Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha rózsafüzért akasztok a...

Ha rózsafüzért akasztok a nyakamba Szent Rita képével , akkor az bűnös dolognak számít hozzá fohászkodom most nagyon nagy szükség lenne a segitségére?

Figyelt kérdés
Köszönönöm

2022. aug. 25. 14:21
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
28%

Ejha, ti protestánsok tényleg nem ismeritek Isten szavát:

"A Lélek azonban maga jár közben értünk, szavakba nem önthető sóhajtozásokkal. S ő, aki a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten tetszése szerint jár közben a szentekért."


Vagy ezt is kitörölték nálatok a Szentírásból?

2022. aug. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
22%

#31

Mondom A MENNYBEN (!) csak Jézus jár közben értünk az Atyánál, csak Ő méltó rá, senki más. Nem Szent Rita, nem a nagyi, hanem Jézus. Ő halt meg értünk, Ő adta a vérét engesztelésül, ezért övé ez a hivatal. Tudniillik, a Szentlélek Pünkösd óta A FÖLDÖN (!) tartózkodik, Ő Jézus földi helyettese. Amit te beidéztél, az tulajdonképpen a nyelveken szólás jelenségének a magyarázata.

Továbbra is várom, hol van az a Bibliában, hogy Jeremiás a halála után bárkiért is közbenjár.

2022. aug. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
28%

"Tudniillik, a Szentlélek Pünkösd óta A FÖLDÖN (!) tartózkodik, Ő Jézus földi helyettese."

Értem, tehát előtte nem tartózkodott a földön. Akkor bizonyára valami egészen más Lélek által szóltak a próféták. Vagy Jézust is más Lélek vezette a pusztában.

Sőt hova tovább, a Szentlélek lassan már nem is lesz Isten, mivel Isten mindenütt jelen van, a Szentlélek erre meg nem képes a hitgyüli szerint, mint kiderült.


"Amit te beidéztél, az tulajdonképpen a nyelveken szólás jelenségének a magyarázata."

Nem, itt szó sincs a szektádban látott hablatyolásról. Tudom, hogy szeretnétek mindenbe belelátni, mert a hitgyüliben aki nem hablatyol, az nem is hívő, de ki kell ábrándítsalak, ez nem arról szól.


"Ez volt álmában a látomása: Oniászt látta, az előző főpapot, ezt a nemeslelkű, igazságos férfiút, akinek viselkedése szerény volt, a lénye csupa jóság, a beszéde pedig megfontolt, s aki ifjúságától törekedett az erényekre. Kitárta kezét és imádkozott a zsidók egész közösségéért. Aztán megjelent Júdásnak - ugyanilyen tartásban - egy ősz hajú, pompás külsejű férfi - csodálatos méltóság övezte. Oniász megszólalt és azt mondta: „Testvéreinknek ez a barátja Jeremiás, Isten prófétája. Sokat imádkozik a népért és az egész szent városért.” Aztán Jeremiás kinyújtotta a jobbját és átadott Júdásnak egy aranykardot. Átadáskor e szavakat intézte hozzá: „Vedd Isten ajándékát, a szent kardot! Megsemmisíted vele az ellenséget.”"

2022. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
26%

"Értem, tehát előtte nem tartózkodott a földön."

De igen, csak nem állandó jelleggel. Jézus pl. úgy fogalmaz, hogy "elküldöm a Vigasztalót". Ha itt lett volna a Földön, miért kellett volna elküldeni bárhova is?

"Sőt hova tovább, a Szentlélek lassan már nem is lesz Isten, mivel Isten mindenütt jelen van, a Szentlélek erre meg képes"

De igen, képes mindenütt jelen lenni.

"Nem, itt szó sincs a szektádban látott hablatyolásról."

Szerintem meg csak szimplán egy tájékozatlan ember vagy, aki azt hiszi, hogy nincsenek karizmatikus közösségek a történelmi egyházakban. Ahhoz nem kell hitgyülisnek lenni, hogy nyelveken szólj. Tessék, egy katolikus pap, aki nyelveken szól:

https://www.youtube.com/watch?v=S6jEkO4Jc4w

Kicsit körül kellene nézned, és nem beszélnél ilyen csacsiságokat.

"mert a hitgyüliben aki nem hablatyol, az nem is hívő"

Nem, ilyet nem mond a hitgyüli.

A Makkabeusok könyve egy apokrif irat, még véletlenül sem tekintjük sugallott könyvnek, ráadásul ellent mond annak a Bibliai ALAPTÉTELNEK, hogy Jézus a szószólónk az Atyánál, és rajta kívül nincs más, aki erre méltó lenne.

2022. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
28%

"De igen, képes mindenütt jelen lenni."

Hát az érvelésed alapján nem képes.


"A Makkabeusok könyve egy apokrif irat, még véletlenül sem tekintjük sugallott könyvnek"

Egyáltalán nem izgat, hogy a szektád mit fogad el a Bibliából és mit nem, attól még a Biblia része marad.

2022. aug. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
22%

"Hát az érvelésed alapján nem képes."

Vagy inkább nem fogtad fel, amit írtam. Ez nem merült még fel benned?

