Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor a keresztények...

Most akkor a keresztények szerint csak akkor lehet üdvözülni ha elfogadom Jézust, mint Istent aki megfeszült a bűneimért a kereszten? Mindenki aki nem fogadja el ezt az állítást a pokolba kerül? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
A válaszhoz kérlek felekezetet is írjatok mert sok az eltérés közöttük.

2022. aug. 14. 23:36
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
65%

„Ez szerintem egy elég önző és kitekert megközelítés. Aki nem ismeri Krisztust hogyan járja az útját? Vagy egy olyan jó ember, mint Gandhi akinek iskola példája a gyakorlatban Jézus tanítása, hogy fordítsd oda a másik orcádat, miért jutna pokolra csak azért mert Ő hindu volt annak ellenére, hogy ismerte és olvasta a Bibliát, sőt Jézus tanításait is elismerte?”


Azt írtam, hogy a kárhozat több, mint "nem üdvösség", mert az az Istennel való tudatos szembehelyezkedést jelenti. Ezért, hogy magamat idézzem: „a legtöbb nem keresztény nem Isten viszonylatában definiálja saját álláspontját, így nem lehet tudatos elutasításról beszélni, mert eleve nem ebben a keretben gondolkodik. Ezért mondom azt, hogy nem tudom, hogy más ösvények hova vezetnek, mert nem azokon járok.”


Tehát nem kárhoztatok senkit pusztán azért, mert nem keresztény. De azt sem mondom, hogy üdvözülni fognak. Annyit tudok mondani, hogy én egyetlen útról tudok, ami az üdvösségre vezet, és ők nem azon járnak. De az az ő dolguk, hogy hova akarnak eljutni, és ahhoz milyen ösvényt választanak.

2022. aug. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:
Csak ezek a saját gondolataid. Jézusnak rengeteg kijelentése van ami alapján tudhatjuk, hogy aki nem Őt követi az elkárhozik, nem üdvözül.
2022. aug. 15. 18:47
 33/62 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

Akkor legyél kedves olvass utána:

Mt 8,12

Ez ország fiai pedig kivettetnek a külső sötétségre; holott lészen sírás és fogaknak csikorgatása.

Mt 13,42

És bevetik őket a tüzes kemenczébe: ott lészen sírás és fogcsikorgatás.

Mt 13,50

És a tüzes kemenczébe vetik őket; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.

Mt 22,13

Akkor monda a király a szolgáknak: Kötözzétek meg a lábait és kezeit, és vigyétek és vessétek őt a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.

Mt 24,51

És ketté vágatja őt, és a képmutatók sorsára juttatja; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.

Mt 25,30

És a haszontalan szolgát vessétek a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.

Lk 13,28

Ott lesz sírás és fogak csikorgatása, mikor látjátok Ábrahámot, Izsákot és Jákóbot, és a prófétákat mind az Isten országában, magatokat pedig kirekesztve

Ahogyan láthatod egyik helyen sem található a “pokol” kifejezés. Helyette olvasunk tüzes kemencéről és külső sötétségről. Ezeket azonosítja Jelenések könyve a tüzes tóval ami a “második halál”. A pokol pedig a halottak tartózkodási helye ami szintén megszűnik létezni az utolsó ítélettel.

Sajnálom, hogy nem látsz tisztán ebben a kérdésben.

Üdv. Péter

2022. aug. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
52%

„Csak ezek a saját gondolataid.”


Így van, ezért mondom én 😉

2022. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 A kérdező kommentje:

#34

És az egyházad mit is mondd erről?

2022. aug. 15. 19:28
 36/62 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel akkor én keresztényként azt mondom, hogy Jézus nem Isten hanem mondjuk Mihály arkangyal... ja ebben már megelőztek.
2022. aug. 15. 19:29
 37/62 anonim ***** válasza:
52%

"És az egyházad mit is mondd erről?"


Ugyanezt, csak kicsit egzaktabbul megfogalmazva.


[link]

2022. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 A kérdező kommentje:

#37

Szövegértés megy?

"akik önhibájukon kivül nem tagjai a kat. egyháznak, azok Isten irgalma és könyörületessége által üdvözülhetnek"

Röviden ennyi az üzenete annak a szövegnek amit linkeltél és ezt is egy pápa írja nem pedig Jézus vagy az egyik apostola.

