Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Teremtés vagy az Evolúció a...

A Teremtés vagy az Evolúció a hihetőbb?

Figyelt kérdés
Az, hogy "csak úgy kifejlődött" az ember meg a többi állat, baktérium stb. miért hihetőbb, mint az, hogy Isten teremtette a világot?
2023. márc. 20. 14:38
 121/149 anonim ***** válasza:
76%

Még egy kis kiegészítés az előbbiekhez:


A magam részéről nem hiszem, hogy a babonát minden esetben démonizálni kellene, vagy le kellene nézni.

Van úgy, hogy hasznos lehet.


Mondok erre egy példát:


Tegyük fel, hogy egy férfi üzleti útra megy, viszont repülővel kell utaznia. Mivel sosem volt még repülőn, és szorong, támad egy olyan ötlete, hogy azt az inget veszi fel, amit legutóbb a feleségétől kapott. Egy olyan gondolattól vezérelve teszi ezt, hogy az ing megóvja attól, hogy valami baj legyen utazás közben.

Megjegyzem, hogy a férfi lehet, nem gondol bele, de valójában igyekszik másokkal is jót tenni: hiszen ha az ingnek valóban van valamilyen hatalma (ami nincs bizonyítva, de cáfolva sem!) azzal más utasok védelmét is biztosítja.

Tegyük fel, hogy a repülő sikeresen landol, így az utazás vége Happy End.


Ez babona?

Igen.

Ártott vele? Nem.

Jót tett neki?

Igen, nyugodtabban utazott.


Számomra azonban egy hívő ember hite is ugyanilyen babona, aki abban hisz, hogy majd az Isten őrködik a repülőút felett - és ezzel nem áll szándékomban sértegetni senkit. (ezért is illogikus, ha némely felekezek lenézik pl. a fenti példában szereplő üzletember babonáját, bár az ő szemszögükből érhető).


De szerintem a repülutas példában, sem a feleségétől kapott ingben bízó üzletember hite, sem az istenhívő hite nem káros senkire.

Ezért nincs ezekkel baj.


Üdv, a #120-as válaszoló.

2023. márc. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/149 anonim ***** válasza:
67%
*ha némely felekezetek
2023. márc. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/149 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos el kell keserítselek létezik, attól mert te babonának gondolod.

De nekem teljesen mindegy ki mit gondol, hívő vagy ateista :)


A bibliában konkrét valós létező személyek tapasztalásai vannak leírva,pl Jézussal kapcsolatban is.


Az pedig nem tudom kinek nem tűnik fel, hogy ha a Biblia meg az egész egy nagy kamu, akkor miért nyomja a média, szórakoztató ipar a sátánizmust? Videoklippek, istenkáromló istentagadó filmek, Lil Nas X sátánimádó cipője, szimbolizmus a filmekben és klippekben, véres sátán témájú összejövetelek a nagy sztároknak stb. Miért foglalkoznak ezzel annyira, főleg ajó oldal gyűlöletével, a rossz oldal imádatával ha ez egy kamu? Miért olyan fontos szerinted h letérítsék az embereket az isten hitéről és wlfordítsák teljesen az embereket tőle?

Furcsa hogy ezt sokan nem látják.

De le van írva hogy az emberek szeme fátyollal lesz elhomályosítva h nézzenek de ne lássanak..

2023. márc. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/149 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#117


“vannak akik a babonasagba beleertik az UFO-kban, Loch Ness-i szornyben, szellemjarta hazakban valo hitet, vagy hogy elettelen dolgoknak lelkuk van

(pl. az ateizmusarol hires Richard Dawkins a foldonkivuliekben hisz, es szeretne veluk kommunikalni)”


Bocsánat ,hogy közbeszólok, de ezt most úgy kellene érteni ,hogy szerinted Dawkins egy ezoterikus UFO-hívő szintjén hisz a földönkívüliekben meg egyebek? Azért ne kezeljük már egy szinten a két dolgot mert kicsit sincsenek egy szinten. Azt tudjuk ,hogy legalább egy bolygón van élet, azt is tudjuk ,hogy létezik több milliárd másik bolygó. Egyik-másik eléggé hasonlít a Földre. Az idegen élet még nem sziklaszilárd tény, csak nagyon nagy valószínűségű. Ebben nincs semmi tudománytalanság vagy babona.

Viszont a másik meg rendszerint abban hisz ,hogy az idegen köztünk járnak, befolyásolják az életünket, a politikát stb-stb. Ez alaptalan és inkább babona mint nem.

