Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor a keresztények...

Most akkor a keresztények szerint csak akkor lehet üdvözülni ha elfogadom Jézust, mint Istent aki megfeszült a bűneimért a kereszten? Mindenki aki nem fogadja el ezt az állítást a pokolba kerül? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
A válaszhoz kérlek felekezetet is írjatok mert sok az eltérés közöttük.

2022. aug. 14. 23:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 A kérdező kommentje:

#39

"„Isten azt, aki nem vétkes, nem taszítja kárhozatra.”

Dehát ott az eredendő bűn. Már mikor megszülettem bűnös lettem pedig csak felsírtam valszeg vagy nem tom már nem emlékszem. Ha egy hibátlan életet él le az ember akkor is bűnös lesz mert már csak eleve megszületett annak tényét pedig, hogy tökéletes életet (amilyet a Isten kér tőlünk a Biblia szerint) lehetetlen élni ezért áldozta fel saját magát, hogy kiengesztelje magát amiért olyan szabályokat állított fel nekünk amit nem tudunk betartani.


"Egyébiránt meg, nem tökmindegy, mit mondanak a keresztények azok sorsáról, akik nem hisznek, hogyha úgysem hisznek?"

Nem mert a többi vallás nagyrésze nem tartja azt, hogy (ennyire) rossz dolog vár azokra akik nem tartoznak közéjük illetve nem tudom, hogy tud valaki megbékélni és igazságnak tartani egy ennyire igazságtalan rendszert legyen az keresztény vagy muszlim vagy akár mi.

2022. aug. 16. 00:04
 42/62 A kérdező kommentje:

#40

"Isten nem várja el a hitet azoktól, akik sosem hallották a Jézusról szóló üzenetet."

Ilyet Isten sosem mondott maximum Te vagy valamelyik pápa.


"Vagyis ha valaki azért hitetlen, mert sosem hallotta, hogy miben higgyen az üdvössége érdekében, emiatt Isten biztosan nem ítéli el."

Akkor ennyi erővel miért ne tudta volna egy olyan helyre teremteni ahol megismerheti az evangéliumot és akkor biztosan üdvözül? Komolyan ennél még az is jobb duma lenne, hogy Isten akkor szándékosan úgy teremti meg azokat akiket el akar kárhoztatni, hogy ne jussanak az evangéliumhoz.


"Ami miatt azonban Isten azokat is elítéli, akik sosem hallották a Jézusról szóló evangélimumot, azok a bűneik. Ugyanis Isten teljesen tiszta és helyesen ítélő lelkiismeretet adott minden embereknek, legalábbis minden ember így születik."

Azt állítod, hogy a lelkiismeretünkből tudhatjuk mi bűn, mi nem bűn. Az én lelkiismeretem szerint nem bűn maszturbálni, nem bűn házasság előtt szexelni, nem bűn ha egy pár nincs megházasodva, sőt nem bűn hogyha egy párnak gyerekei vannak annak ellenére, hogy nem házasodtak meg.

Mondja azt nekem valaki, hogy az Ő lelkiismerete ezek közül valamelyiket nem rossznak és megvetendőnek tart.


"Természetesen Isten erre számított, számított rá, hogy az emberek bűnöket követnek el, és ezért küldte el Jézust, aki magára vállalta a bűn igazságos büntetését, és így a bűnös ember a bűnei ellenére elfogadhatóvá vált Isten számára, anélkül, hogy el kellene szenvednie az igazságos büntetést."

Isten ha mindenható és abszolút jó hogyan engedheti meg a rosszat és a bűnt?

Isten miért nem teremtett minket bűntelennek? Isten minek állított fel olyan szabályrendszert illetve törvényeket amiket tudta, hogy nem fogunk tudni megtartani és ha már felállított ilyen szabályokat és törvényeket akkor ahhoz, hogy saját magát kiengesztelje miért áldozta fel saját magát?

Illetve ha valakinek kevesebb bűne van de nem hisz Istenben miért kerül pokolra míg aki nem hisz és tele van bűnökkel miért üdvözül?


"Szóval az emberek, akik hallották a Jézusról szóló evangéliumot, és elutasították azt, két okból sem üdvözülhetnek, egyszer azért, mert nem kaptak bűnbocsánatot, és másodszor azért, mert nem hittek Jézusban, aki felajánlotta nekik a bűnbocsánatot."

