Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nőként megkérhetem a római...

Nőként megkérhetem a római katolikus papot, hogy beszélgessünk?

Figyelt kérdés
Olyan problémàm van, amit úgy érzem, hogy vele kellene megbeszélnem, viszont nem szeretném, ha félre értené. Nem gyónàst szeretnék, hanem lelki dolgokról való beszélgetést. Úgy érzem, hogy mostanàban nagyon elvesztettem a kapcsolatot ezzel a vilàggal :(
márc. 27. 08:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen
márc. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha normális a pap, akkor ez is a feladata. Nálunk a régi papot csak a pénz érdekelte, az új viszont szívesen beszélgetett másokkal.
márc. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

A pap is annyit tud tenni, mint bárki ember fia vagy lánya, aki tanulmányozta a Biblia igazságait. Rávezet a megoldásokra. Vígaszt nyújt. Imádkozik veled, érted.

Így névtelenül ide is kiírhatod a kérdésed, amit a papnak szánnál, levezethetnéd a problémád. Mert hogy értékes válasz is érkezhet rá. Ha vallás kategóriába írod a kérdést, akkor vallási jellegű megoldások jönnek.

Ez másnak is hasznos lehet, mondjuk , ha valaki évek múlva kutakodik a kérdések közt saját problémája iránt, ami olyasmi lenne, mint az, ami jelenleg a te problémád is.


Jézus azt mondja:

"Kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek! Mert aki kér, az kap, aki keres, az talál, s aki zörget, annak ajtót nyitnak. Melyiketek ad fiának követ, amikor az kenyeret kér tőle? Vagy ha halat kér, ki ad neki kígyót? Ha tehát ti, bár gonoszak vagytok, tudtok jót adni gyermekeiteknek, akkor mennyivel inkább ad jót mennyei Atyátok azoknak, akik kérik." (Máté 7:7-11)


Jézus tanításai alapján a pap nem hajthat el. Legfeljebb ha nem tud segíteni javasolhat egy más jellegű szakembert.

márc. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a konkrét problémàm, hogy én kisgyermekként meg lettem ugyan keresztelve, de sosem foglalkozott a csalàdom vele. Reformàtusra lettem keresztelve, de a katolikus vallás sokkal jobban tetszik. Lehet, hogy àttérnék. Màsrészt rengeteg tragédia történt a családunkban, jàrtam pszichológushoz is, mentàlis problémàm/ betegségem ugyan nincs, de nagyon elveszettnek érzem magam, és szeretnék Istenbe kapaszkodni, mert azt érzem, hogy rà van szükségem, mert nagyon messze vagyok tőle, de ha rágondolok, akkor nyugodtnak érzem magam. Kérlek, ne nevessetek ki.
márc. 27. 10:09
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pap normális, közvetlen, nyitott, akkor jobban jársz, ha ezt a problémát vele beszéled meg, tőle kérsz tanácsot. Itt maximum majd bibliai idézeteket írnak, amivel úgy gondolom nem sokra mész.

De ez csak az én véleményem.

márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

A katolikus pap nem fog elhajtani, ha meg szeretnél keresztelkedni. Feltételezem, hogy lehet az egyházadót el kéri egy évre, mielőtt belevágnátok a ceremóniába. Ez a rész valóban az ő asztala.


Jártál pszichológushoz, tehát nincs más szakember, akit javasolhatna a problémádra. Isten embere ebben az esetben a te embered.


Ha eljársz a templomba, akkor megismersz egy egész közösséget és a közösség tagjává válsz. Ők is emberekből álnak. Vétkeznek, hibáznak. De mind keresik Istent.


Viszont én úgy veszem ki a szavaidból, hogy te inkább személyes kapcsolatot építenél ki Istennel. Ennek legjobb módja úgy vélem a Biblia tanulmányozása. elmélkedés Isten szaván. Tulajdonképpen erről szól az egész. Sőt, nem csak elmélkedés, hanem a szavak tettekre váltása a saját életedben.

tragédiák mindenki családjában történnek időnként. Vannak ami elkerülhetök is lehettek volna, akár válások, kapcsolat megromlása. tragédiák tekintetében nem vagy egyedül. nyilván az pozitív, ha tudsz valakivel beszélni róla. Isten nem véletlen engedte meg, hogy mindezeket átéld. Lehet, hogy furán hangzik, de ilyen módon kívánt megerősíteni téged. Személyes tapasztalatod és hogy ezek után is keresed az Úr közelségét az, ami téged különlegesen fontossá tesz embertársaid, "testvéreid" számára. Isten nem szívat téged. Közelebb van hozzád, mint azt te megsejtenéd. Mindig veled volt, még a nehéz időkben is. Mind ez idáig várja, hogy szólj hozzá. Hogy a négy fal között, ahol csak te és Ő vagytok kiöntsd neki a szívedet, hogy ő megkönnyíthesse a terhedet.


Akit te valójában keresel, az ott van az üres kis szobában, ahová egyedül bemégy és bezárod magad mögött az ajtót. Nem látod, nem hallod, érzékszerveiddel nem fogod fel, de ott van. Ráadásként vele van mindenki, akit elveszítettél.


Ettől függetlenül jó az ötlet, hogy felkeress egy papot. Elvégre ő Isten szakembere, csak tud ennél többet mondani. Ha nem, akkor én is papnak állok.

márc. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavakat :) Nem gondolnàm, hogy Isten rosszat akart volna nekem, sőt, sosem gondoltam. Én mindig próbàltam előnyömre fordítani a szenvedéseimet, és a velem történt rossz dolgokat. Pszichológushoz sem màsok küldtek, hanem én mentem magamtól, mert nagyon megviseltek bizonyos dolgok. Én ennek ellenére kifelé nem szoktam kimutatni, inkàbb annàl jobban mosolyogtam mindenkire és igyekeztem jó ember maradni, csak otthon szenvedtem, magamban, amikor egyedül voltam. Én mint mondtam, nem jàrtam templomba, nem foglalkoztam sosem a vallàssal, de azt mindig tudtam, hogy Isten biztosan velem van. Tudom, furàn hangzik, akkor miért nem tettem többet? Azért, mert ahogy írjàtok is, nem figyeltem oda rà sajnos. Most jutottam el oda, hogy ideje figyelnem rà. Valamint azt is érzem, hogy szívesen segítenék màsoknak, akik szenvednek, a sajàt tapasztalataim àltal. De nem tudom, hogyan :) Talàn ebben is tud segíteni?!
márc. 27. 11:11
 8/13 Potyondi Gergely ***** válasza:

Nyugodtan megkérheted őket.

Én is beszélgettem már külön órán egy pappal, és sokkal jobb velük megbeszélni a problémákat, mint más idegenekkel vagy ismerősökkel.

Nekik bármilyen problémádat elmondhatod.


A pszichológusokat nem ajánlom, mert ők általában olyan megoldást adnak a problémáidra, amivel vagy más embereknek, vagy Istennek ártasz.

márc. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Ne sértődj, meg! Neked szerintem egy belevaló bükkfapöcsű férfi kellene, aki jól helyrerakná a testi-lelki világodat! Nem lennének belső zűrjeid!


29/L

márc. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

@9


És ezt pont egy nő irta xd

márc. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!