Az apostolok már torzítottak.

Szerintem még mindig a legjobbak a tudományos magyarázatok lennének itt is.

2022. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:

"a mai, modern segédletek 50 éven belül készültek"

Azért azt ne mondd már, hogy 1980 előtt nem volt semmi. :)

[link]

2022. jún. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
1970 előtt, na, nem tudok számolni...
2022. jún. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:

Nyilván volt, csak az nem magyarázott olyan jól.

De mindegy - a lényeg az, hogy UTÓLAG könnyű magyarázni a dolgokat, és téveszteni is.

AZ érdekes az lenne, amit eredetileg gondoltak itt, de azt sose fogjuk megtudni.

2022. jún. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim válasza:

a szekta szó általános jelentése: a Szent Írással nem megegyező, vagy annak bizonyos részeit tagadó "társaság". Pl. a farizeus és szadduczeus, vagy a zelóta is egy szekta volt annak idején Izraelben, Jézus korában.


Tehát - a másik dolog - a kérdésre egy lehetséges válasz: az, hogy valaki erkölcsös és jó lelkű, anélkül, hogy Istennel bármiféle kapcsolatban lenne, már önmagában egy jó és - már bocsánat - áldott dolog. Azaz hívő szemszögből semmi rossz nincs benne.


Konkrétan az én egyik főnököm teljesen normális, sikeres jó fej ember volt egy meló helyen, amikor - amúgy már gyülisként - ott dolgoztam, megtetszett neki a munka morálom, és az, ahogy az emberekhez viszonyulok, meg a beszéd stílusom.


Miután megtudta a gyülekezetet, hogy oda járok, kis híján kinevetett, hogy lehetek ennyire hülye, úgymond.


Viszont, pár nappal később, mondom - a sikeres, értelmes, egészséges ember odajön hozzám, és megkérdezi, hogyan szól a megtérés imája, mert úgy érzi, szeretne jobb ember lenni.


Nem csalás, nem ámitás - és nem is a padlón feküdt az illlető.


A magam részéről pedig úgy gondolom, ha valaki meg akar térni, örülök neki. Ha meg nem akar megtérni, ugyanúgy elfogadom az illető szabadságát és döntési jogát, a legkevésbé sem becsmérelve az illetőt, mert az embert a méltóságában nem kívánom a legkevésbé sem megalázni. Maximum elkönyvelem azt, hogy így döntött, és ugyanúgy jó fej embernek gondolom és megkülönböztetés nélkül beszélek vele, kvázi, mintha mi sem történt volna.


Remélem ez segít eloszlatni a ködöt mind a hívővel, vagy gyülivel kapcsolatban is.

2022. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!