Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi miért hiszik...

A Jehova tanúi miért hiszik azt, h mindenki felett állnak ?

Figyelt kérdés
Akárhányszor beszélgettem velük, más embereken csak elmosolyodnak, h milyen butácskák és tévelygők. Lenézik őket és magukat nagyobbnak tekintik másoknál.

febr. 22. 19:25
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
Most ezen lehet nevetni, de nekik komolyan bemesélték, hogy mindenki hülye csak ők nem.
febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
25%

20

"Ha keresed az Igazságot, akkor olyan gyülekezetbe tedd, ahol Jézus Krisztust emelik fel."


Ha nem lenne Krisztus "felemelve", akkor nem neki tartoznánk engedelmességgel, hanem az Atyának. Hiszen magasabb rangot, beosztást kapott, mint amilyenben előtte volt.

Neked az a problémád, hogy nem Istennel, az Atyjával tesszük egyenlővé.

Mert hát hol volt Jézus a megváltás előtt?

Ismerte valaki?

Senkinek fogalma sem volt Isten fiáról, annyit tudtak, hogy lesz egy megváltó. De hogy az ki lesz, senki nem tudta. Ismeretlen volt mindenki számára, kizárólag Istent imádták, neki mutattak be imádatot.

Ha Ádám nem vétkezett volna, a mai napig is ismeretlenség övezné.


A megváltással pedig kapott egy ajándékot, még pedig Isten olyan hatalmat kapott, amilyen soha nem volt neki. De kérdem Én:

Ha Ő a mindenható Isten, akkor ennél mi lehet a nagyobb beosztás, vagy ha Isten fia, akkor annál mi lehet a nagyobb beosztás?

Mit jelent, hogy az Atyja "nevet adott neki"? Nem volt neve?

De volt. Itt nem a tuljadonnévre gondolunk, hanem a pziciójára.

Isten megismertette velünk a fia személyét, és megajándékozta egy időre nagyobb hatalommal, mint amilyen előtte volt.

DE nem azért, hogy Isten, az Atyja tekintéjét, nevét, személyét ledegradálja.


Ez a ti problémátok.

febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

"DE nem azért, hogy Isten, az Atyja tekintéjét, nevét, személyét ledegradálja."


Ezt csak a Jehova tanúinak állítása + tévtanítása.


Jézuson keresztül megismertük a Mennyei Édesapánkat. Tudjuk, hogy Hozzá tartozunk. Én személyesen megtapasztaltam szabadítását és gyógyítását.

Egy Igét mondott ki szívből szívbe raktam és a beteg meggyógyult.


2 Korintusi 13:13

Az Úr Jézus Krisztus kegyelme, Isten szeretete és a Szent Szellem közössége legyen veletek!


Ezt az Igét élem, személyes kapcsolatom van.

Jézus az út az Atyához, aki Jézust befogadja, az bátran mehet az Atyához.

Én nem Jehovázom le Istent, mert Ő több annál, az én Mennyei Édesapám.


Szóvál a Jehova tanúi mit sem tudnak a kegyelemről, hisz kivették a Bibliájukból.

Azt sem tudják, hogy a Jézus Krisztus kereszthalált értük, mert kínoszlopra írták át.

Nincs kapcsolatuk Istennel, mint Mennyei Édesapjukkal.

Kivették a Bibliával egy Igét, megbízatást. Közben kimaradnak a kegyelemből, a személyes kapcsolatból.


Akinek van füle a hallásra az hallja...

febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
36%

23.

🤦‍♀️😠

Már megbocsáss, de miért írsz egyéni véleményt arról, hogy szerinted a Tanúk milyen kapcsolatban vannak Krisztussal?

Én másként érzem, érzékelem, tapasztalom, a testvéreimet beleértve.

Igen is kapcsolatban vagyunk vele, mivel a tőle kapott megbízatásunkat tesszük, és felügyeli a gyülekezet életét, mivel Ő annak Feje is.

Te azt állítod,hogy "találkoztál vele személyesen", és ezért egy megszűnt szellemi ajándék által gyógyítasz.

Ezért most kezdjek el arról írni, hogy nem tudsz Jézusról semmit, mert nem ismered az Atyját, és annak szándékát?

(János 15:21) 21 De mindezt azért művelik majd veletek, mert a tanítványaim vagytok, és nem ismerik azt, aki küldött engem.

Hogyan is ismerhetnéd Jézus Istenét és Atyját, mikor felcserélted a megváltó személyét, az Atyjáéval. Csak az lehet Jézus tanítványa, akit Jehova vonz.

