Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám szerinti kamattilalo...

Az iszlám szerinti kamattilalom jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gazdasági és erkölcsi szempontból kérdezem.

2022. aug. 3. 11:03
 311/348 anonim ***** válasza:
0%

"Magyarország kis ország, rendkívül nyitott gazdaság, sajnos nagyon magára is maradt Európában politikailag, továbbá az MNB kommunikációja is nagyon gyenge volt az utóbbi években."


Magyarul a hibás gazadaságpolitika miatt van rossz helyzetben az ország. És gondolod hogy erre egy olyan lépes a megoldás ami mégjobban fékezi a gazdaságot? :) Látszik hogy nem értesz a témához, akkor miért erölteted? Azért emelte meg nagyon az MNB a kamatot mert arra számít hogy így ide tud vonzani küldöldi befektetőket akik devizát hoznak és forintot vesznek így erősödik a forint árfolyama, de ez Argentina esetében sem vált be. A gazdaságot kellene élénkíteni és megoldani a gazdaság problémát.


Ha elolvastad az előző oldalt akkor láthattad hogy az ateista hozzászoló sem tudott semmi értelmes válaszat adni arra a kérdésre hogy miért véd egy olyan rendszert ami hülyenek nézi és lehúzza az embereket és felvázoltam egy sokkal jobb megoldást. Csak azt ismételgette hogy ez kommunista elképzelés :) de magyarázatot nem tudott adni.

Az viszont elképesztő hogy te még mindig ezt a kamatemelést véded ami ellentétes a Koránnal és abban bízol hogy ez majd megoldás lesz. Áruld már el hogy lehet valami jó megoldás amit Allah tilt? És még te mondod nekem hogy én hagytam otthon a józan eszem? Nemcsak hogy az iszlám tiltja a kamatot hanem még a legfejletebb országok is 0% kamatpolitikát folytatnak és te azt állítod én hagytam otthon a józan eszem. Szóval egyrészt olyasmit védesz amit az iszlám tilt másrészt figyelmen kívül hagyod a világ legfejlettebb országai is engem igazonak, és azt tartod jó megoldásnak ami csődbe vitte azokat akik ezt a poltikát folytatták, lásd Argentina. Nem tudom mi van veled. Lehet ez a drakula nevű zavart össze a hülyeségeivel de jó lenne ha észhez térnél.

2022. aug. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 312/348 anonim ***** válasza:
100%

" Látszik hogy nem értesz a témához, akkor miért erölteted?"


Rendben, akkor folytasd tovább saját magad kinevettetését.

2022. aug. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 313/348 anonim ***** válasza:
0%
Tegyük félre hogy a világ legfejlettebb országai 0% kamatpolitikát folytatnak aki pedig magas kamatot alkalmaz az csaődbe megy. Áruld már el hogy lehet valami jó megoldás amit Allah tilt? Hogy tarthatsz olyasmit jó megoldásnak amit az iszlám rossznak tart?
2022. aug. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 314/348 anonim ***** válasza:
100%

"Tegyük félre hogy a világ legfejlettebb országai 0% kamatpolitikát folytatnak aki pedig magas kamatot alkalmaz az csaődbe megy."


Te tényleg azt hiszed hogy ennyire egyszerű a körülötted lévő világ hogy egyetlen szélsőséges kiragadott példával (de még azt is rosszul értelmezve) meg lehet magyarázni mindent ?


"Áruld már el hogy lehet valami jó megoldás amit Allah tilt? Hogy tarthatsz olyasmit jó megoldásnak amit az iszlám rossznak tart?"


Már elmondtam korábban. Többször is. De mint egy papagáj csak újra és újra mondod ugyanazokat, másokra nem figyelsz, sokszor sztem nem is érted őket. Amúgy Te tényleg azt hiszed ha valamit sokszor elismételsz akkor az igazzá válik ???


Szörnyű lenne ha egyszer a büdös életben beismernéd hogy valamihez nem értesz kellően.

2022. aug. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 315/348 anonim ***** válasza:
0%

"Te tényleg azt hiszed hogy ennyire egyszerű a körülötted lévő világ hogy egyetlen szélsőséges kiragadott példával (de még azt is rosszul értelmezve) meg lehet magyarázni mindent ?"


Mi az hogy egyetlen kiragadott példa? Az összes fejlett ország engem ingazol. Ahol pedig magas kamatot alkalmaznak azok problémás, csődöközeli, vagy szegény országok.



