Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi fogott meg benneteket egy...

Mi fogott meg benneteket egy a tiétekétől különböző vallásban?

Figyelt kérdés
Arra lennék tehát kíváncsi, hogy valamely vallás elkötelezett gyakorlója milyen szépségre, értékre lett figyelmes valamelyik másik vallásban? (nem felekezetben, hanem másik vallásban). Köszönöm!
2011. júl. 14. 20:00
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon tetszenek azok a vonások amelyek hasonlóságot mutatnak. Tetszik a filozófiája és a lelki békéje a zen buddhizmusnak, taoizmusnak.

Szerintem Jézus tanításai a mélyükig hatolva ugyanilyen lelki békét hoznak, és ugyanúgy egyfajta "éntelenséghez" vezetnek, de csak ha valóban éli valaki.

A zsidó vallásból a kabbalista irányzat áll hozzám nagyon közel.


És téged, kérdező, mi fog meg más vallásokban?


Freya

2011. júl. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Magam buddhista vagyok, de az általam oly félelemmel (csúnya előítélet)szemlélt iszlám misztikus irányzatának,a szufizmusnak a híres: Madarak konferenciája című költeményét említeném, mint olyasmit amely a tőlem legtávolabb álló vallási hagyományból is lenyűgözött. A zsidó misztika középkori gondolkodói is fantasztikusak. Sokáig riasztott a konfucianizmus ám mostanra nagyon megszerettem Meng ce szépséges párbeszédeit.


A komment megírásának időpontja: 07-14 22:19

2011. júl. 19. 11:40
 33/39 anonim ***** válasza:
56%

Kedves ...



Miért nem hiszel atyádban aki téged fájdalmakkal és szenvedéssel mentett meg a bűneid alól?Hogy fáj a szíve azokért a lelkekért akik a gonosz elhomályosítva más irányba tereli atyád "juhait".Jézus a szeretett fiúnak hiába a sok tanítás hogy a menny valóság és ő él .csak ő mentheti meg a lelkedet a bűneidből amelyet az ördög fogva tart.Tudja a gonosz hogy már nem sok ideje van hátra,ezért rabolja el az emberek szívét.Ne engedjétek ,nyissátok ki fületeket,és szemeteket.

"Jézus az én szeretett fiam őt válasszátok!"

2011. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Ugyan miért csak a római katolikus lenne az igaz út? Ki mondja ezt? Jézus ilyet nem mondott! Akkor ki? Talán emberek mondják? Ja értem az emberek tévedhetetlenek. :)
2011. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
"Tudja a gonosz hogy már nem sok ideje van hátra,ezért rabolja el az emberek szívét." Így cserkészett be téged is a békétlenségre - a kizárólagosságra?
2011. júl. 22. 16:24
 36/39 anonim ***** válasza:

Valaki elöl ezt írta:


"De a buddhizmusról és a keleti gondolkodásról kevés negatívat tudok mondani, ők a legelfogadóbbak, számukra a legfontosabb az ember belső felépülése, maga az Ember, mint egyén. Máshol az egyéniségeket elnyomják."


Az egyetlen "negatívum", de az viszont mindent "romba dönt", hogy Istent nem ismerik... Akiket ök "Isteneknek" titulálnak, azok sajnos a démonvilág tagjai.

Megpróbálnak "jó emberekké" válni, magukat "megváltani" (ami persze nem megy, mert ez CSAK Jézus Krisztus által lehetséges), az egész buddhismus ezáltal egy "középkori", elmaradott, pogány vallás, ill. nem is igazán vallás, inkább csak erkölcstan.


Van még hová elvinni az IGÉT, az Evangéliumot...

2011. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó a Sorban! Csak tenmagadat hozod kínos helyzetbe. A te általad imádott Istent is átmeneti világi Istennek tekinti a buddhizmus, ám nem mond olyat, hogy rossz lenne, vagy az őt imádók rosszak lennének. Te azonban ítélkezel méghozzá szűklátókörüen ennek nem lehet ám jó vége reád nézve, de imádkozom majd érted a dharmavédőkhöz.
2011. júl. 23. 10:20
 38/39 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Nem, sajnos ITT Te tévedsz... (Èn is voltam "buddhista" egyébként, nagyon intenzíven, tudom miröl beszélek...)


Isten (a Teremtö Isten) létezik, meg lehet tapasztalnod, ha kéred, fog jelentkezni, egészen egyértelmüen az életedben....(most erröl nem akarok többet írni, mert hosszú lenne).


Kérlek, ne engedd, hogy a buddhisták (és oktatóik) Istenröl lebeszéljenek!!!!!!

Ezt teljes szívemböl kívánom Neked, mert a legnagyobb, legcsodálatosabb dologról beszélnének le, ami csak létezik!


Különben még a modern fizikusok is egymás után térnek meg (Istenhez) a termetés logikáját látván....


Kérlek, keresd az IGAZSÀGOT tovább, mert ez még NEM az!

De egyet azért még elárulok: az IGAZSÀG az nem egy fogalom, hanem egy személy: Jézus Krisztus!


"Én vagyok az út, az igazság, az élet!" -ezt Ö mondja Magáról és Ö nem hazudik....


Ha megtalálod (újra) ezt az utat (Vele!), akkor boldog lesz az életed.

A buddhizmusban csak a démonokkal jössz össze, sajnos....

2011. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

Nézd! Nem hiszem, hogy valaha is, buddhista gyakorló lettél volna. Gondolom ezt abból, hogy semmit nem értettél meg belőle, illetve, hogy a Kánon ismeretlen számodra.Továbbá ha bármelyik fokozatát elérted volna a jhányáknak akkor már rég megszabadultál volna a félelemtől, ami viszont árad a soraidból. Továbbá már az első jhánya is olyan élmény amelynek nyomán hét nap és éjszaka tudnál a tökéletes boldogság állapotában időzni. Mindegy. Én sajnállak téged, hogy számodra a feltételekhez kötött világban a feltételekhez kötött nyelven lehetséges Istenről beszélned. hiszen "amiről nem lehet beszélni arról hallgatni kell." Wittgenstein.

A buddhizmus BUDDHA URUNK és Árya Nagarjuna nyomán mindig is tartotta magát ehhez a legfőbb elvhez.


Az a hit hogy Isten nevezte meg magát, a feltételekhez kötött nyelven, meg egyenesen a szellemi materializmus elképzelése, és Istent megfosztaná a feltételeknélküliségtől.


Számomra te vagy a démonok fogja.(legalábbis a saját démonjaid: vallási türelmetlenség, vallásos alapú félelem, démonokban való hit, egy zsarnok karakterű Istenségbe vetette hit, aki követelőzik és feltételeket szab szeretetéhez, mint egy féltékeny azaz gyermekded apuka, ki nem nőtt fel szülői szerepéhez)


Tisztelettel megkérlek, hogy a kérdésre válaszolj, tehát arra, hogy mi szépet leltél fel mások hitében.

Ha erre nem tudsz válaszolni akkor kérlek indíts egy saját kérdést, amely valami módon mások hitének ócsárolásáról szól, és ott fejtsd ki gyűlölködő nézeteidet.


Köszönettel.

2011. júl. 23. 14:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!