Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Teremtés vagy az Evolúció a...

A Teremtés vagy az Evolúció a hihetőbb?

Figyelt kérdés
Az, hogy "csak úgy kifejlődött" az ember meg a többi állat, baktérium stb. miért hihetőbb, mint az, hogy Isten teremtette a világot?
2023. márc. 20. 14:38
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/149 anonim ***** válasza:
92%

"A babonát meg az ilyen varázsló gyógyítást is tiptja a biblia!"


Nem tudom, hogy mit értesz babona alatt, de az evangéliumban ha jól emlékszem, a vérfolyásos asszony abban hitt, hogy ha megérinti Jézus ruháját, meggyógyul. Ez kb. ugyanolyan babona, mint amikor valaki lópatkót szögel az ajtójára, mert az szerencsét hoz. A gyógyítások is folyamatosak voltak a Bibliában Jézus és az apostolok folyamatosan gyógyítottak (a hitgyüli féle felekezetekben ez ma is divat), mint az ezoterikus gyógyítók.


Hol van akkor a különbség?

Ott, ahol a keresztény babonát igaznak írja le a Biblia, de ettől természetesen nem igaz.

2023. márc. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/149 anonim ***** válasza:
87%

A #81-es kommentem pedig részben a #74-es kommentre is írtam reakcióként, ami szerint az ateisták babonásabbak.


Nem, nem azok. Csak a keresztények a maguk vallásos hiedelmeit annyira igaznak hiszek, hogy észre sem veszik, hogy azokat is lehet babonának nevezni.

2023. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/149 anonim ***** válasza:
83%

Az ateisták között kevesebb az ezoterikus, mint a hívők között.

Tiltás ide, vagy oda...

2023. márc. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/149 anonim ***** válasza:
19%

A hit és a babona teljesen már.

A babona pl az hogy azt mondják az anyukának h ha sok tormat eszik foggal születik a gyerek 🤣 vagy ha luca napon feláll a luca székre meglatja a boszorkányt 🤣

Az hit hogy Jézust megérintve meggyógyul. És jézus ezért fordult hátra mert érezte az erő kiáradását, és megdícsérte az asszonyt a hitéért.

Ne keverd a szezont a fazonnal, gondolom megrögzött ateista vagy

2023. márc. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/149 anonim ***** válasza:
91%

De bizony babona - mivel Jézus soha nem mondta azt, hogy őt kell megérinteni a gyógyuláshoz, és nem is volt neki ilyen tulajdonsága.

Tehát babona.

2023. márc. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/149 anonim ***** válasza:
0%

Nem babona!! Hanem annyira hitt benne, hogy egyszerűen már a ruhájának érintésétől is hitte hogy meggyógyul. Ez hit, nem babona.

Az lenne a babona ha pl jézus lábának lenyomatát gyújtenék hogy majd az gyógyít és ezt adnák mindenkinek. Mert ez babona, azaz bálványimádat.

2023. márc. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/149 anonim ***** válasza:
100%

"a ruhájának érintésétől is hitte hogy meggyógyul"

Igen: pontosan ez a babona. Az olyan alaptalan hit, amit az élet meg is tud cáfolni.


Ja, a babonának semmi köze a bálványimádathoz.

2023. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/149 anonim ***** válasza:
100%

"A hit és a babona teljesen már."


>Csakhogy én nem simán a hitről beszéltem, hanem a vallásos hitről, amely semmiben sem megalapozottabb, mint a babona.


"A babona pl az hogy azt mondják az anyukának h ha sok tormat eszik foggal születik a gyerek 🤣 vagy ha luca napon feláll a luca székre meglatja a boszorkányt 🤣"


>És ez miben másabb, mint a vallásos hit?

Ott meg azt mondják, hogy ha rosszul viselkedik valaki, és nem tér meg, a pokolba kerülhet.

Miben másabb ez, mint az, hogy a Luca széken meglátom a boszorkányt?

Ugyanolyan bizonyítatlan mindkettő.


"Az hit hogy Jézust megérintve meggyógyul. És jézus ezért fordult hátra mert érezte az erő kiáradását, és megdícsérte az asszonyt a hitéért."


>Amint a #85-ös válaszoló is elmondta, Jézus soha nem mondta azt, hogy őt meg kell érinteni ahhoz, hogy valaki meggyógyuljon.

A beteg asszony egyszerűen babonás volt. Semmiben sem másabb annál, aki valamelyik kabalájától vár valami pozitív eseményt.


hitéért.


"Ne keverd a szezont a fazonnal, gondolom megrögzött ateista vagy"


Te kervered a szezont a fazonnal.

A babonás ember bízik abban, hogy például a kő, amit szorongat, majd meggyógyítja. A vallásos ember bízik abban, hogy az istenség meggyógyítja.

Egyikre sincs bizonyíték, sem a kő hatalmára, sem arra, sem arra, hogy valamilyen isten majd meggyógyítja.

A követ szorongató ember, és a vallásos ember is ugyanúgy meghalhat például rákban.


Megrögzött ateista meg nem vagyok. Korábban keresztény voltam, csak kitértem onnan.

2023. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/149 anonim ***** válasza:
100%

"Hanem annyira hitt benne, hogy egyszerűen már a ruhájának érintésétől is hitte hogy meggyógyul."

Ez pont a babona iskolapéldája. Mivel a babona is hit.

Olyan, mintha azt mondanád hogy az a galamb ott nem galamb, hanem madár.

2023. márc. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/149 anonim ***** válasza:
0%

Az hogy ez "hit", ezt mindenre rá lehet húzni.

Sokáig a tudomány azt hitte hogy a gravitáció egy graviton nevű részke által közvetített erő, aztán Einstein azt hitte hogy a test által a tér görbülete okozza, aztán Tesla azt hitte egy erőtér okozza...stb. A tudomány mindig hisz valamit, aztán pár évtized múlva mást hisz.

Ne forgassátok ki a szavakat kényetekre kedvetekre.

2023. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!