Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Mi okból vagytok...

Keresztények! Mi okból vagytok keresztények?

Figyelt kérdés

2022. jún. 7. 16:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Evangélikusnak kereszteltek, konfirmálkodtam. 32 éves koromig ennyi: néha Istentiszteleten való részvétel. Ekkor viszont betegségből való gyógyulásomat keresve tértem be Istentiszteletre. Jézus énekeken keresztül megszólított, hogy kövessem Őt.

Összehozott, találkoztam olyan hívőkkel, akik imádkoztak értem és meggyógyított. Azóta kapcsolatban vagyok a Mennyei Édesapámmal, Jézussal és a drága Szent Szellemmel.

Értem, élvezem az Életet. Az első parancsolat a legjobb parancsolat. A kettes parancsolat simán teljesül.

Az Úr folyamatosan tisztított meg a bűneimből. Valahogy úgy, hogy rámutatott, hogy az nem Tőle van. Jézus vére valóban megtisztít minden bűntől és minden holt cselekedetektől. Az Ő jelenlétében való időzés krisztusivá formál.

Kívánom Mindannyiotoknak, hogy utol érjen ez a lelket átformáló drága kegyelem, amit én is élvezek már 20 éve.

2022. jún. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Meg lettem keresztelve mikor még kisbaba voltam, utána mentem anyukámmal a templomba. Nem volt unalmas nekem, de annyira nem is volt fontos szóval úgy elvoltam ott. Az tetszett azért, hogy volt benne valami ünnepies.

Az egyetemi éveim alatt eltávolodtam a hitemtől és kételkedni kezdtem Istenben. Nagyjából 2 éve, inkább 1,5 éve visszatértem hozzá, teljesen a saját akaratomból és erősebb a hitem mint azelőtt. Nagyon örülök, hogy megint tudok hinni. Nagyon sokat jelent számomra. Lenne még mit írnom, de nagyon hosszú lenne. Talán röviden annyit, hogy egy haláleset után sokat szenvedtem, depis voltam nagyon, annyira, hogy éjszakánként nem tudtam aludni, szuicid gondolataim voltak, az életemnek nem láttam semmi értelmét, sorozatosan megbántottam másokat, néha úgy viselkedtem mintha nem én lennék. Egy idő után kétségbeesésemben fordultam Istenhez és minél jobban hittem benne, a lelkem annál jobban meggyógyult. Amilyen depressziós és boldogtalan voltam korábban, annál boldogabb lettem később. Még ezen kívül is írhatnék sokat, de nem akarok senkit untatni. Mindenesetre amit én átéltem, azt át kell élni ahhoz, hogy valaki megértse miről beszélek. Olyan dolgokat éreztem és tapasztaltam a hitem visszatérése után, amikről nem hittem volna sohase, hogy meg fog történni és úgy fogok érezni.

2022. jún. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én nem voltam hívő és nem is származtam keresztény hívő családból. Egyszerűen csak elértem és megértem arra a pontra, hogy elkezdtem keresni az élet értelmét és eredetét (élet és halál). Ekkor több vallással is megismerkedtem és szorgalmasan tanulmányoztam őket. Először a különböző kulturális, nemzeti vallásokat, majd a kereszténységen belüli különböző irányzatokat. Majd egy szép napon, szép fáradt estén megbékéltem az élő Istennel Jézus Krisztus által. A vallásoknak semmi köze Istenhez! Emberi (téves) tanítások, szokások, elvárások és követelmények miatt lett vallás! Istenben nincs vallás csak önzetlen, személyválogatás és ítélkezés nélküli szeretet, irgalom, megbocsátás! Ebben van az Isten! Isten pedig megjelent köztünk testben Jézus személyében! Jézusban lakott az Isten egész teljessége testileg! Isten kinyilatkoztatta magát jézus személyében! Jézus a testben megjelent Isten. Isten és Jézus egyek! Nincs vallás! Csak az Istenben való hit, Jézus általi elfogadás, szeretet és megbocsátás és a felebaráti szeretet!!!!! Ebben van minden!!!! Nincs vallás!!!!
2022. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!