"Már elmondtam korábban. Többször is. De mint egy papagáj csak újra és újra mondod ugyanazokat, másokra nem figyelsz, sokszor sztem nem is érted őket. Amúgy Te tényleg azt hiszed ha valamit sokszor elismételsz akkor az igazzá válik ???"


Mellébeszélsz mint a keresztények mikor belekérdézek a keresztény tanításaba. Miért nem válaszol a kérdésre? Áruld már el hogy lehet valami jó megoldás amit Allah tilt?



"Szörnyű lenne ha egyszer a büdös életben beismernéd hogy valamihez nem értesz kellően."


Nem megyek bele olyan vitába amihez nem értek.

2022. aug. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 316/348 anonim ***** válasza:
100%

"Mellébeszélsz mint a keresztények mikor belekérdézek a keresztény tanításaba. Miért nem válaszol a kérdésre? Áruld már el hogy lehet valami jó megoldás amit Allah tilt?"



Már válaszoltam legalább kétszer. Mivel már kérdezted ezt is papagáj üzemmódban többször is.


De rendben válaszolok újra, de előbb válaszolj egyetlen kérdésemre légyszíves.


Ha a 0%-os alapkamat tartásának jelen körülmények között az a következménye hogy az Euro 600 forintot érjen, akkor is ragszkodnál a "vallásilag" erőltetett mesterséges elképzelésedhez ?


Igen vagy nem ? Legyen 600 forint 1 Euro azért mert te szubjektíven azt olvasod ki a Koránból hogy ezt kell tennünk ?


"Nem megyek bele olyan vitába amihez nem értek."


Akkor most nem lennél itt. De mondom annyi történik hogy kinevetteted magadat folyamatosan.

2022. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 317/348 anonim ***** válasza:
0%

"Ha a 0%-os alapkamat tartásának jelen körülmények között az a következménye hogy az Euro 600 forintot érjen, akkor is ragszkodnál a "vallásilag" erőltetett mesterséges elképzelésedhez ?"


Nem gondolod komolyan hogy támogatnék olyasmit anit a Korán tilt. Egyérteleműen a 0% kamatot támogatom. A legfejlettebb országok is ezt teszik.



"Igen vagy nem ? Legyen 600 forint 1 Euro azért mert te szubjektíven azt olvasod ki a Koránból hogy ezt kell tennünk ?"


Mi az hogy szubjektíven? A Korán egyértelműen leírja hogy tilos a kamat. Egyébként számodra mi a fontosabb? Hogy hány forint 1 Euro vagy az hogy betartsd Allah parancsait?



"Akkor most nem lennél itt. De mondom annyi történik hogy kinevetteted magadat folyamatosan."


Te vagy az aki kinevetteted magad leginkább. A többi válaszoló nem muszlim, így ők csak azzal nevettetik ki magukat hogy egy olyan rendszert támogatnak ami hülyének nézi és lehúzza őket, de te még a saját vallásodnak is ellentmondasz. Az sem zavar téged hogy a legfejlettebb országok is engem igazolnak. Sőt. Ha megnézed a Magyarországgal szomszédos országokat, sehol nem emelték 11%-ig a kamatot. Horvátországban 2,5% Boszniában 3% Szerbiában 3%, Románia 5,5%. Tehát még a Magyarországnál szegényebb, fejletlenebb országok is alig emeltek kamatot vagy nem is emeltek pedig ugyanúgy náluk is magas az infláció.

2022. aug. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 318/348 anonim ***** válasza:

A Koránnak úgy tudnánk megfelelni ha kitalálunk és létrehozunk egy másik pénzügyi rendszert, méghozzá globális méretekben, ezt már írtam korábban is.


Azzal nem tartod be a Korán előírásait hogy egy kamatrendszeren alapuló pénzügyi rendszerben kardoskodsz a minél kevesebb alapkamat mellett.


Allah előírásai fontosabbak, nyílván ezért nem szedek kamatot.

2022. aug. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 319/348 anonim ***** válasza:

Mi a problémád a jelenlegi pénzügyi rendszerrel ha kivennénk abból a kamatot?


Egyébként meg teljesen mindegy hogy milyen a pénzügyi rendszer, te akkor sem támogathatod a kamatemelést.

2022. aug. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 320/348 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem működne.

A kamat hozza a haszon 90%-át.

Haszon nélkül meg nem dolgozna senki. Puszira te se dolgozol.

2022. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!