Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha rózsafüzért akasztok a...

Ha rózsafüzért akasztok a nyakamba Szent Rita képével , akkor az bűnös dolognak számít hozzá fohászkodom most nagyon nagy szükség lenne a segitségére?

Figyelt kérdés
Köszönönöm

2022. aug. 25. 14:21
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
82%

"Tényleg nem érzed, hogy nem érted a kereszténység lényegét?"

Gondolom ez

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc


"Az összes példád az Ószövetségből van. Az Újszövetség közbenjárója Jézus."

Akkor mi is a gond a Makkabeusokkal? Az is az Ószövetségben van, nem az újban, te mégis ezzel érveltél.

2022. aug. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor mi is a gond a Makkabeusokkal?"

Az, hogy egy elhunyt embert állít be közbenjárónak, ami egyértelműen szembemegy az Újszövetség alapvetéseivel, tehát semmiképpen nem lehet sugallt könyv.

2022. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
81%
Jób könyve egy angyalt állít be közbenjárónak, amit egyértelműen szembemegy az Újszövetség alapvetéseivel, tehát semmiképpen nem lehet sugallt könyv.
2022. aug. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
0%

#43

Nyilván kihagytad az idézetedből azt, ami cáfol téged, így teljes az igevers:

Ha van mellette magyarázó angyal, egy az ezer közül, (és most jön, amit te kihagytál:) HOGY AZ EMBERREL TUDASSA A KÖTELESSÉGÉT. Jób 33:23

Nem azért, hogy imádkozzon értünk Istenhez, hanem hogy elmondja, hogy mit kell tennünk. Ez egyáltalán nem megy szembe az Újszövetség alapvetéseivel, még Pünkösd után is több ilyen esetet látunk:

Hanem az Úrnak angyala éjszaka megnyitá a tömlöc ajtaját, és kihozván őket, monda: Menjetek el, és felállván, hirdessétek a templomban a népnek ez életnek minden beszédit! Apcsel 5:19-20

Az Úrnak angyala pedig szóla Filepnek, mondván: Kelj fel és menj el dél felé, arra az útra, mely Jeruzsálemből Gázába megy alá. Járatlan ez. Apcsel 8:26

Ez látá látásban világosan, a napnak mintegy kilencedik órája körül, hogy az Istennek angyala beméne őhozzá, és monda néki: Kornélius! Ő pedig szemeit reá függesztve és megrémülve monda: Mi az, Uram? Az pedig monda néki: A te könyörgéseid és alamizsnáid felmentek Isten elébe emlékezetnek okáért. Most azért küldj Joppéba embereket, és hivasd magadhoz Simont, ki neveztetik Péternek; Ő egy Simon nevű tímárnál van szálláson, kinek háza a tenger mellett van. Ő megmondja néked, mit kell cselekedned. Apcsel 10:3-6


De megjelentek angyalok Máriának, Józsefnek, a pásztoroknak, az asszonyoknak Jézus sírjánál, stb.

2022. aug. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
76%

Nem teljesen értem, hogy mi a problémád.


Jób 33,22-24

Lelke a sírveremhez közeledik, és élete a halálthozókhoz. De ha közbenjár érte egy angyal, csak egy az ezer közül, hogy hírül adja az embernek kötelességét, megkönyörül majd rajta és mondja: „Engedd őt szabadon, hogy ne szálljon a sírverembe, megtaláltam már, amiért neki kegyelmezzek.”


Szerinted kinél jár közben az angyal, ha nem Istennél? Akkor végül nem Isten kegyelmez meg az embernek?


Vagy másik fordítás:

"Ha aztán egy angyal odaáll melléje, egy az ezrek közül közvetítő gyanánt, s közli az emberrel a kötelességét, aztán megkönyörül rajta és azt mondja: „Szabadítsd meg attól, hogy a sírba szálljon, mert a váltságdíját megtaláltam”, teste akkor üdén felvirágzik, maga meg visszatér ifjú napjaihoz."

Itt a közvetítő szót használja.


De itt is egy angyal jár közben:

Zak 1,12-13

Erre az Úr angyala így válaszolt: „Seregek Ura! Meddig vársz még, hogy megkönyörülj Jeruzsálemen és Júda városain, amelyekkel hetven éve érezteted haragodat?” Az Úr kedves, vigasztaló szavakkal válaszolt az angyalnak, aki hozzám beszélt.


Vagy erre mit mond a szektád vezére?


Amúgy hol jelenti ki az Újszövetség, hogy üdvözült ember nem járhat közben? Mert ilyet sehol se mond.

Ha Jézus valóban olyan értelemben lenne egyedüli közbenjáró, mint szektád tanítja, akkor az egymásért való imádság se érne semmit. Nézeted csak újabb és újabb ellentmondásokat szül, amire kénytelenek vagytok izzadtságszagú magyarázatokat adni.


Hiszen hogy imádkozzak én valakiért Istenhez, ha ez Jézus privilégiuma?

2022. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
0%

"Nem teljesen értem, hogy mi a problémád"

Az angyal nyilván Istentől tudja, hogy nekünk mit kell tennünk.

"Szerinted kinél jár közben az angyal, ha nem Istennél?"

Isten mondja az angyalnak, hogy szabadítsa meg, nem pedig az angyal Istennek:

"És az Isten könyörül rajta, és azt mondja: Szabadítsd meg őt, hogy ne szálljon a sírba; váltságdíjat találtam!"

