Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ha, Mózes, Buddha,...

Szerintetek ha, Mózes, Buddha, Jézus, Lao-ce, Mohamed találkoznának szót értenének egymással?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 19:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/178 anonim ***** válasza:
0%
Amit a nemzetek áldoznak, a démonoknak áldozzák, és én nem akarom, hogy a démonokkal legyetek közösségben - ezt nem Pál apostol írta?! Hát akkor milyen békés eszmecseréről van itten szó? Hogy a pápa elment Assziszibe, és még a koránt is megcsókolta, az nem jelenti azt, hogy valami köze is van Krisztushoz. Sőt, éppen ellenkezőleg!
2011. aug. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/178 anonim ***** válasza:
48%
Ezt nem ertem! Kinek nincs koze Krisztushoz???
2011. aug. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/178 A kérdező kommentje:

Kedves:


" Én buddhista voltam, ez nem "füllentés", miért is lenne??

S most római katolikus vagyok és az is maradok. "


Azért füllentés mert:


NEM ELSŐDLEGES IRODALOMRA HIVATKOZOL. (láthatólag nem is ismered)


INNEN TÁRGYTALAN


Jól ismerem az Őszentségét gyalázó botrányos hazugságot!


Katolikus vagy? Akkor töprengj el a II.vatikáni zsinatnak a nem keresztény vallásokról megfogalmazott álláspontjáról.


Ha Jézus a tetteink alapján fog megítélni, akkor neked eleddig nagyobb a félni valód.

2011. aug. 3. 12:50
 24/178 A kérdező kommentje:
Őszintén sajnálom, hogy a hazugság, az ismerethiány, a kegyetlen zsigeri ítélkezés e bajnokai a vallást patológiává silányítják!
2011. aug. 3. 12:54
 25/178 anonim ***** válasza:
16%

"Jól ismerem az Őszentségét..."

Krisztus akkor nem ismered, aki szerint mindnyájan testvérek vagytok, és az ő gyülekezetében nincsen 'Őszentségét", csak a hamis kereszténységben!

2011. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/178 anonim ***** válasza:
0%

"NEM ELSŐDLEGES IRODALOMRA HIVATKOZOL. (láthatólag nem is ismered)

INNEN TÁRGYTALAN".


Minden vallásnak megvan a maga irodalma.

De egy vallás még nem azáltal "igazolja" magát. Èn sem azért vagyok keresztény, mert létezik a Biblia.

Ha MEGÈLTÜK a tanok IGAZÀT, ha beigazolódik az, amit hirdet, akkor leszünk "elkötelezetten" követök, vallásosak.


Sajnos nem figyelsz igazán oda arra, amiket már írtam/ mondtam, mert érzelmileg a buddhizmusnak vagy elkötelezve, ezért Te (!) nem tolerálod, a tényt, hogy Buddha CSAK ember volt, Jézus Krisztus pedig Maga Isten, mellesleg a világ megváltója is...

(Ezt annak idején, de mind a napig bebizonyította/bizonyítja. Ha nem ezt tette volna, senki nem követné Öt!)


A katolikus misztika, tele van "jelenésekkel", amikor Jézus (egyébként nem csak Ö) követöinek megjelenik, tanításokat, kéréseket, üzeneteket ad személyeknek...

Megjelent már a Buddha valakinek? Én még nem hallottam róla...


Tehát a 2 személyt nem is lehet/szabad egy lapon említeni, már ne haragudj.


Jézust ma is megélheted (Karizmatikus Megújulási Mozgalom), személyesen "megjelenik", "megérint" Téged is, (ha nem is láthatóan, de érezni fogod, és hogy!!!), rengeteg gyógyítást végez ma is, nemcsak 2000 évvel ezelött stb. Ezek tények.


Minek a "dombhoz" menni, ha a "hegyhez" is mehetünk?!

Jézus Krisztus, mint Teremtö Isten, Maga a Himalaya!

Buddha, Dalai Láma csak dombok... (mert csak emberek!)

(Rendes emberek, OK, de csak halandó emberek.)


Érted már?

2011. aug. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/178 A kérdező kommentje:

Na figyu!



Az elsődleges irodalom befogadásával történik egy vallás feldolgozása. Aztán a gyakorlás útján kialakul az elköteleződés.


Bármily furcsa ez számodra, más vallások iránt is el lehet köteleződni. Akár mélyebben is mint a kereszténység iránt.


Számomra a kereszténység gyermekded, de eltudom fogadni, hogy másoknak felnőtt tanításnak tetszik.


Te, pedig a buddhizmusból nem értettél meg semmit. Ha értenéd, jól tudnád, hogy amit te gondolsz az buddhista szempontból Szellemi Materializmus s mint ilyen csupán részleges haszonnal járhat. De váljék egészségedre.



Ember? Isten?


Számodra ez a lényeges.


Nekem nem.


Kérlek erőszakos stílusodtól a jövőben kímélj meg! És magad jobbításával kövessed a Krisztust.



Sarva Mangalam Asti!

Békességet Minden Lénynek!

2011. aug. 3. 15:59
 28/178 A kérdező kommentje:

Buddha ember-e?


idézet :


"Mi a Buddha életében?

Ő nem keletkezett,

Nem nemkeletkezett,

Nem mindkettő,

És nem egyik sem.

Ez felfoghatatlan"


Úgy ha tudnád a Magasztos kisugárzása pl Padmaszambhava a Lótuszban született mester, aki most is azonnal megjelenik ha hívjuk.


A Buddha számunkra Isten felett áll. Ezt a szentirat világosan jelzi, amikor is a Megvilágosodás után a Magasztos úgy dönt nem tanítja a lényeket mert tanítása nehéz, és értetlenséggel fognak a lények inkább a materializmus és a szellemi materializmus tanaihoz menekülni, a valóság elöl. Ekkor megjelenik a Brahma a Teremtő. (mielőtt kötekednél, a hinduk egy isten hívők csak eme istennek három arca van : A teremtő a fenntartó és a pusztító és minden egyéb az Ő kisugárzása) A Teremtő leborul a földre a Buddha előtt és könyörög neki, hogy tanítsa az emberiséget, mert különben egy teljes világkorszakra sötétben marad az univerzum. Mi ugyanis nem oly pár évben számolunk mint ti, hanem százszor tízmillió világkorszakkal és univerzummal.

2011. aug. 3. 16:08
 29/178 A kérdező kommentje:

"csak a hamis kereszténységben"


Ki beszél kereszténységről?

2011. aug. 3. 16:11
 30/178 anonim ***** válasza:
51%
Mondd, melyik felekezet/vallás tagja vagy?
2011. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!