"a szektád mit fogad el"

Nekem nincs semmilyen szektám. A katolikusok belekevertek a bibliájukba mindenféle apokrif iratot, ez történelmi tény. Nem az én bajom, hogy nem csak a sugallott könyvek vannak a bibliádban, ezért nem engem kell lehurrogni.

De akkor újra leírom, amit előszeretettel elfelejtettél beidézni a válaszomból, mert egyértelművé teszi a Makkebeus könyv apokrifságát: ellent mond annak a Bibliai ALAPTÉTELNEK, hogy Jézus a szószólónk az Atyánál, és rajta kívül nincs más, aki erre méltó lenne.

2022. aug. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
75%

"Ez nem merült még fel benned?"

Nem merült még fel bennem, mivel ellentmondásokban beszélsz.


"Nekem nincs semmilyen szektám."

Hogyne lenne, 1970-es években alapított hitgyüli. Elég átlátszó vagy, könnyen felismertem már az elején. Titeket és a jehovásokat a legkönnyebb felismerni, nagyon hasonlók vagytok.


"A katolikusok belekevertek a bibliájukba mindenféle apokrif iratot, ez történelmi tény."

A történelmi tény az, hogy a Biblia maga a katolikusok szent könyve, amit átvettek a kiszakadt egyházak és a még azokból kiszakadt szekták, mint a tiéd. A Bibliát a katolikusok a 4. század végén, a Római zsinaton kanonizálták, előtte mint ilyen nem létezett. Ezek történelmi tények, bármint mond is a Sanyi sámán.


"ellent mond annak a Bibliai ALAPTÉTELNEK, hogy Jézus a szószólónk az Atyánál"

Eddig azt hittem, hogy a Biblia "ALAPTÉTELE" az, hogy van Isten. De lehet Sanyi bá egy fetrengős szeánsz után mást jelentett ki :)


Amúgy a Makkabeusok könyvét Jézus előtt írták jóval. De akkor ennyi erővel vess el még pár ószövetségi könyvet is.


Kezd Jób könyvével:

"De ha közbenjár érte egy angyal, csak egy az ezer közül"


Zak 1,12-13

Erre az Úr angyala így válaszolt: „Seregek Ura! Meddig vársz még, hogy megkönyörülj Jeruzsálemen és Júda városain, amelyekkel hetven éve érezteted haragodat?” Az Úr kedves, vigasztaló szavakkal válaszolt az angyalnak, aki hozzám beszélt.


Itt újra egy angyal jár közben.


Dobd ki a Tórát is:

Szám 21,7-9

Ennek láttára a nép Mózeshez járult, s megvallották: „Vétkeztünk, amikor zúgolódtunk az Úr ellen és te ellened. Járj közben értünk az Úrnál, hogy vigye el ezeket a kígyókat rólunk!” Mózes tehát közbenjárt a népért.


Ejha, mi lesz ebből, lehet ezeket a sorokat is törölte a hitgyüli a most készülő bibliátokból.

2022. aug. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
0%

"Nem merült még fel bennem, mivel ellentmondásokban beszélsz."

Ezek legfeljebb a te fejedben ellentmondások.

"Hogyne lenne, 1970-es években alapított hitgyüli."

Teljesen irreleváns, hogy te mit fantáziálsz. Senkit nem érdekel. Röhejes személyeskedésre, és egy elszomorító szegénységi bizonyítványra tökéletes ez a vergődésed, de másra nem igazán.

"A történelmi tény az, hogy a Biblia maga a katolikusok szent könyve"

Nem. A Biblia a keresztények szent könyve. Tudod, nem csak ti vagytok keresztények.

"amit átvettek a kiszakadt egyházak"

Értsd: visszatértek az eredeti, apokrif iratoktól mentes Bibliára. Azok a "kiszakadt" egyházak azért szakadtak ki, mert azt a baromságot hitették el veletek, hogy Isten pénzért bocsát meg.

"Eddig azt hittem, hogy a Biblia "ALAPTÉTELE" az, hogy van Isten."

Több alapelvből áll a Biblia. Jó reggelt!

"Amúgy a Makkabeusok könyvét Jézus előtt írták jóval."

És?

"De akkor ennyi erővel vess el még pár ószövetségi könyvet is."

Üdvözöllek az Újszövetségben! :D

"És az újszövetség közbenjárójához Jézushoz, és a meghintésnek véréhez, mely jobbat beszél, mint az Ábel vére."Zsid 22:14

2022. aug. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
75%

Te azzal érveltél a Makkabeusok könyve ellen, ellentmond annak, hogy Jézus az egyetlen közbenjáró, ami a szektád szerint a Biblia ALAPTANÍTÁSA is. Erre írok még több ilyen példát ahol különböző közbenjárókat említ a Biblia, majd azt mondod, hogy üdvözölsz az Újszövetségben.

Tényleg nem érzed, hogy folyamatosan ellentmondásokban beszélsz a szerint, hogy éppen szektás nézeted melyik támasztja alá?

2022. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
0%

"Erre írok még több ilyen példát ahol különböző közbenjárókat említ a Biblia"

Az összes példád az Ószövetségből van. Az Újszövetség közbenjárója Jézus.

Tényleg nem érzed, hogy nem érted a kereszténység lényegét?

2022. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!