Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha rózsafüzért akasztok a...

Ha rózsafüzért akasztok a nyakamba Szent Rita képével , akkor az bűnös dolognak számít hozzá fohászkodom most nagyon nagy szükség lenne a segitségére?

Figyelt kérdés
Köszönönöm

2022. aug. 25. 14:21
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
0%

#10

Hol olvastál olyat a Bibliában, hogy valaki egy üdvözült emberhez imádkozik?

2022. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
60%

10

Na ezt hol olvassuk a Bibliában? Csak mert rohadt kíváncsi vagyok... Hajrá, idézd!

2022. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon kíváncsi lehetsz, ha rohadtul az vagy... Ez a hozzászólásod igazi keresztényi szellemben íródott.


De ha ennyire rohadtul kíváncsi vagy, néhány idézet az általad nem olvasott Bibliából:


Mt 17,3

S íme, megjelent nekik Mózes és Illés, és beszélgettek vele.


Mt 22,32

Én vagyok Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene. Isten nem a halottak Istene, hanem az élőké.


Ján 11,25-26

"Jézus azt mondta neki: »Én vagyok a föltámadás és az élet. Aki hisz bennem, még ha meg is halt, élni fog, 26és mindaz, aki él és hisz bennem, nem hal meg soha. Hiszed ezt?«"


Jel 8,4

Az angyal kezéből a tömjén füstje a szentek imádásával felszállt az Isten elé.

2022. aug. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
38%

#13

"S íme, megjelent nekik Mózes és Illés, és beszélgettek vele."

Ez miben igazol téged? Mózes és Illés megjelentek és Jézussal beszélgettek. Ebből hogyan következik az, hogy én elhunytakhoz imádkozhatok?

"Én vagyok Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene. Isten nem a halottak Istene, hanem az élőké."

Ebből hogyan következik az, hogy én elhunytakhoz imádkozhatok?

"Jézus azt mondta neki: »Én vagyok a föltámadás és az élet. Aki hisz bennem, még ha meg is halt, élni fog, 26és mindaz, aki él és hisz bennem, nem hal meg soha. Hiszed ezt?"

Ebből hogyan következik az, hogy én elhunytakhoz imádkozhatok?

"Az angyal kezéből a tömjén füstje a szentek imádásával felszállt az Isten elé."

Ebből hogyan következik az, hogy én elhunytakhoz imádkozhatok?

2022. aug. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
85%
Itt a halál fogalma volt a kérdés, ti, mint Bibliát nem ismerő emberek állítottátok, hogy ne relativizáljuk a halál fogalmát, a halott az halott. Én meg a Biblia alapján írtam, hogy a Krisztusban elhunyt üdvözült emberek élnek.
2022. aug. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
32%

#15

Tehát továbbra is várom azt az igeszakaszt, ami igazolja, hogy imádkozhatok elhunytakhoz.

2022. aug. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
66%
De ők csak a hitetlenek szerint halottak, a hívők szerint élnek. Ha élnek, akkor innentől fogva elég olyan igeszakaszt keresni, amikor mások imáját kérik. Ilyet elég sokat találsz, Pál apostol számtalanszor kéri, hogy imádkozzanak érte.
2022. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
32%

"De ők csak a hitetlenek szerint halottak"

Pál apostol sem úgy beszél róluk, mint a kortársairól. Azt a kifejezést használja, hogy "elaludtak". De akkor ezek szerint Pál is rosszul tudta.

"Ha élnek, akkor innentől fogva elég olyan igeszakaszt keresni, amikor mások imáját kérik."

A Biblia nem veszi egy kalap alá az örökkévalóságban élő embereket a földön élő emberekkel. Mindig élesen elkülöníti őket, soha nem tartoztak egy kategóriába, és nem is fognak, amíg földi élet létezik.

"Ilyet elég sokat találsz, Pál apostol számtalanszor kéri, hogy imádkozzanak érte."

Pál apostol mindig vele egy időben élő emberek imáját kérte. Nem találsz arra példát a Bibliában, hogy bárki is egy elhunyt személyhez imádkozzon.

2022. aug. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
66%
Mint írtam, hitetlenek szerint halottak, hívők szerint Krisztusban élnek.
2022. aug. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
18%
Mint írtam, Pál is úgy említi őket, hogy elaludtak. Akkor ő is rosszul tudta?
2022. aug. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!