2023. márc. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/149 anonim ***** válasza:
91%

"Az pedig nem tudom kinek nem tűnik fel, hogy ha a Biblia meg az egész egy nagy kamu, akkor miért nyomja a média, szórakoztató ipar a sátánizmust? "

Mert paranoiás vagy, aki mindenbe aátánizmust képzel.

2023. márc. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/149 anonim ***** válasza:
0%
Hát szerintem nem normális dolog az hogy ilyen sátánista klippeket forgatnak, meg ilyesmi.
2023. márc. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/149 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos sok ártó babona is van.

Kezdjük mondjuk a boszorkányégetéssel.

2023. márc. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/149 Pombe ***** válasza:
100%

#111: "Es azt ki mondta neked, hogy minden kérdésre, pl. a világnézet által megválaszolt kérdésekre csakis logikus és racionális módon lehet választ kapni?"


Érdekes. Éppen azt írtam, hogy lehetséges Isten létezése, mert miért is ne, de az azért erős túlzás, hogy ezt az elképzelést logikával, racionális érvekkel lehetne alátámasztani.


Úgy vélem, elkerülte a figyelmedet az, hogy mire válaszoltam.


Rengeteg tudományos felfedezést megelőző időkben a későbbi felfedezés eredménye az akkori időkben minden logikának és racionalitásnak ellentmondott. Pl. az ókor kezdeti időszakában mindenki körberöhögte volna azt a feltételezést, hogy a Föld a térben lebegve gömbölyű és a túloldalán is szilárdan állnak a felszínén az emberek. Hogy a betegségek sokát annyira apró lények okozhatják akár a levegőben szárnyak nélkül úszkálva, hogy láthatatlanok. Hogy a kvantummechanikában akár egyetlen foton képes egyszerre hullámszerűen és pontszerűen is viselkedni, önmagával interferálni... stbstb.


Döglött oroszlánt rugdosol... :)

2023. márc. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/149 Pombe ***** válasza:
100%

#118: "De, ugyanaz."


Értem, hogy mire akarsz kilyukadni, hogy mind a kettő kialakulását hasonló emberi tudatállapotok eredményezik, de azért azzal nem tudok egyetérteni, hogy a megnyilvánulás szintjén történő értelmezésben is egyenlővé tehetnénk a két dolgot.


Pl. kb. 13-14 éves koromban iskolába menet, úgy éreztem, hogy a szemben lévő buszmegállóba mindig előbb érkezik be a busz. Ezért kitaláltam, átmegyek a túloldali buszmegállóba, hogy a velem gonoszkodó sorsot így verjem át, és majd visszarohanok, amikor... Bevallom, arra már nem emlékszem, hogy sikeresnek éreztem-e a sorsátverős húzásomat, mert nem is sokára, át kellett váltanom a metróval való utazásra.


Abszolút nem gondolkodtam a buszos ügyben Isten létezésén, vagy nem létezésén, és eszembe se jutott, hogy nevetséges-e, vagy sem az elképzelésem, és azon se gondolkodtam el, hogy ha tényleg van egy velem kicsesző sors, akkor kell léteznie egy láthatatlan másik világban létező velem foglalkozó tudatnak, aki ...stbstb. Hullára nem gondoltam semmibe bele, csak minél előbb szerettem volna buszra kerülni, és kínomban erre jutottam.


Szerintem nem kellene mindent túlgondolni, és aligha hiszem, hogy létezik olyan ember, aki ilyen vagy olyan mértékben ne lenne babonás, vagy ne viselkedett volna úgy babonásan, hogy azt észre se vette.


Radnóti Miklós (Nem tudhatom...): "hogy ne feleljek aznap, egy kőre léptem én,"

2023. márc. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/149 Pombe ***** válasza:
100%

@118


Ja... vagy egy nemrég velem történt dolog...


Vettem egy új sportcipőt, és egyszer egymás után négy nap négyszer is kellemetlen, rossz dolog történt velem. Ötödik nap kisebb pocsolyák keletkeztek az esti esőt követően, és inkább a régi sportcipőmet vettem fel, és akkor éppen hogy megoldódtak a problémáim. 6. nap teljesen zsigerből jött ez erős érzés, hogy nehogy fel merjem venni az új cipőt, mert... Elkezdtem mérgelődni magamon, hogy hogy képzelhetek ilyen hülyeséget, de az érzés nagyon erős volt, és mi tagadás olyannyira, hogy, be kell vallanom, győzött a babona. De azért most már jobbára az új cipőt használom mégis... :D

2023. márc. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!