Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyházban, templom...

NGábor83 kérdése:

A katolikus egyházban, templomokban jelen van a Szent Szellem?

Figyelt kérdés
Egyes gyülekezetek Istentiszteletein nagyon erősen érezhető, szemben egy katolikus Szentmisével.

2023. jún. 23. 23:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%

#10

Érezhetően van különbség a tiszteletből való letérdelés és leborulás, illetve a földre esés között.

Akik Isten jelenlétében esnek a földre, azoknak nincs semmiféle érzelmi kitörése. Ez egy szellemi, azaz transzcendens folyamat, nem pedig érzelmi.

Természetesen a Gecsemáné-kertben is ez történt a katonákkal.

2023. jún. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
25%

"Érezhetően van különbség a tiszteletből való letérdelés és leborulás, illetve a földre esés között."

Azért, mert így akarod érezni, s mással nem tudnád igazolni a hitgyülis vonaglásokat a padlón?


"Akik Isten jelenlétében esnek a földre, azoknak nincs semmiféle érzelmi kitörése."

Ez pontosan így van, ezért is volt furcsa, amikor írtad, hogy az emberek sírnak, nevetnek, stb... S pont ezért nem is értettem, hogy a példáid miként kapcsolódnak be ide.


"Természetesen a Gecsemáné-kertben is ez történt a katonákkal."

A Biblia azt írja, amit az apostolok láttak, hogy miért történt, azt nem írja.

2023. jún. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
45%

#12

Nem akarok semmit igazolni, egyszerűen egy értelmezési kérdésről van szó. Én megtapasztaltam, hogy ez teljesen valóságos dolog. Neked teológiád van, nekem pedig tapasztalatom. Remélem, te is az utóbbiak közé fogsz tartozni.

A nevetés és a sírás ebben az esetben nem érzelmi. Nem pszichés, hanem transzcendens folyamat. Nincs racionális oka. Nem azért sír vagy nevet olyankor az ember, mert szomorú vagy éppen boldog. Egyszerűen nem tudod megmagyarázni az okát.

"A Biblia azt írja, amit az apostolok láttak, hogy miért történt, azt nem írja."

Most már kezdek kíváncsi lenni, hogy szerinted mi történt ott a katonákkal.

2023. jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
30%

"Most már kezdek kíváncsi lenni, hogy szerinted mi történt ott a katonákkal."

Szerintem pont az történt, ami oda van írva, hátrálni kezdtek, amikor Jézus kijelentette, hogy Ő az akit keresnek, majd földre rogytak/estek. Nem kezdek elméletek gyártásába, hogy valami (szerintem) téves teológiát igazoljak.


"Neked teológiád van, nekem pedig tapasztalatom."

Érdekes, hogy a te tapasztalatod sehol se támasztja alá a Szentírás. Amikor Máriát és az apostolokat eltöltötte a Szentlélek, akkor nem kezdtek hahotázni, nem kaptak sírógörcsöt, nem fetrengtek a földön, hanem Péter apostol nyelveken szólt, de nem hablatyolt, hanem minden ember a saját anyanyelvén értette. Erre mondhatjuk, hogy Isteni csoda.


Én például szívesen tapasztalnám meg másoktól az igazi nyelveken szólást, hogy például az amerikai karizmatikus prédikátorokat a saját anyanyelvemen hallom, ahogy az Evangéliumot hirdetik. De e helyett csak imitált dolgokat látunk.

2023. jún. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
35%

#14

Miért rogytak a földre? Megbotlottak?

A tapasztalatomat alátámasztja a Szentírás, hoztam neked több példát is.

Nemcsak Péter szólt nyelveken, hanem minden tanítvány, és később Kornéliusék is. Hogyha pedig csak olyan nyelveken szólás létezik, amit mások megértenek, akkor mi szükség van a nyelvek magyarázásának ajándékára?

2023. jún. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
43%

"Miért rogytak a földre? Megbotlottak?"

Semmit nem ír erről az evangelista, én pedig nem szeretek dolgokat beleképzelni :)


"Hogyha pedig csak olyan nyelveken szólás létezik, amit mások megértenek, akkor mi szükség van a nyelvek magyarázásának ajándékára?"

Nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy igazi nyelveken szólást, amit mindenki saját anyanyelvén ért, miért nem látunk a karizmatikus gyülekezetek vezetőitől, vagy hablatyoló tagjaitól.

Bár megjegyzem, hogy olyat se láttam karizmatikus gyülekezeteken belül, hogy bárki magyarázná a hablatyolást.


Ez amúgy egy rendkívül jó, Biblián alapuló megközelítése a témának:

[link]


Ajánlom minden érdeklődő figyelmébe.

2023. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%

"Semmit nem ír erről az evangelista, én pedig nem szeretek dolgokat beleképzelni :)"

Nem kértem, hogy képzelődj, csak gondolkodj. Szerintem ugyanaz történt, mint a Templom felszentelésekor: nem tudtak megállni a lábukon Isten erejétől. Szerinted mi történt?

"Nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy igazi nyelveken szólást, amit mindenki saját anyanyelvén ért"

De ez a kérdés, mert én ezt megkérdeztem, te pedig nem válaszolsz nekem.

Ha csak is kizárólag olyan nyelveken szólás lehetséges, amiről te beszélsz, akkor miért van szükség a nyelvek magyarázásának ajándékára? Hiszen abban a történetben, amit az Apcsel 2-ben olvasunk, pont az a "csodafaktor", hogy nem kellett senkinek sem magyarázni, mert mindenki értette a saját nyelvén.

"Bár megjegyzem, hogy olyat se láttam karizmatikus gyülekezeteken belül, hogy bárki magyarázná a hablatyolást."

Márpedig ha nincs hablatyolás, akkor értelmetlen a nyelvek magyarázásának ajándéka. Pál apostol szerint aki nyelveken szól, az nem érti, amit mond, hanem Istennek beszél titkos dolgokat.

2023. jún. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"Nem kértem, hogy képzelődj, csak gondolkodj."

Burkoltan arra ösztönöztél, hogy képzeljek bele olyan dolgot, ami nincs ott leírva.


"Szerintem ugyanaz történt, mint a Templom felszentelésekor: nem tudtak megállni a lábukon Isten erejétől. Szerinted mi történt?"

Szerintem meg UFO-kat láttak Jézus háta mögött a távolban és attól rémülettől estek a földre. Az én most kitalált verziómnak is pont annyi a valószínűsége, mint a te verziódnak. A Biblia egyiket se írja :)


Amúgy a te verziódat kizárhatjuk, mert Jézus egyetlen egyszer, színeváltozásakor fedte fel istenségét. Ha az elfogására küldött katonák Istent látták volna meg benne, akkor nem fogják el.


"Ha csak is kizárólag olyan nyelveken szólás lehetséges, amiről te beszélsz"

Ilyet nem állítottam, de minden erőltetett hablatyolásra valahogy nem tudom azt mondani, hogy nyelveken szólás :)


A kérdéseidre válaszol a fentebb linkelt, ténylegesen a Biblián alapuló részletes leírás. Miért nem vetted a fáradtságot, hogy elolvasd?


Amúgy kíváncsiságból, kérlek őszintén válaszolj. Voltál már tanúja olyan valódi nyelveken szólásnak, amikor minden ember saját anyanyelvén értette a beszélőt? Nem olyanra gondolok, amikor Németh Sándor beszél magyarul és minden magyar csodálója megérti és álmélkodva hallgatja, hanem pl németek, szerbek, szlovákok, stb... mind a saját nyelvükön hallották volna.

2023. jún. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

"Burkoltan arra ösztönöztél, hogy képzeljek bele olyan dolgot, ami nincs ott leírva."

Én szimplán gondolkodásra akartalak ösztönözni, semmi másra. Az Ószövetségben van párhuzam, erre világítottam rá.

"Az én most kitalált verziómnak is pont annyi a valószínűsége, mint a te verziódnak. A Biblia egyiket se írja :)"

Az én példám egy ószövetségi párhuzam.

"Amúgy a te verziódat kizárhatjuk, mert Jézus egyetlen egyszer, színeváltozásakor fedte fel istenségét."

Ez nem így van. Azt mondta magáról, hogy Ő Isten Fia. Azt mondta, hogy Ő az út, az igazság és az élet. Azt is mondta, hogy Ő az élet kenyere. Azt is mondta, hogy ő hamarabb volt, mint Ábrahám. Többször, több ízben, több kijelentést is mondott arról, hogy Ő maga a Messiás.

"Ilyet nem állítottam, de minden erőltetett hablatyolásra valahogy nem tudom azt mondani, hogy nyelveken szólás :)"

Megint kikerülted a kérdésemet. Válaszolj, kérlek! Miért van szükség a nyelvek magyarázására, ha csak olyan nyelveken szólás lehetséges, amit mindenki a saját nyelvén ért? Ha az emberek értik, akkor nem kell magyarázás. Pál apostol szavaihoz mit szólsz?

"A kérdéseidre válaszol a fentebb linkelt, ténylegesen a Biblián alapuló részletes leírás. Miért nem vetted a fáradtságot, hogy elolvasd?"

Nem ad választ a kérdésemre.

"Amúgy kíváncsiságból, kérlek őszintén válaszolj."

Én is ezt kérem tőled. Ne kerüld ki a kérdésemet.

"Voltál már tanúja olyan valódi nyelveken szólásnak, amikor minden ember saját anyanyelvén értette a beszélőt?"

Igen. Franciául beszélt egy ismerősöm, aki nem tudott róla, hogy ő franciául beszél, az egyik franciául tudó testvér tudatta vele, velünk.

2023. jún. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
A szent szellem "mindenhol" jelen van. A létezés esszenciáls része, bármikor kapcsolódhatsz hozzá, nem fizikai.
2023. jún. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!