Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám szerinti kamattilalo...

Az iszlám szerinti kamattilalom jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gazdasági és erkölcsi szempontból kérdezem.

2022. aug. 3. 11:03
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
 271/348 anonim ***** válasza:
100%
Ne általánosságban beszélj, hanem mondj egy konkrét példát, amikor az EKB 0% kamattal adott hitelt egy kereskedelmi banknak.
2022. aug. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 272/348 anonim ***** válasza:
Ez olyan mintha azt mondanád ne általánosságban beszéljek hanem mondjak egy konkrét példát amikor valaki hitelet vett fel kereskedelmi banktól :)
2022. aug. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 273/348 anonim ***** válasza:
100%
Tehát nem tudod alátámasztani egyetlen konkrét esettel sem a @259-ben tett állításodat, miszerint az EKB 0% kamatra ad pénzt a kereskedelmi bankoknak?
2022. aug. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 274/348 anonim ***** válasza:
0%

Mond, te tényleg értelmileg ennyire korlátozott vagy? :) Ha nem tudok monadni egy konkrét esetett hogy xy elment az xy bankba hitelért és felvett hitelt xy kamattal, akkor ez azt jelenti a bankok nem is adnak hitelt? :) Egyébként tényleg nem tudok ilyet mondani mert én nem vettem fel hitelt, a környzetemből voltak akik igen de hogy melyik bankból mennyi kamatra azt nem tudom. Akkor ebből az következik a bankok nem is adnak hitelet? :) Te egy zseni vagy :)

Ez a kérdésed egyébként azt is elárulja hogy fogalmad sincs hogy müködik a pénzügyi rendszer.


Amúgy mi az amit kétségbe vonsz? Mert ez sem derült ki. Nem hiszed el hogy a jegybank hitelt ad a kereskedelmi bankoknak vagy hogy 0%-al ad hitelt?

2022. aug. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 275/348 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként tényleg nem tudok ilyet mondani"

Akkor miért állítottad azt, hogy az EKB 0% kamattal ad hitelt a kereskedelmi bankoknak, amikor egyetlen esetet sem ismersz, amikor ilyet tett volna az EKB?

2022. aug. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 276/348 anonim ***** válasza:
0%

Olyat esetet sem tudok mondani részletesen mikor egy magánszemély vett fel hitelt kereskedelmi banktól. Akkor a bankok nem adnak hitelt magánszemélyeknek a te logikád alapján? :)


És nem válaszoltál a kérdésre. Mi az amit kétségbe vonsz? Mert ez sem derült ki. Nem hiszed el hogy a jegybank hitelt ad a kereskedelmi bankoknak vagy hogy 0%-al ad hitelt?

2022. aug. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 277/348 anonim ***** válasza:
100%

@276

"Nem hiszed el hogy a jegybank hitelt ad a kereskedelmi bankoknak vagy hogy 0%-al ad hitelt?"

Mi köze a hitnek a kérdésemhez?

Teljesen mindegy hogy én mit hiszek vagy mit nem, nem attól lesz valami így vagy úgy, mert én ezt vagy azt hiszem. És nem attól lesz valami így vagy úgy, mert te ezt vagy azt hiszed. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy mit hiszel, hanem valami konkrétumra.


Az volt a kérdésem, hogy miért állítod, hogy az EKB 0% kamatra ad hitelt kereskedelmi bankoknak, amikor egyetlen ilyen esetet sem tudsz mutatni?

2022. aug. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 278/348 anonim ***** válasza:
0%

Látom még a kérdést sem fogtad fel :) Mi az amit kétségbe vonsz? Nem hiszed el hogy a jegybank hitelt ad a kereskedelmi bankoknak vagy hogy 0%-al ad hitelt? Ez egy egyszerű kérdés. Képesnek érzed magad arra hogy válaszolj?



"Az volt a kérdésem, hogy miért állítod, hogy az EKB 0% kamatra ad hitelt kereskedelmi bankoknak, amikor egyetlen ilyen esetet sem tudsz mutatni?"


Egyetlen esetet sem kell írnom ha tudom hogy így működik a pénzügyi rendszer.

2022. aug. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 279/348 anonim ***** válasza:
100%

"Látom még a kérdést sem fogtad fel :) Mi az amit kétségbe vonsz? Nem hiszed el hogy a jegybank hitelt ad a kereskedelmi bankoknak vagy hogy 0%-al ad hitelt? Ez egy egyszerű kérdés. Képesnek érzed magad arra hogy válaszolj?"


Válaszoltam már, és leírtam, hogy nem a hitedre vagyok kíváncsi. Mit nem értesz ezen, hisz nem bonyolult. Egyre világosabb, hogy konkrétumokkal nem tudsz szolgálni, ezért erőlteted annyira ezt a hit dolgot, de értsd meg végre, hogy én nem a hitedre vagyok kíváncsi.


"Egyetlen esetet sem kell írnom ha tudom hogy így működik a pénzügyi rendszer."


De honnan veszed, hogy így működik, ha egyetlen konkrét esettel, példával sem tusz szolgálni? Én elhiszem neked, hogy neked személy szerint ez tetszik, ezért ezt akarod hinni, de ezt vágyvezérelt gondolkodásnak hívják, és a vágyaidnak úgy tűnik, semmi köze a valósághoz, hisz képtelen vagy bármiféle konkrét adattal alátámasztani a vágyad, hited.

De ha nincs semmi ilyen konkrét adat, akkor mi alapján hiszel abban, hogy az EKB 0% kamatra ad hitelt a kereskedelmi bankoknak?

2022. aug. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 280/348 anonim ***** válasza:

"Válaszoltam már, és leírtam, hogy nem a hitedre vagyok kíváncsi. Mit nem értesz ezen, hisz nem bonyolult. Egyre világosabb, hogy konkrétumokkal nem tudsz szolgálni, ezért erőlteted annyira ezt a hit dolgot, de értsd meg végre, hogy én nem a hitedre vagyok kíváncsi."


Magyarul még azt sem tudod megfogalmazni mi a problémád csak kínodban mindenbe próbálsz belekötni :)



"De honnan veszed, hogy így működik, ha egyetlen konkrét esettel, példával sem tusz szolgálni? Én elhiszem neked, hogy neked személy szerint ez tetszik, ezért ezt akarod hinni, de ezt vágyvezérelt gondolkodásnak hívják, és a vágyaidnak úgy tűnik, semmi köze a valósághoz, hisz képtelen vagy bármiféle konkrét adattal alátámasztani a vágyad, hited."


Én a pénzügyi rendszer működéséről beszélek. Leírtam hogy működik. Ehhez nem kell konkrét példát írnom ha tudom hogy így működik. Milliónyi törvény létezik. Nem kell mindre konkrét példát írnom ahhoz hogy bizonyítsam létezik a törvény :)



"De ha nincs semmi ilyen konkrét adat, akkor mi alapján hiszel abban, hogy az EKB 0% kamatra ad hitelt a kereskedelmi bankoknak?"


Az ilyen adatokat nem teszik ki a netre csak úgy.

2022. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!