Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor a keresztények...

Most akkor a keresztények szerint csak akkor lehet üdvözülni ha elfogadom Jézust, mint Istent aki megfeszült a bűneimért a kereszten? Mindenki aki nem fogadja el ezt az állítást a pokolba kerül? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
A válaszhoz kérlek felekezetet is írjatok mert sok az eltérés közöttük.

2022. aug. 14. 23:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 A kérdező kommentje:

#4

Jézus egyértelműen beszélt a pokolról és mennyországról. A pokolról csak, hogy egy dolgot idézzek amikor Jézus azt mondja, hogy "lesz majd sírás és fogcsikorgatás" ebből is látszik, hogy a pokol igenis egy olyan hely ahol emberek szenvednek erről Jézus egyértelműen beszélt.

Egyértelműen kizárt azaz elképzelés amit a Hetednapi Adventisták, a mormonok és Jehova tanúi tartanak, hogy a pokol/seól/hádész az a hely ahova minden halott kerül vagy, hogy a pokolban nem szenved senki csak olyan mintha aludna vagy mit tudom én.

Jézus egyértelműen mondta mindig is és ezt nem tudom, hogy lehet félreérteni, hogy a pokol és a mennyország léteik. Kevesen jutnak majd a mennybe és sokan a pokolba a menny az örök jólét helye a pokol pedig az örök szenvedés helye.

Kicsit zagyván fogalmaztam de remélem azért érthető.


#5

Ez gyakorlatilag egy igen a kérdésemre.


#6

Hát ez az. De tudod erre mondják a reformátusok, hogy kettős predestináció és Isten nem hiába nem juttatta el hozzájuk az evangéliumot mert nem akarja, hogy üdvözüljenek.


#7

Egyetértek csak közben elég történelem hűnek hiszem a Bibliát és tudnék benne hinni csak az ilyen dolgok eléggé visszatartanak ebben.


#8

Ez szerintem egy elég önző és kitekert megközelítés. Aki nem ismeri Krisztust hogyan járja az útját? Vagy egy olyan jó ember, mint Gandhi akinek iskola példája a gyakorlatban Jézus tanítása, hogy fordítsd oda a másik orcádat, miért jutna pokolra csak azért mert Ő hindu volt annak ellenére, hogy ismerte és olvasta a Bibliát, sőt Jézus tanításait is elismerte?


#9

Gandhi ismerte. Gandhi jó ember volt. Gandhi a pokolban van.

Szerintem ha Gandhi a pokolban van akkor mindannyiunknak oda kell jutnia. Úgy hiszem úgy lenne igazságos.

És most csak Gandhi jut eszembe és csak vele példálózok de bőven lehetne még sorolni azokat az embereket akik ismerték az evangéliumot és mégsem hittek benne és példaértékű emberek voltak.


#10

Ezt a nézet is egy igen a kérdésemre illetve ez is elég önző.

2022. aug. 15. 14:24
 22/62 anonim ***** válasza:
61%

"Ha neked jó így, hogy nem keresel szellemi irányokba, te dolgod."

Nekem így jó.

De nem is azért írtam hogy keressek. Hanem egy a kijelentésed hibájára akartam rávilágítani. De nem nagyon láttod.


"Nekem nincs vesztenivalóm."

Az én nem keresésemmel biztos nincs.

2022. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 A kérdező kommentje:

#11

Tudod létezik olyan ember aki Jézus tanítása szerint él és nem is tud róla vagy csak nem hisz benne.


#12

Látom más is gondolt már erre, köszönöm.

Isten megengedi nekünk, hogy saját következtetéseink alapján jussunk arra, hogy létezik-e Isten és ha igen akkor melyik vallást választjuk de ha rosszul döntünk akkor örök szenvedést kapunk cserébe.

Ez olyan mintha a tanár vizsgáztatná a gyerekeket de aki megbukik vagy csak nem hibátlanul tölti ki a tesztet azt kirúgja és jól megveri. Ez kegyetlenség lenne Isten részéről.


#13

1. Van aki nem ismeri az evangéliumot.

2. Van aki más vallást követ ami sokkal megpróbáltatóbb, mint a kereszténység.


#15

Köszönöm ha ezt hamarabb olvasom nem válaszoltam volna egy csomó válaszra.


#16

"hírdetnék"

Akkor minek a feltételes mód?

2022. aug. 15. 14:38
 24/62 anonim ***** válasza:
10%

"hogy kettős predestináció"

Jó és mindenkit szerető az aki megteremt valakit csak azért hogy utána pokolra küldje és ott öröké szenvedjen?


Itt még az se lenne hogy az ő döntése, de még megítéltetésnek sincs értelme.


"Egyetértek csak közben elég történelem hűnek hiszem a Bibliát és tudnék benne hinni csak az ilyen dolgok eléggé visszatartanak ebben."

Ha hinni szeretnél benne tedd. De az hogy történelmileg hű benne az a rész amit szó szerint értenek az nem támasztja alá az istenét vagy akármi mást.

2022. aug. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:

Neki állhatunk vitatkozni, hogy a kettős predestináció biblikus-e. Szerintem az.


Ajánlom figyelmedbe ezt az előadást és ha ezek után még azt állítod, hogy nincs kettős predestináció akkor is tiszteledben tartom a döntésed de engem többek között ez győzött meg.


https://www.youtube.com/watch?v=qFpYwfiK6Xs&t=1s

2022. aug. 15. 14:41
 26/62 anonim ***** válasza:
16%

"Neki állhatunk vitatkozni, hogy a kettős predestináció biblikus-e. Szerintem az."


Nem akarok vitatkozni róla hogy biblikus-e. Csak szerintem így méginkább értelmét veszti az egész világ és minden.

Arról nem is beszélve hogy Istent is elég rossz színben tűnteti fel.

2022. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Kérdező,

Amit te emlegetsz azt a Szentírás nem a pokol szóval adja vissza, hanem a gyehenna kifejezéssel. Ez egy szemétégető hely volt Jeruzsálem mellett.

Erre a kifejezésre használja még Jelenések könyve a tüzes tó képét, amit aztán pontosan definiál is:

“A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava. És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték.” (Jelenések 20:14-15).

Egyértelmű tehát a Biblia alapján ez a kifejezés.

Sajnálom, hogy nem látsz tisztán ebben a kérdésben.

Üdv. Péter

2022. aug. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 A kérdező kommentje:

#27

Jézus csak egyszer említi a gyehennát akkor is csak mikor arról beszél, hogy ha valaki rágalmazza a másikat méltó a gyehenna tüzére amiről én beszélek az a pokol.

Sajnálom, hogy nem látsz tisztán ebben a kérdésben.

2022. aug. 15. 15:02
 29/62 A kérdező kommentje:

#26

Ebben egyetértünk.

2022. aug. 15. 15:02
 30/62 A kérdező kommentje:
Ezért is nehéz számomra hinni a Biblia Istenében.
2022. aug. 15. 15:03
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!