Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi miért hiszik...

A Jehova tanúi miért hiszik azt, h mindenki felett állnak ?

Figyelt kérdés
Akárhányszor beszélgettem velük, más embereken csak elmosolyodnak, h milyen butácskák és tévelygők. Lenézik őket és magukat nagyobbnak tekintik másoknál.

febr. 22. 19:25
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
0%

30

"JW fordítás az nálam vágja a biztosítékot..."


Bibliával foglalkozó szaktekintélyeknél, nem veri ki a biztosítékot.

Vajon miért?

febr. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
0%

25

"Szerinted csak a Sátán tud démont űzni, Jézus Krisztus nem?"

Én nem erről beszélek.

Hanem arról, hogy Jézus most nem alkalmaz ilyen módszereket, ahogy a nyelveken szólást, és a gyógyítást sem.

Sátán azért használja ezt, hogy megtévessze az embereket, és Jézusnak tulajdonítsák, így sokan úgy vélik, hogy Krisztus azt a "vallást" vagy imádatot támogatja. Ezért visz véghez "hatalmas dolgokat", hogy még a választottakat is be tudja csapni.

Azért az mekkora meghasonlás, hogy Sátán a saját démonait kergeti?

Ahogy Jézus mondta, az a ház ami meghasonlik önmagával, az elpusztul.

febr. 24. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

32#


A szaktekintélyek Jézus nélkül

kb


2 Péter 3:16

Szinte minden levelében is, a mikor ezekrõl beszél azokban; a melyekben vannak némely nehezen érthetõ dolgok, a miket a tudatlanok és állhatatlanok elcsûrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a magok vesztére.


Én csak Jézust kérdezgetem.

A Jehova tanúi dolgait is most mutogatja.

febr. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

"Sátán azért használja ezt, hogy megtévessze az embereket, és Jézusnak tulajdonítsák, így sokan úgy vélik, hogy Krisztus azt a "vallást" vagy imádatot támogatja."


Akkor most kihasználja ...

febr. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
48%

34

Most nincs gyógyítás, sem nyelveken szólás, stb, mivel ezeket csak abban az időszakban használták Isten választottainak az azonosítására, a próféciák szerint. Ezek az utolsó apostol halálával megszűntek, ahogy olvashatjuk Isten szavában.

A probléma ott kezdődik, hogy a Bibliában leírt próféciákat semmibe veszik, vagy figyelmen kívül hagyják, pedig most ezeknek a jeleknek a megfigyelése és azonosítása a fontos, mivel ezek jelzik az utolsó napokat, nem pedig a természetfeletti jelenségek.

Sokan mit sem tudnak a Dániel könyvében írt arany állószoborról, és annak napjainkra vonatkozó jelentéséről.

Az északi királyról, aki Isten népének nehézségeket, üldözéseket okoz más egyházak felkérésére, és annak támogatásával. Tudja valaki, hogy melyik országról van szó?

Pál írta, hogy ne vessük meg a próféciákat, figyeljünk oda ezekre, és ne a természet feletti jelenségekre. (1Tesszalonika 5:19, 20) . . .! 20 Ne vessétek meg a próféciákat!

Azért nem ismerték Jézust sem fel sokan, mert nem figyeltek a róla szóló beszámolókra, amit a Héber íratok leírtak. Pedig nagyon várták már a messiást.

febr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
48%

Jézus azt mondta a Máté 24. fejezetében, hogy amikor látják beteljesedni világméretekben az utolsó napok összetett jeleit, akkor egyenesedjenek fel,

(Máté 24:33) 33 Hasonlóképpen, amikor látjátok mindezeket, teljesen biztosak lehettek benne, hogy ő közel van, az ajtónál áll.

Nem mondta, hogy a csoda jeleket figyeljék, egyszer sem említi meg. Eleve a szöveg környezet kiemeli, hogy sokan azt fogják mondani, hogy "itt a krisztus, meg ott a Krisztus", mert valaki a felhőben látta az arcát, vagy könnyezik a Mária szobor, meg csodákat hajtanak végre.


Az utolsó napok jeleiként ezt is megemlíti:

(Máté 24:14) 14 És a királyságról szóló jó hírt hirdetni fogják az egész lakott földön, hogy minden nemzet halljon róla, és akkor jön el a vég.

Ez is az utolsó napok jelei közé tartozik, még is megvetéssel kezelik, vagy figyelmen kívül hagyják.

febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

És...


Közben Jehova tanúinak nincsen kapcsolatuk a Mennyei Édesapánkkal... Mert figyelik a napok jeleit.


Miből gondolod, hogy akik világosságban vannak az Igazságban és Jézust követik azok nem figyelik?


Alapjáraton tök mindegy mi lesz Jézusban vagy .... vagy még mindig sötétségben ?

A feltámadás ereje a Szent Szellem keresztséggel egy hívőben, bennem is van.