Ez nem bűnbocsánat és végképp nem kegyelem.


"Mivel akeresztények hite szerint Jézuson kívül senki máson keresztül nem lehet bűnbocsánatot kapni, ezért terjesztik a keresztények a Jézusban való hit üzenetét"

[link]

Ezt még régebben láttam és eléggé megfogott.


"üdv, a javuló Stefán"

Javuló?

2022. aug. 16. 00:19
 43/62 anonim ***** válasza:
0%

Jó, nyugodj meg, emlékezz, hogy te nem is hiszel ebben, szóval nincs miért aggódnod. Majd én aggódom, hogy esetleg elkárhozok. Neked ateistaként nem kell emiatt kiakadni.


Szerinted akkor Jézus miért imádkozott úgy a kereszten, hogy "Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják mit cselekszenek!", ha amúgy nincsen semmi remény arra, hogy Isten megbocsásson azoknak, akik nem ismerik fel őt?

2022. aug. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 A kérdező kommentje:

#43

Az nagyon gyenge és alávaló, hogy mikor kiderül a sok marhaság amit írtál és tudod, hogy már csak az utolsókat rúgod akkor neki állsz személyeskedni.


"nincsen semmi remény arra, hogy Isten megbocsásson azoknak, akik nem ismerik fel őt"

Az egész kérdés csak erre irányult, hogy megtudjam tud-e üdvözülni olyasvalaki aki nem hisz Jézusban és úgy látszik ennyi idő kellet ahhoz, hogy ezt kimond. Érdekes, lehet a te agyadig is eljut, hogy ez mekkora kegyetlenség ezért nem mondtam már az elején.

Ami pedig engem illet, én annyira vagyok ateista, mint amennyire te keresztény.

2022. aug. 16. 00:53
 45/62 A kérdező kommentje:
mondtad*
2022. aug. 16. 00:54
 46/62 anonim ***** válasza:
0%

Figyelsz te egyáltalán arra, amit írok?


Nem én gondolom ezt, hanem te. Akkor légyszíves válaszold meg a kérdést, hogy szerinted miért imádkozott Jézus így a kereszten nem az iránta közömbös, hanem az ő halálán örvendő tömegért, ha amúgy álláspontod szerint nem jár megbocsátás azoknak, akik nem ismerik fel Istent. Ha ennyire tudod, jobban, mint a keresztények, hogy mit tanít a kereszténység, akkor erre is kell legyen válaszod.

2022. aug. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 A kérdező kommentje:
Részemről felmerült a kérdés, hogy a keresztényeken kívül üdvözülhet-e valaki amire elkezdtél értelmetlen válaszokat adni amikre reflektáltam is és végső soron benyögted ezt a "Jézus is imádkozott a halálán örvendőkönhöz". Oké de ezzel egy "igen" választ adtál a kérdésemre, hogy igen a keresztényeken kívül senki sem üdvözülhet. Most ne hárítsd rám a válasz súlyát mert te tartozol magyarázattal ha most cáfolni akarod az álltalad előtte alítottakat.
2022. aug. 16. 02:26
 48/62 A kérdező kommentje:
Állítottakat*
2022. aug. 16. 02:28
 49/62 anonim ***** válasza:
26%
Oké, én elvesztettem a fonalat. Nem értem, hogy hogyan igazolja Jézus imája azt, hogy a keresztényeken kívül mindenki elkárhozik. Tényleg nem. Számomra Jézus imájából az következik logikusan, hogy a nem keresztények számára is van remény, hisz Jézus azért imádkozott, hogy az Atyja bocsásson meg nekik, ezt pedig csakis akkor tehette, ha erre látott ő esélyt, ti. hogy Isten megbocsát azoknak, akik nem hisznek Krisztusnak, sőt, nem csak, hogy nem hisznek, egyenesen gyalázzák őt. Ennél befogadóbb, reménytelibb üzenet szerintem nem is lehetséges.
2022. aug. 16. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%

"„Isten azt, aki nem vétkes, nem taszítja kárhozatra.”

Ez a lényeg a kérdésedre,"


De ehhez még hozzá jön hogy ki az aki vétkes. Mert ott szerepel az is hogy ha valaki nem imádja Istent és hasonlók.

2022. aug. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!