Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha rózsafüzért akasztok a...

Ha rózsafüzért akasztok a nyakamba Szent Rita képével , akkor az bűnös dolognak számít hozzá fohászkodom most nagyon nagy szükség lenne a segitségére?

Figyelt kérdés
Köszönönöm

2022. aug. 25. 14:21
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
82%

"A Mennyben Ő az egyedüli."

De ilyet továbbra se ír a Biblia, felfogod? Azt írja, hogy Jézus az egyetlen. Nem csak a mennyben, amit te hamisítottál oda, hanem ő az egyetlen.


"A Mennyben nincs idő, Jézus pedig 50 nappal a feltámadása után ment fel a Mennybe. Valószínűleg kicsit félreérted Jézus szavait."

Hogy lehet másként érteni azt, hogy ma velem leszel a mennyben? Mit mond Sanyi bá, hogy kell értelmeznünk?

2022. aug. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
0%

"Nem csak a mennyben, amit te hamisítottál oda"

Nem vagyok lusta még egyszer leírni. Földi ember földi emberért közbenjár. Ilyenre rengeteg példa van a Bibliában, nem kell magyarázni. Olyan viszont sehol nincs a Bibliában, hogy bárkiért imádkozik egy olyan ember, aki már nem a földön él, hanem a természetfölötti szférában van. Egyetlen személyre mutat rá az Ige, aki természetfölöttiként közbenjár az Atyánál értünk, ez pedig Jézus Krisztus. Summa summárum: földi földiért közbenjár, természetfölötti földiért nem, csakis kizárólag Jézus. Nem Szent Rita, nem Mária, nem a nagyi, hanem Jézus.

"Hogy lehet másként érteni azt, hogy ma velem leszel a mennyben?"

Úgy, hogy Jézus nem a Mennyről beszélt, hanem a Paradicsomról. Ez két különböző hely.

2022. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
82%

"Ez két különböző hely."

Én azt hittem, hogy a halál után 2 hely van, a menny és a pokol, ezek szerint a hitgyüliben több.


"Egyetlen személyre mutat rá az Ige, aki természetfölöttiként közbenjár az Atyánál értünk, ez pedig Jézus Krisztus."

Ezzel az érveléssel két baj van. Egyrészt Pál apostol kiemeli, hogy az EMBER Krisztus jár közben. Másrészt továbbra sem írja a Biblia, hogy ez a közbenjárás csak a mennyre vonatkozna. Ez a te hozzáköltésed, hogy igazold téves nézeted. Ha csak egy közbenjáró van, Jézus, akkor nincs más.


Nagyjából ugyanazt csináljátok, mint a jehovások.

2022. aug. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
0%

"Én azt hittem, hogy a halál után 2 hely van, a menny és a pokol"

Kértelek már, hogy magyarázd meg nekem, buta protestánsak, hogy mégis hogyan kell értelmezni ezeket a verseket, de nem tetted. Mi nem vagyunk olyan okosak, mint ti, katolikusok, segíts akkor ki minket a tudásoddal. Elég feltűnő ez a 3 verrszak, remélem, ezúton nem kerüli el a figyelmedet, mint eddig, és kisegítesz a tudatlanságomból:

1Thess 4:15 Mert ezt mondjuk nektek az Úr szavával, hogy mi, akik élünk, akik megmaradunk az Úr eljöveteléig, éppen nem előzzük meg azokat, akik elaludtak.

1Thess 4:16 Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először akik meghaltak volt a Krisztusban;

1Thess 4:17 Azután mi, akik élünk, akik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképpen mindenkor az Úrral leszünk.


Tehát?


"Egyrészt Pál apostol kiemeli, hogy az EMBER Krisztus jár közben."

Ámen! Mi ebben az ellenérv?

"Másrészt továbbra sem írja a Biblia, hogy ez a közbenjárás csak a mennyre vonatkozna."

Senki nem mondott olyat, hogy földi közbenjárás nem létezik. Arról van szó továbbra is, hogy a Bibliában földi ember földi emberért közbenjár, tehát ez teljesen legitim. A Mennyben viszont Jézuson kívül senki nem jár közben. Ezt nem én találtam ki, kismillió igeverset idéztem be, tessék figyelmesen elolvasni. Nem olyan bonyolult gondolatmenet ez.

2022. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 A kérdező kommentje:
Akkor most , elvihetem magam a feszületés és a Szent Ritás rózsafüzért a megpróbáltatásra vagy nem ? Nem nyakba stb csak úgy nálam van?
2022. szept. 4. 13:31
 56/57 anonim ***** válasza:
0%

#55

Nem tud érted Szent Rita közbenjárni. Jézust kérd.

2022. szept. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
75%

#55

Ne foglalkozz a szektás véleményével.


Tedd azt ami megnyugtatja a lelkes és tudj koncentrálni a nehéz időkre.

2022. okt. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!