Az Üdvözítő egyedül Jézus Krisztus. Az embereknek Őt kell meglátniuk és ezt a Benne hívőkön keresztül fogja megtenni.

Akik tanúskodnak Jézus Krisztusról. Jézus tanúi, tanítványai.


Ez a lényege az evangéliumnak.

A tanítványokat ma is felruházza hatalommal, amikor kiküldi az aratásra.


A csoda jelek nekem volt a lélek vizsgálat tárgya. Hát szépen elsüllyesztették a vezetőitek.

Az embereknek ma is szüksége van gyógyulásra és szabadulásra. Szerinted ki fogja megtenni, ha nem Jézus Krisztus tanítványai?

febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim válasza:
Mert beszűkült gondolkodású, agymosott, fanatikus keresztények.
febr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

37


Kedves Barátom. Jézus kiről tanuskodott?

Mert az tény, hogy tanúsítani kell, hogy Jézus a messiási király.

Azonban Isten népét, mindig is az Atyja nevéről ismerték, nem a fia nevéről.


A csodajeleket nem a "vezetőink" sűlyesztették el. Bibliát kutatók írtak arról, hogy ezek nem képezik részét az ihletett írásoknak, és betoldásnak számít. Ezeket mi figyelembe vettük.

Hogy TE továbbra is Isten szavának részeként tekinted, annak meg van az oka.

Igen, az embereknek szüksége van a gyógyulásra. Azonban ezt Jézus egységesen mindenkinek az ezer éves királysága alatt fogja megadni, nem most. Az pedig maradandó lesz.

Amit napjainkban tesznek, azok átmeneti "gyógyulások", a halált nem kerülhetik el, és újra megbetegedhetnek.

Jézus ezeket azonosításként használta, és nem mondta, hogy ez azonosítja majd a tanítványait a jövőben, az utolsó napokban.

Jézus nem mond ellent önmagának, azonban szerinted, igen.


(Máté 7:22) 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, hát nem a te nevedben prófétáltunk, űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát?«


Figyeld meg Jézus szavait. "sokan mondják majd nekem azon a napon"

Melyik napon, és mivel érvelnek?

Nyilván azon a napon, amikor Jézus számadást tart majd.

Azzal érvelnek, hogy Jézus nevében csodákat tettek.

Hogy lehet szerinted, hogy Jézus törvénytelenség cselekvőinek nevezi Őket?

A Biblia vers, Jézus szavai megadják a választ, olvass a sorok között.


Ezek az emberek elismerik Jézust, hiszen a nevében tesznek nagy dolgokat.

Jézus pedig elutasítja Őket.

Miért?

Jézus maga válaszol erre:

(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.

Ne nekem higgy, hanem Jézusnak.

Azokat ismeri el tanítványainak, akik Jézus nevében olyasmiket tesznek, ami összhangban van az Atyja akaratával. Jézus is mindig az Atyja akaratával összhangban cselekedett, nem kezdett magánakcióba.

Tudod, mi az Atyja akarata?


Azzal vádolsz, hogy mi nem ismerjük Jézust. Ha te jobban ismered, akkor miért nem "hallod" meg ezeket?

Csak azokat a Biblia verseket kapkodod ki, ami téged igazolnak, és nem Jézust, vagy az Atyja akaratát.

Mi azzal tanuskodunk Jézusról, ahogyan az első tanítványok is tették.

Elismerjük, és elfogadjuk mint Isten felkent messiási királyát, és mint a gyülekezet fejét. Jézus pedig Isten akaratát teszi, és ugyanezt kell tennie az Őt követőknek is. Ekkor vagyunk összhangban, egységben Istennel és a fiával.

(János 17:21) 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, és hogy ők is egységben legyenek velünk,. . .

(János 14:10) . . .? Amit mondok nektek, azt nem magamtól mondom, hanem az Atya, aki egységben marad velem, ő viszi véghez a cselekedeteit általam.

Nem Jézus viszi véghez, hanem az Atya, a fiú a jelenlétével igazolja, hogy Ő a messiás.

Jézus pedig mindenféle betegségeket meggyógyított, ahogy az apostolai is.

Az újszövetségnek teljesen más a lényege, mint amit sokan gondolnak.

febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

No, azért nem értünk még mindig egyet, mert nem egyet iszunk.


Én Jézus Krisztushoz tartozom.

A Benne hívők által meggyógyított, kaptam nyelveken szólás ajándékát. Isten megszabadított a téveszméktől



És ahogy elnézem nem igazán örülsz a bizonyságomnak.

No, de neked még mindig nincs... szóval értem: nem vagy benne az Igazságban.



Máté 9:13

Menjetek, és értsétek meg végre, mit jelent ez: »Irgalmasságot kívánok, nem áldozatokat!« Nem azért jöttem, hogy az igazakat, hanem hogy a bűnösöket hívjam.”

febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!