Ennyi erővel én is írok egy szöveget vagy hívok össze egy zsinatot arról, hogy mindenki üdvözül csak a keresztények nem.

Ráadásul ezek szerint továbbra is azt állítod, hogy akinek lehetősége volt megismerni az evangéliumot de nem fogadta el az lehetett bármilyen jó ember pokolra jutott.

2022. aug. 15. 21:40
 39/62 anonim ***** válasza:
51%

„Isten azt, aki nem vétkes, nem taszítja kárhozatra.”


Ez a lényeg a kérdésedre, hogy mi van azokkal, akik jó emberek voltak, de nem keresztények.


Egyébiránt meg, nem tökmindegy, mit mondanak a keresztények azok sorsáról, akik nem hisznek, hogyha úgysem hisznek? Mit kell amiatt aggódni, amiről azt hisszük, hogy nincs? Mint amikor bizonyos ateisták egyszerre gyűlölik Istent és állítják, hogy nem létezik. Én például nem vagyok muszlim. Az iszlám szerint nem az a sorsom, mint a hívő muszlimoknak. Nem vagyok buddhista, így nem fogok megvilágosodni, maradok a máiában, meg a létforgatagban még kalpákon, évmilliárdokon keresztül, ami gyakorlatilag pokol. Nincs foglalt helyem a Valhallában. Érdekel ez engem? Nem, pedig én is felhorgadhatnék, hogy milyen kirekesztő velem mindenki más.

2022. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
23%

Isten nem várja el a hitet azoktól, akik sosem hallották a Jézusról szóló üzenetet. Vagyis ha valaki azért hitetlen, mert sosem hallotta, hogy miben higgyen az üdvössége érdekében, emiatt Isten biztosan nem ítéli el. Ami miatt azonban Isten azokat is elítéli, akik sosem hallották a Jézusról szóló evangélimumot, azok a bűneik. Ugyanis Isten teljesen tiszta és helyesen ítélő lelkiismeretet adott minden embereknek, legalábbis minden ember így születik. A tiszta lelkiismeret olyan, mintha Isten (egy feletted álló hatalom) közvetlenül szólna hozzád, hogy tedd vagy ne tedd. Amikor először áthágod a lelkiismeretedet, akkor megszakad az élő kapcsolatod Istennel. A tested tovább él, de egy halott lélekkel, ami oda vezet, hogy tízedszer, századszor, ezredszer is elköveted ugyanazt a bűnt újra és újra áthágva a lelkiismeretedet, ezzel a lelkiismeretedet egyre inkább megrontod, kiégeted, és egy idő után az már egyáltalán nem fog jelezni, hogy tedd vagy ne tedd. A lényeg, hogy minden ember számonkérhető és felelős azért, hogy elkezdett vétkezni, a tisztán kapott lelkiismerete miatt.

Természetesen Isten erre számított, számított rá, hogy az emberek bűnöket követnek el, és ezért küldte el Jézust, aki magára vállalta a bűn igazságos büntetését, és így a bűnös ember a bűnei ellenére elfogadhatóvá vált Isten számára, anélkül, hogy el kellene szenvednie az igazságos büntetést. Isten arra rótta ki a büntetést, aki sosem vétkezett, hogy akik hívővé váltak, és kegyelmet kaptak, hirdessék a megtérésről és bűnbocsánatról szóló örömhírt azoknak is, akik még nem hallották azt.

Szóval az emberek, akik hallották a Jézusról szóló evangéliumot, és elutasították azt, két okból sem üdvözülhetnek, egyszer azért, mert nem kaptak bűnbocsánatot, és másodszor azért, mert nem hittek Jézusban, aki felajánlotta nekik a bűnbocsánatot.

Akik sosem hallottak Jézusról "csupán" azért nem üdvözülhetnek, mert nem kaptak bűnbocsánatot.

Mivel akeresztények hite szerint Jézuson kívül senki máson keresztül nem lehet bűnbocsánatot kapni, ezért terjesztik a keresztények a Jézusban való hit üzenetét (már azok a keresztények, akik engedelmeskednek Jézusnak).

Hadd ne írjak felekezetet, mert csak lazábban kapcsolódom egy egyházhoz, és nem vagyok biztos benne, hogy az egyházam vezetői mindenben egyetértenének velem.

üdv, a javuló Stefán

2022. aug. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!