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha vonzza őt az Atya, aki küldött engem.. . .

Elsősorban az Atyjával kellene kapcsolatban lenned ahhoz, hogy Jézus tanítványa lehess. Istennek pedig kapcsolata van a Tanúival, akiket Jézus vezet.

A Bibliában semmilyen "személyes találkozásról" nem ír, ami azonosítaná a tanítványokat. Az egymás iránt érzett önfeláldozó szeretet, és a Jézus parancsát végző tettek azonosítanak.

(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megteszitek, amit parancsolok nektek.

Isten szelleme a segítő, hogy ezt a feladatot, Isten munkatársaiként el tudjuk végezni, a föld legtávolabbi részéig egységesen, minden nemzetből.


Múltkor írtam neked, Jézus szavait, hogy hiába a gyógyítás, a démonűzés, meg a sok hatalmas természet feletti dolgok, amiket nagyra tartanak.

Nem ez az Atya akarata. Megkérdeztem Tőled, hogy Tudod-e, hogy mi az Atya akarata?

(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.

Nem válaszoltál.

(Máté 7:22, 23) 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, hát nem a te nevedben prófétáltunk, űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát?« 23 De én akkor ezt mondom nekik: »Semmi közöm hozzátok! Távozzatok tőlem, ti törvényszegők!«


Az Atyának teljesen más az akarata, nem az, amit sokan a Fia nevében tesznek. Fogalmuk sincs róla, mert nem ismerik az Atyát, sem a szándékát.

febr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

Igen a szokásos ....


No, nem baj attól még nekem örök életem van, be van írva a nevem az életnek könyvébe.

Nem tudsz kidisputálni az Örökkévaló szeretetéből.



Szerinted csak a Sátán tud démont űzni, Jézus Krisztus nem?

Hát ellégé hamis a Jézus Krisztusról kapott tanításod, hited.


Különben nekem az Úr mutatta, hogy a ti szellemiségetek nem Hozzá tartozik.


Ezért is nem érted, amit írok.


Hátha Neked jó ott, ahol a megtévesztés szelleme müködik és nem keresed az Igazságot a szíved joga... Maradj ott.

febr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

Rómaiakhoz 10:2


Mert bizonyságot teszek felõlök, hogy Isten iránt való buzgóság van bennök, de nem megismerés szerint.


3 Mert az Isten igazságát nem ismervén, és az õ tulajdon igazságukat igyekezvén érvényesíteni, az Isten igazságának nem engedelmeskedtek.

febr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

25

Nem szándékom senkit kidisputálni sehonnan.

Szabad akaratot kaptunk, mindenki azt kezd a Biblia ismeretével,amit egyélig akar.

febr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

27#

2 Kor.3

5 Nem mintha magunktól volnánk alkalmatosak valamit gondolni, úgy mint magunkból; ellenkezõleg a mi alkalmatos voltunk az Istentõl van:


6 A ki alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái []legyünk, nem betûé, hanem léleké; mert a betû megöl, a lélek pedig megelevenít.


15 Sõt mind máig, a mikor csak olvassák Mózest, lepel borul az õ szívökre.


16 Mikor pedig megtér az Úrhoz, lehull a lepel.


17 Az Úr pedig a Lélek; és a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság.

febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
jaj Teremtőm...
febr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

JW fordítás az nálam vágja a biztosítékot...


15 Igen, mindmáig, amikor csak olvassák Mózest,+ lepel borítja a szívüket.+ 16 De ha valaki Jehovához* fordul, lekerül róla a lepel.+ 17 Jehova* pedig szellem,+ és ahol Jehova* szelleme van, ott szabadság van.+ 18 Mi pedig, miközben leplezetlen arccal visszatükrözzük Jehova* dicsőségét, megváltozunk, hogy hasonlítsunk Istenre, és egyre jobban visszatükrözzük a dicsőségét, pontosan úgy, ahogy Jehova*, a szellem* akarja.+



Mint tudjuk az Atyához Jézus Krisztus àltal mehetünk.


Jézus Krisztus az Úr.



1 Korintusi 12:3

Ezért tudjátok meg, hogy aki Isten Szelleme által szól, sohasem mondja, hogy: „Jézus átkozott”. Másfelől, senki sem mondhatja, hogy: „Jézus az Úr”, csakis a Szent Szellem által.


Az utóbbi fordítás érdekes módon egyezik a JW fordítással.

Ezt az igazságot sikerült jól fordítani.

febr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!