Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyházban, templom...

NGábor83 kérdése:

A katolikus egyházban, templomokban jelen van a Szent Szellem?

Figyelt kérdés
Egyes gyülekezetek Istentiszteletein nagyon erősen érezhető, szemben egy katolikus Szentmisével.

2023. jún. 23. 23:10
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Én nem tudok olzan helyet a világegyetemben,ahol a mindenütt jelenlévő Szent Lélek ne lenne ott!...


Az más kérdés,hogy kik vesznek tudomást róla.

2023. jún. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
19%

A katolikus vallás imádati formájához hozzátartoznak a szenteket ábrázoló szobrok és képek. Ezeket előtt leborulnak, ezekhez imádkoznak. Ellenben a

5 Mózes 5:7-9 azt írja, hogy "Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem. Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat..."


Az Cselekedetek könyve 17:23,24 pedig ezt írja: "Mert mikor bejárám és szemlélém a ti szentélyeiteket, találkozám egy oltárral is, melyre ez vala ráírva: Ismeretlen Istennek. A kit azért ti nem ismerve tiszteltek, azt hirdetem én néktek. Az Isten, a ki teremtette a világot és mindazt, a mi abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik."

Gondolom, akkor a Szent Szellem sem.

2023. jún. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"A katolikus vallás imádati formájához hozzátartoznak a szenteket ábrázoló szobrok és képek. Ezeket előtt leborulnak, ezekhez imádkoznak."

Ezt úgy hívjuk, hogy rágalmazás és hazugság :)


A jehovista biblia-fordítás a rágalmazást és hazudozást nem számítja bűnnek?


A katolikusok amúgy leborulni se szoktak, miséken is csak térdelés van, ráadásul nem szobrok előtt, hanem az átváltoztatáskor, illetve az Oltáriszentség előtt. Szóval nagyon képbe lehetsz a katolikus felekezettel :)

2023. jún. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Ani#


1. Mózes saját maga készít rézkígyótés a nép fölé emeli hogy higgyen abban, ha féltékeny rá ha a kígyó megmarja is meggyógyul.


Tehát can kivétel a merev szabalyból.


2. A katolikus nem felekezet, mert sehonnan nem vált ki, a protestánsok váltak ki, rmiatt azok a felekezetek. Katolikus egyház egyet állít. [link]


3 a törvény azt mondja hogy a faragott képeket ne imádd. Ahogy Egyiptomba, Babilonban imádták.

2023. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Minden ami a keresztényeket megosztja az rossz. Ti ne olyanok legyetek hogy mást mondtok, legyetek egyek.


A repedés után jön a rés utána pedig szakadék jön. Megéri ez a protestansoknak, hogy a katolikusok ellen beszélnek? Nem unalmas? Nem csak lelkeszeitek uszításait ismételgetitek? Nem kellene a katolikusok nélküli protestáns önmeghatarozást kialakítani? Vagy ez lehetetlen, mert a protestánsok a katolikusok kritizálásából élnek meg?


Sőt Krisztus ellen is beszélnek evvel a protestánsok, mert a keresztények egységére szólított fel Krisztus.

2023. jún. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Természetesen,a keresztények egysége igen fontos,hisz Főpapunk Krisztus is ezt kérte az Atyától,de miben legyünk egyek?...Talán a Bibliátó eltávolodott dogmák szajkózásában?...Netán az eretnek üldözésekben,keresztes háborúkban?...A földi hatalom gyakorlásában fegyvergyárak extraprofitjából,a RK egyház bankjai gazdagításában,a fényűző papok szolgai követésében?


NEM,NEM,NEM!


Isten szava követésében. Az isteni szeretet megélésében s a Megváltónk helyettes áldozatában való hitben.

Én mindenben,amit felsoroltam az előbbi mondatokban, egységben akarok lenni minden azt követővel!

2023. jún. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
40%

Elnézést, ha bántó volt amit írtam. Nem az volt a célom.

Szerintem Istennek nem csak a szobrok előtt való leborulás nem tetszik, hanem az ezek előtt való terdelés, és a hozzájuk intézett ima sem. A Biblia több helyen írja, hogy ezek, szemben a Teremtő Istennel, nem élők, ezért nem hallanak, nem látnak. Hogy tudnának akkor az ima meghallgatói lenni? A Zsoltárok 65:2 a Teremtő Istent nevezi az ima meghallgatójának.

2023. jún. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

#Ani a Biblia azokhoz a bálványokhoz szól ellent, amelyektől közvetlen a szobortól várták a jó dolgokat.


6A király erre megkérdezte: „Úgy gondolod, hogy Bél nem élő isten? Hát nem látod, hogy mindennap mennyit eszik és mennyit iszik?”


"Dániel nevetve mondta: „Ne ess tévedésbe, király! Ez ugyanis belül agyag, kívül meg réz borítja, se nem ehetett, se nem ihatott sohasem.”


Vagy az aranyborjutól közvetlen várták a gazdaságot.


De az olyan tárgyak, mint rézkigyó, amit Mózes rendelt el és a nép fölé emelt, amelyeknek csak közvetítő szerepe van, mint egy Krisztus szobor egy templomban csak emlékeztet Krisztusra és a rézkígyó tárgyat sem közvetlen imádat kísérte, sem a katolikus szobrokat.


Ezeknek van létjogosultságuk mert emlékeztetnek és Krisztusra való koncentrálást erősítik, csak ennyi a szerepük, persze hogy nem a festett gipszet imádja egy katolikus.


Ezt már a bizánci ikonoklaszta korszakban zsinaton átbeszélték és megállapodás született.


Az ókorban közvetlen imádat kísérte a szobrokat.

2023. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Ki merem mondani egyes kis gyülekezetek én a sátán szentlelke érezhető. Szerintetek a punkosdistak miért kialrotnak hogy Jézus Jézus még miért emelik fel.a kezüket állandóan? Voltam kétszer román pünkösdista istentiszteleten és a másodikon már amikor kezdődött elkezdett fájni a fejem. Végig fájt a fejem míg tartott. Az első istentiszin azért nem fájt a fejem mert nem tudtam miből áll. Azt hittem olyan mint az ortodox meg a római katolikus hogy keresztet vetni meg mondjuk a miatyankot. Meg azt sem mondják soha pedig tudják. Ahova járok az világi egyesület de 70% pünkösdista az elnökkel az élen és vannak olyan programok. Én a második program óta nem is voltam mert nem hívtak. Már akkor is mikor mondtam hogy fáj a fejem azt mondták a sátán van bennem. Nem tudom mi van ezekkel a punkosdistakkal, lehet nem Istent imádják.

A katolikus, ortodox istentiszteleten nem fáj soha a fejem pedig itt keresztet is kell vetni meg szentkepek vannak. Innen is látszik hogy az ortodox és katolikus isteni eredetű vallások. A többit a orotenstansik csináltak és a protenstantizmussal nincs köze az apostolok hoz csak egy beteg szerzeteshez és egy jogaszhoz. Miért csak reformátusok térnek át ezekre a szektákba? Mert rájönnek hogy hamis vallásban vannak de nem mernek a katolikus Anyaszegyházhoz visszatérni hanem a sátán vezette dolgokba mennek. A református meg a baptista meg itt ott ismeri a Biiat de az annál újabb orotenstansik nem úgy hisznek ahogy kéne.

2023. júl. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!