Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha létezik Jézus és meghallgat...

Ha létezik Jézus és meghallgatja az imáim akkor miért nem segít?

Figyelt kérdés

A családom állapota évek óta egyre rosszabb. Mindenki tele van gyűlölettel és frusztráltsággal. Hosszú lenne most részletezni ezért inkább hagyjuk.


Hosszú évek óta útkereső vagyok de végül keresztény "lettem". Azért csak "lettem" mert nem vagyok megkeresztelve.


Visszatérve a problémához. Minden konfliktust próbálok úgy felfogni, mint egy próbatételt, hogy vajon a cselekedeteimbe is megnyilvánul-e a hitem. Úgy Gondolom többnyire sikerül de persze sokszor nem. Ilyenkor bocsánatot is szoktam kérni imában mert utólag tisztafejjel sokszor másképp látom.


Mindenesetre sokszor meginog a hitem és ezért sokszor kértem már bármiféle jelet vagy csak valamit, hogy hogyha az teljesül akkor biztosabb legyek a hitemben illetve, hogy nyilván jó legyen. Ilyenkor mindig hozzáteszem a végén, hogy: "legyen meg a Te akaratod".


Valamiért eddig még sosem működött de ami lényegesebb, hogy lefekvéskor mindig ugyanazért imádkozom. Azért, hogy erősítsen meg engem és minél több embert a hitében illetve, hogy segítsen a családomnak, hogy mindenki kiegyensúlyozott és harmonikus legyen. Ennek ellenére egyik se sikerült még.


Ha Isten vagy Jézusnak fontos, hogy higgyjünk benne ráadásul úgy, hogy én már megelőlegeztem azt akkor miért nem segít? Persze az afrikai gyerekeknek még ennél is rosszabb de nem értem.



2022. aug. 2. 21:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

- Valamiért eddig még sosem működött de ami lényegesebb, hogy lefekvéskor mindig ugyanazért imádkozom. Azért, hogy erősítsen meg engem és minél több embert a hitében illetve, hogy segítsen a családomnak, hogy mindenki kiegyensúlyozott és harmonikus legyen. Ennek ellenére egyik se sikerült még.-

Alapvető tévedésben vagy a segítséget illetően. Isten segítsége azoknak az alapelveknek, ill. konkrét tanácsoknak a megadása, amit a Bibliában olvashatsz, azokat megismerheted és követheted. Ha követed, a hatását máris érezheted. Ha ezt az íránytűt nem követed vagy a család nem követi, vagy a társadalom nem követi, akkor el fog bukni.

Az irodalom egyik leghíresebb kezdősora Lev Tolsztoj Anna Kareninájából származik. Ezt írja: „A boldog családok mind egyformák; minden boldogtalan család boldogtalan a maga módján.”

Ez mit jelent? A boldog családok egyformán engedelmesek Istennek és követik az utasításait, a boldogtalanok meg ezerféleképpen nem engedelmesek. Az imádkozás nem helyettesítheti az engedelmességet. Ebből a képletből már értened kell a probléma megértésének a módját.

2022. aug. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
57%

21


"Ez mit jelent? A boldog családok egyformán engedelmesek Istennek és követik az utasításait, a boldogtalanok meg ezerféleképpen nem engedelmesek."


Nem, ez nem azt jelenti.

Es hol tanitja azt a keresztenyseg, hogy mindenben teljesen engedelmeskedni kell (a csaladodnak), kulonben egy imadat sem hallgatja meg Isten? Az ellenkezojet tanitja - a betegeknek van szukseguk orvosra, a bunosoknek van szukseguk megvaltasra es Isten kegyelmere.

2022. aug. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Nekem még soha nem volt olyan, hogy ne segített volna Isten, ha imádkoztam. A mai fogyasztói világnézet szerint mindenki mindent gyorsan és azonnal akar, de ez a lelki életben nem így megy. Egy rákos beteg terápiája és felépülése is évekig tart, így a te családod megtéréséhez is idő kell. Imádkozz kitartóan, szép lassan látni fogod az eredményét. Ha van rá lehetőséged, keresztelkedj meg!
2022. aug. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
48%

"ekem még soha nem volt olyan, hogy ne segített volna Isten, ha imádkoztam."


