Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Teremtés vagy az Evolúció a...

A Teremtés vagy az Evolúció a hihetőbb?

Figyelt kérdés
Az, hogy "csak úgy kifejlődött" az ember meg a többi állat, baktérium stb. miért hihetőbb, mint az, hogy Isten teremtette a világot?
2023. márc. 20. 14:38
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/149 anonim ***** válasza:
91%
Miért dőlne? Ha valami olyan szinten bizonyított, hogy már tudományos elmélet van róla, azon nincs mit romba dönteni. Ami bizonyított, az bizonyított is marad, maximum kiegészül az új ismeretekkel.
2023. márc. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/149 A kérdező kommentje:
Igen, a Tudomány témakörbe akartam írni, de itt kötött ki. Azért köszi, hogy itt is segíteni próbáltok a kérdésben, arik vagytok.
2023. márc. 21. 22:37
 73/149 anonim ***** válasza:
84%

Azért van itt, mert a vegyes témákról itt kell beszélni.

Igyekszünk itt is jó válaszokat adni.

2023. márc. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/149 anonim ***** válasza:
0%

54.


Buta vagy iskolazatlan emberek vannak a hivok es a nem-hivok kozott is.

Akik nem mennek orvoshoz, ha megbetegszenek.

Sot, tudomanyos kutatasok igazoljak, hogy az ateistak nagyobb aranyban babonasak, mint a hivok, es nagyobb aranyban hisznek energia gyogyitasban meg ilyesmi.


"Vagy dobalja a repulogepet a vihar, es nem azt mondja, hogy a pilotakat biztos kikepeztek arra, ez miert van es mit csinaljanak. Hanem azt mondja, hogy Isten haragszik?"


Inkább büntet. Igen, ezt szokták mondani."

Ezt szoktak mondani? Honnan tudod? :-D

Szerintem te mar csak bloffolsz. Szinte mindenki tudja, hogy vannak meteorologiai jelensegek, es megvan ra a szakmai protokoll. Aki nem tudja, az nem az istenhit miatt nem tudja.

(Nem zuhano gepet irtam egyebkent, hanem a viharban razkodo gepet, amitol senkinek semmi baja nem lesz.)


A "resek istene" egy filozofiai fogalom. Eppen a keresztenyek hasznaltak eloszor, megpedig abban a kontextusban, hogy mennyire helytelen.

Ld. Bonhoffer vagy E Barnes, 1933-ban Birmingham puspoke volt.

Elsosorban nem egyeni gondolkodasmodra vonatkozna, hanem a vallasok magyarazatara es tanitasara. Ma mar elegge elavult ezzel ervelni, plane ugy, ahogy te csinalod.

Eppen tegnap mondta Richard Dawkins egy interjuban, hogy nem lehet tudni, hogyan keletkezett a vilag, az elet, de o azert nem gondolja, hogy valami isten letezne, mert "minek bonyolitani". Nem eloszor mondja ezt mostanaban. Nekem elegge szubjektiv ervnek hat, es annak is szanja.

2023. márc. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/149 anonim ***** válasza:
100%

"tudomanyos kutatasok igazoljak, hogy az ateistak nagyobb aranyban babonasak, mint a hivok, es nagyobb aranyban hisznek energia gyogyitasban meg ilyesmi"

Nem, ilyen biztosan nincs. A hívők babonásabbak - eleve a hit miatt.


"Szinte mindenki tudja, hogy vannak meteorologiai jelensegek"

De nem is erről beszéltem.

Ha a hívőt valami baj éri - lehet ez egy viharban rázkódó repülő is - az isten büntetése, ill. még egyszer mondom: a famulus mesterkedése.


A "resek istene"

A hívők rendkívül gyakran használják.


"Richard Dawkins egy interjuban, hogy nem lehet tudni, hogyan keletkezett a vilag, az elet, de o azert nem gondolja, hogy valami isten letezne, mert "minek bonyolitani". Nem eloszor mondja ezt mostanaban. Nekem elegge szubjektiv ervnek hat"

Ez nyilván nem bizonyíték, ez egyszerűen Occam borotvája.

Vagyis két hasonló feltevés közül azt fogadjuk el, amelyik egyszerűbb - ha egyébként nincs különbség köztük.

Márpedig itt nincs, mert ha van isten, akkor is ugyanazok a természeti törvények.

Ha pedig csoda történik, azt NAGYON gondosan kell vizsgálni, és az alapfeltevés az, hogy nem történt csoda.

Tehát vagy valamilyen természeti törvény van e mögött is, vagy valami más, de világi oka van, pl. csalás.

Az alapfeltevés akkor változhat, ha bizonyíték érkezik.

2023. márc. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/149 anonim ***** válasza:
100%

Az evolúció.

Azt ugyanis meg lehet figyelni kicsiben is, ebből fakadóan el lehet képzelni, hogy ez a folyamat hová vezet ez a folyamat évmilliárdokon keresztül.

A teremtést viszont nem lehet megfigyelni, sehogy. Sem kicsiben, nem nagyban, sem laboratóriumi körülmények között, 0 bizonyítéka van a teremtésnek.


A fentiekből fakadóan az evolúcióban nem is lehet hinni. Azt vagy elfogadja valaki vagy nem.

2023. márc. 22. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/149 anonim ***** válasza:
100%

Mármint azért nem lehet hinni az evolúcióban, mert be van bizonyítva, hogy igaz. Nem hit kérdése. Bár ez az előbbi szövegemből is világos volt, viszont, azért tettem egyértelműbbé, ha esetleg valaki mégis félreértené...

#76 voltam

2023. márc. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/149 anonim ***** válasza:
13%
A babonát meg az ilyen varázsló gyógyítást is tiptja a biblia!
2023. márc. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/149 anonim ***** válasza:
85%

"nagyobb aranyban hisznek energia gyogyitasban meg ilyesmi."

Mint a 78. válaszoló is rávilágított, hogy sok vallásnál az ezoterikus és hasonló maszlagok tiltottak. Ezért is lehet az ateisták körében nagyobb arányban.


Ahogyan az is befolyásolhatja az egészet, hogy attól még, hogy nem egy vallást választottak lehetnek olyan igényeik amiket egyébként egy vallás elégítene ki. Tehát lényegében nem sokban különböznek egy vallásostól csak ők éppen egy olyan vonalat találtak amit nem neveznek vallásnak, de egyébként lényegében úgy funkcionál.


Persze mivel az ezotériában rendszerint nem szerepel isten ezért ettől még ők ateisták maradnak mert nem hisznek istenben.

2023. márc. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/149 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
(Én csak zárójelesen jegyezném meg ,hogy még csak nem is kell ő kérdést kiírjon. Tucatnyi ilyen témájú kérdés van már, egyik-másik több száz kommentes. Biztos vagyok benne ,hogy amire már van válasz azt megtalálná.)
2023. márc. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!