"De itt is egy angyal jár közben"

Amikor a Biblia azt mondja, hogy angyal beszél, néha összemosódik azzal, amikor Isten beszél. Lásd, Mózes a csipkebokornál:

"És megjelenék néki az Úr angyala tűznek lángjában egy csipkebokor közepéből, és látá, hogy ímé a csipkebokor ég vala; de a csipkebokor meg nem emésztetik vala. (...) és szólítá őt Isten a csipkebokorból, mondván (...)".

Most akkor egy angyal jelent meg tűz lángjában vagy pedig Isten?

Vagy ott van Hágár esete:

"És találá őt az Úrnak angyala egy forrásnál a pusztában (...). És nevezé Hágár az Úrnak nevét, aki ő vele szólott vala: Te vagy a látomás Istene."

Isten beszélt Hágárral vagy pedig egy angyal?

"Amúgy hol jelenti ki az Újszövetség, hogy üdvözült ember nem járhat közben?"

Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus. 1Tim 2:5

Azt is mondja Pál apostol, hogy ők nem előznek meg minket, mi pedig nem előzzük meg őket, tehát ők nem kerülnek hamarabb Isten elé, mint mi. Akkor meg hogyan tudnának értünk közbenjárni?

"Hiszen hogy imádkozzak én valakiért Istenhez, ha ez Jézus privilégiuma?"

A mennyben Jézus jár értünk közben.

Én fiacskáim, ezeket azért írom néktek, hogy ne vétkezzetek. És ha valaki vétkezik, van Szószólónk az Atyánál, az igaz Jézus Krisztus. 1Ján 2:1

2022. aug. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
82%

"Isten mondja az angyalnak, hogy szabadítsa meg, nem pedig az angyal Istennek"

Nyilván Isten mondja, de az angyal közbenjárására történt.


"Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus."

Erre írtam, hogy akkor te nem imádkozhatsz hittársaidért, mert akkor te Jézus babérjaira tőrsz.


"A mennyben Jézus jár értünk közben."

Az idézetedben ez nem szerepelt. Hol van benne, hogy csak a mennyre vonatkozik?


"Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus."


Egyébként Pál miért tette ide szerinted az ember jelzőt? Jézus nem volna maga is Isten?

2022. aug. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
0%

#47

Hablatyolsz már össze-vissza.

Leírom még egyszer, mert úgy látom, elkerülte a figyelmedet: Pál szerint nem előzzük meg azokat, akik elhunytak, és ők sem előznek meg minket, mert akkor támadnak fel, amikor az Úr visszajön értünk. Ha nem előznek meg minket, akkor hogyan tudnának értünk közbenjárni?

"Az idézetedben ez nem szerepelt. Hol van benne, hogy csak a mennyre vonatkozik?"

Mivel az Atya és Jézus a Mennyben vannak, így értelemszerűen nem a Szaturnuszon történik a dolog.

2022. aug. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
82%

"Hablatyolsz már össze-vissza."

Összetévesztesz egy hitgyülis szeánsszal.


"Leírom még egyszer, mert úgy látom, elkerülte a figyelmedet"

Neked is elkerülte a figyelmed, amit sokkal korábban idéztem. Jézus beszélgetett Mózessel és Illéssel, az ősatyákról úgy beszél Jézus, mint az élőkről. A jobb latornak azt ígérte, hogy még aznap vele lesz a mennyben. Valószínűleg kicsit félreérted Pál szavait.


"Mivel az Atya és Jézus a Mennyben vannak, így értelemszerűen nem a Szaturnuszon történik a dolog."

Nem azt kérdeztem, hogy hol történik. Hanem azt, hogy hol írja, ez a közbenjárás csak a mennyre vonatkozik? Annyit ír, hogy egy a közbenjáró, Jézus. Azt csak te hamisítottad hozzá, hogy a mennyben. Mert alapértelmezésben egy a közbenjáró Jézus, tehát se az égben, se a földön, se az alvilágban nincs más rajta kívül.

Vagy ha azt mondod, hogy egy az Isten, akkor az is csak a mennybe értendő és lehet a földön még több?

2022. aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus beszélgetett Mózessel és Illéssel"

Nem kerülte el a figyelmemet, veled ellentétben reagáltam rá, de akkor szeretnélek megkérdezni, hogy mégis hol látsz olyat, hogy Mózes és Illés eltávozásuk után bárkiért is közbenjárnak? Mert én sehol. Az apokrif iratok itt nem mérvadóak.

"az ősatyákról úgy beszél Jézus, mint az élőkről"

Továbbra sem olvasunk olyat sehol, hogy földi életük után bárkiért is közbenjártak.

"A jobb latornak azt ígérte, hogy még aznap vele lesz a mennyben."

A Mennyben nincs idő, Jézus pedig 50 nappal a feltámadása után ment fel a Mennybe. Valószínűleg kicsit félreérted Jézus szavait.

"Valószínűleg kicsit félreérted Pál szavait."

Parancsolj, magyarázd meg!

"Azt csak te hamisítottad hozzá, hogy a mennyben."

Ha Jézus a Mennyben van, akkor értelemszerűen a Mennyben jár közben értünk. Nem értem, ezen mi a hamisítás.

"Mert alapértelmezésben egy a közbenjáró Jézus, tehát se az égben, se a földön, se az alvilágban nincs más rajta kívül."

A Mennyben Ő az egyedüli. A földön te imádkozhatsz értem, én is imádkozhatok érted, közbenjárhatunk egymásért, de a Mennyben ilyet csak Jézus tesz. De még ha nem is lennének benne ezek a versek a Bibliában, teljesen logikátlan lenne, hogy ha ott van a Mennyben Jézus, a Főpap, Isten fia, a közbenjáró, akkor miért lenne szükség bármilyen Szent Ritára meg nagymamára?

2022. aug. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!