Akkor te valami személyes kiskedvence lehetsz, mert közben meg éhező afrikai gyerekek egész tömegét hagyta éhen halni, csak hogy neked a csipp-csupp ügyeidben segíthessen.

2022. aug. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Akik folyamatosan az afrikai gyerekekkel jönnek, azokat biztosan érdekli az ő sorsuk, és szívesen segítenének nekik. Legyetek akkor következetesek, és támogassátok őket:

[link]

2022. aug. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Szerintem İstenhez imádkozz, ne Jézushoz.
2022. aug. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

#20

Köszönöm szépen!


"Mar tobbszor gondoltal ra, hogy veget vetsz az eletednek? Ez mikor volt? (Hany eves vagy, megkerdezhetem?) Figyelj, ha ez a helyzet ilyen rossz, hogy ilyesmik jutnak eszedbe, akkor mindenkeppen menj pszichologushoz."


Többször is de nagyjából 2-3 alkalom van amire tisztán visszaemlékszem, hogy nem sok tartott vissza. Az elmúlt 2 évben nagyjából sok dolog miatt. A koromat inkább nem firtatnám. A pszichológus pénzbe kerül nekem pedig az nincs.

2022. aug. 3. 10:14
 28/32 A kérdező kommentje:

#21

Próbálom követni biztos nem hibátlanul de próbálom.

2022. aug. 3. 10:16
 29/32 KZitus ***** válasza:

Szia

Ha úgy érzed Isten nem hallgatja meg az imáidat, akkor keresd az okát, miért nem?

A Bibliában.

Nem Jézus hallgatja meg az imáidat, ő a közvetítő közötted és Isten között lehet el sem jut hozzá?

Erről több helyen írnak az apostolok, bibliaírók.

János 14:13,14

"És amit csak kértek az én nevemben, meg fogom tenni, hogy a Fiú dicsőítse az Atyát. Ha valamit kértek az én nevemben, meg fogom tenni."

Márk 11:24

"Ezért azt mondom nektek, higgyetek abban, hogy mindazt, amiért imádkoztok, és amit kértek, már meg is kaptátok, és akkor valóban meg is kapjátok.."

János 15:7

"Ha egységben maradtok velem, és megtartjátok a szavaimat, kérjetek, amit csak akartok, és megkapjátok."

János 15:16

"Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket. Arra jelöltelek ki benneteket, hogy mindig teremjetek gyümölcsöt, olyan gyümölcsöt, amely maradandó, és így bármit kértek is az Atyától az én nevemben, megadja nektek."

János 16:23

"Azon a napon nem kérdeztek tőlem semmit. Teljesen biztosak lehettek benne, hogy bármit kértek az Atyától, ő meg fogja adni nektek az én nevemben."

Gondolj kérlek arra, NEKED mit kell tenned, hogy imáid Isten elé kerüljenek.

Nem mindenki imáját hallgatja meg, erről ezt írja:

Ézsaiás 1:15:

"Amikor kitárjátok karotokat, elrejtem a szemem előletek. Ha sokat imádkoztok is, én nem hallgatlak meg titeket...."

Példabeszédek 28:9

"Aki nem hajlandó odafigyelni a törvényre, annak még az imája is utálatos."

Ézsaiás 59:2

" Nem, hanem a saját vétkeitek választottak el titeket Istenetektől. A bűneitek miatt rejtette el előletek az arcát, és nem hajlandó meghallgatni titeket."

Szóval számos oka lehet amiért nem hallgat meg, de lehet az is, még nem jött el az ideje...

2022. aug. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

" amit a Bibliában olvashatsz, azokat megismerheted és követheted. Ha követed, a hatását máris érezheted. Ha ezt az íránytűt nem követed vagy a család nem követi, vagy a társadalom nem követi, akkor el fog bukni."

Ha ez igaz lenne, akkor nem lenne annyi sikeres ateista a világban, és egyáltalán nem lennének vallásos öngyilkosok.


"A boldog családok egyformán engedelmesek Istennek és követik az utasításait, a boldogtalanok meg ezerféleképpen nem engedelmesek."

Ez is akkor lenne igaz, ha minden vallásos család boldog lenne, és minden nem vallásos boldogtalan. De ez nem így van a világban, tehát nem valós az, amit írsz.

2022. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!