Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi miért hiszik...

A Jehova tanúi miért hiszik azt, h mindenki felett állnak ?

Figyelt kérdés
Akárhányszor beszélgettem velük, más embereken csak elmosolyodnak, h milyen butácskák és tévelygők. Lenézik őket és magukat nagyobbnak tekintik másoknál.

febr. 22. 19:25
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:

9#

Akárki, akármit kérdezhet.

Ha Krisztusban lennél tudhatnád... Az a kérdés, hogy tudsz-e Krisztus szeretetével válaszolni, nemde?


Jézus nélkül érdekes, ahogy elnézem ...

febr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
47%

"fölényes mosoly"

Bárki belemagyarázhatja ezt.egyébként is azt a tanácsot kapjuk, hogy kedvesen mosolyogjunk, legyünk barátságosak. Ezt lehet félreértelmezni, kisarkítani.

Se baj, vádoljatok csak....

febr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
33%

Nem vagyok fölényes, soha nem voltam, és nem is leszek.

Tudatosítottam magamban, hogy amit teszek az egy megbízatás, parancsot teljesítek. Ettől pedig nem lehetek sem fölényes, sem kiemelkedő.

Egy rabszolga vagyok a sok közül.

(1Korintusz 9:16) 16 Ha pedig hirdetem a jó hírt, az nem ok arra, hogy dicsekedjem, mert ez a kötelességem. Igen, jaj nekem, ha nem hirdetem a jó hírt!

Ezt pedig minden testvérem így gondolja. Aki másként látja, az nem csak téved, de ezt használja fel a lejáratásunkra.

febr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim válasza:
77%
Mert buták.
febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
81%
12-es a kedves mosoly és a fölényes mosoly között nagy különbség van nos ez eléggé szembetűnő ha valaki kedvesen mosolyog vagy fölényesen vigyorog ez lehet neked (nektek) belemagyarazás meg üldözés- vádlás ahogy mondjátok, félresiklotok a tanitások meg a kommunikáció területén.....
febr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

Kedves hatos válaszoló.


“Miért nem beszélgetsz a Te vallásod hiányosságairól?”


Én nem vagyok vallásos. De ha az is lennék miért kell terelni a témát és más vallásra mutogatni?


“Én is buta vagyok ahhoz, amihez nem értek, vagy nem tanultam.“


A testvéreid nagy része, akikkel eddig beszéltem szintén valószínűleg hulla hülye pl az evolúció elmélethez, mégis azonnal lenéző mosolyt követve elkezdett kioktatni és meggyőzni, hogy mennyire kis butuska vagyok, hogy ilyenekben hiszek. Ehhez képest ha más vallásúval kezdek el olyanról beszélni amivel nem ért egyet, általában nem az a reakciója, hogy hülyének néz, hanem meghallgat és elmondja a saját véleményét akár Istennel akár más dologgal kapcsolatban is. Jehova tanúi valamiért kivétel nélkül azonnal a fentebb említett módon áll nekem és megpróbál degradálni.

febr. 23. 00:58
 17/47 anonim ***** válasza:
35%

"A testvéreid nagy része,... hulla hülye pl az evolúció elmélethez,"


Az meglehet kedves barátom, mert nem tudja a saját szavaival elmondani amit tanult, nemmindenki egyforma képességű, de nem is vezeti rossz szándék.

Azt nehéz elhinni,hogy "butuskának" nevezne, nem tanítanak ilyesmit a teokratikus iskolán a beszédképesítés alkalmával.

Igen, sajnos vannak olyan testvéreink, akik olyan háttérrel vannak köztünk,akik soha nem lesznek ebben a világban "ékesszólóak". De alázattal szeretnék az Istentől kapott megbízatásukat maradéktalanul elvégezni.

Isten előtt soha nem volt előny, vagy feltétel az "iskolázottság".

az apostolok is "sík hülyének" tanulatlannak voltak nevezve a Rabbik szerint. Akiket átkozottaknak neveztek, a többi emberrel együtt, mert nem végeztek Rabbinikus képző Iskolát.

Még is Jézus Őket választotta ki azért, hogy megszégyenítse azokat,akik "valakinek" tartják magukat az iskolázottságuk miatt.

NE felejtsd el Isten szavát, amit mondott, még ha nem is hiszel Istenben, vagy nem vagy vallásos:

(1Korintusz 1:26–29) 26 Hisz látjátok, testvérek, hogy amikor Isten elhívott titeket, nem sokan voltak olyanok közületek, akik emberi mércével bölcsek, akik hatalmasok vagy előkelő származásúak, 27 hanem a világ bolondjait választotta ki Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket, és a világ gyengéit, hogy megszégyenítse az erőseket. 28 És a lenézetteket meg a világban jelentékteleneket választotta ki Isten, a nem létezőket, hogy semmivé tegye a létezőket, 29 hogy senki se dicsekedjen Isten színe előtt.


Istennél soha nem ez számított, és soha nem is ez fog számítani.

Ezért sem gondolja senki közülünk, hogy "többek lennénk", mert tisztában vagyunk, hogy nemmindenkinek előkelő a háttere, de boldog, hogy Isten még is felhasználja, hogy szégyent hozzon azokra, akik az iskolázottságukra hivatkoznak.

febr. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

Bár még nem volt szerencsém tanúkhoz, de egyéb felekezetből valókkal már találkoztam, akik a kérdésben leírt jellemzőkkel viselkedtek irányomban.


"más embereken csak elmosolyodnak, h milyen butácskák (...). Lenézik őket és magukat nagyobbnak tekintik másoknál."

>

Ez minden 2-3. emberre igaz, és nem csak vallási témában fordul elő.

febr. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:

2× találkoztam velük, de nem vettem észre, hogy lenéznének. Persze ez emberfüggő is, biztos olyat is kifogástalan volna amilyet te mondasz.

Akivel én találkoztam az teljesen normális volt. Az utcán láttam és beszéltünk egy kicsit, aztán számot cseréltünk és begbeszéltünk egy időpontot és volt olyan kedves, hogy még Bibliát is adott:)

febr. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

19#

Azért én azzal a Bibliából nem olvasnék...

20 éve követem Jézus Krisztust.

Az Úr mostanában mutatta meg, hogyan fordítottàk félre ill. vettek ki az evangéliumokból részeket.


A Jehova tanúinak vezető tuti nem ismerik Jézus Krisztust. A tanításaik is tévtanításoknak bizonyulnak.

Meg merem kockáztatni, hogy még a választottak is megtévesztik.


Ha keresed az Igazságot, akkor olyan gyülekezetbe tedd, ahol Jézus Krisztust emelik fel.


Fil.2.

9 Isten ezért mindenek fölé emelte,

s olyan nevet adott neki,

amely minden névnél hatalmasabb.

10 Térdet hajt minden teremtmény

Jézus nevére

Mennnyen, Földön és föld alatt,

11 s minden nyelv megvallja,

hogy Jézus Krisztus az Úr,

az Atya Isten dicsőségére!



Rómaiakhoz 5:1

Békességben Istennel

Most tehát Isten elfogadott bennünket a hitünk alapján. Ezért Urunk, Jézus Krisztus által békességben élünk vele.



Jézus Krisztus az út, az igazság és az élet.

febr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!