Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha létezik Jézus és meghallgat...

Ha létezik Jézus és meghallgatja az imáim akkor miért nem segít?

Figyelt kérdés

A családom állapota évek óta egyre rosszabb. Mindenki tele van gyűlölettel és frusztráltsággal. Hosszú lenne most részletezni ezért inkább hagyjuk.


Hosszú évek óta útkereső vagyok de végül keresztény "lettem". Azért csak "lettem" mert nem vagyok megkeresztelve.


Visszatérve a problémához. Minden konfliktust próbálok úgy felfogni, mint egy próbatételt, hogy vajon a cselekedeteimbe is megnyilvánul-e a hitem. Úgy Gondolom többnyire sikerül de persze sokszor nem. Ilyenkor bocsánatot is szoktam kérni imában mert utólag tisztafejjel sokszor másképp látom.


Mindenesetre sokszor meginog a hitem és ezért sokszor kértem már bármiféle jelet vagy csak valamit, hogy hogyha az teljesül akkor biztosabb legyek a hitemben illetve, hogy nyilván jó legyen. Ilyenkor mindig hozzáteszem a végén, hogy: "legyen meg a Te akaratod".


Valamiért eddig még sosem működött de ami lényegesebb, hogy lefekvéskor mindig ugyanazért imádkozom. Azért, hogy erősítsen meg engem és minél több embert a hitében illetve, hogy segítsen a családomnak, hogy mindenki kiegyensúlyozott és harmonikus legyen. Ennek ellenére egyik se sikerült még.


Ha Isten vagy Jézusnak fontos, hogy higgyjünk benne ráadásul úgy, hogy én már megelőlegeztem azt akkor miért nem segít? Persze az afrikai gyerekeknek még ennél is rosszabb de nem értem.



2022. aug. 2. 21:27
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

"Mindenesetre sokszor meginog a hitem és ezért sokszor kértem már bármiféle jelet vagy csak valamit, hogy hogyha az teljesül akkor biztosabb legyek a hitemben"


Nem így megy a hit, hogy ha ez vagy az megtörténik, akkor hiszel. Bár vannak akikkel ez történt. Hogy megfogadták Istennek, ha ebből a betegségből meggyógyul, akkor hívő lesz. És így lettek hívők. De ez nem várható el.


A hitedet más úton is erősítheted. Utánaolvasol a kereszténységnek, történetének; olvasol a beteljesült próféciákról. Ajánlott könyv: Dér Katalin Próféciák a Messiásról.


Nagyon jó kis hiterősítő könyvecske Spurgeon: Mi a hit és hová vezet?

[link]


Szintén racionális oldalról támogatja meg a hitet:

A vak hiten túl

[link]


John Maisel_ Isten e Jézus?

[link]

2022. aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem segít mert nem létezik.
2022. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!