Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ha, Mózes, Buddha,...

Szerintetek ha, Mózes, Buddha, Jézus, Lao-ce, Mohamed találkoznának szót értenének egymással?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 19:43
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/178 A kérdező kommentje:

sehogy nem magyarázom és semmilyen magyarázatot nem fogadok el.

mert az egymásnak ellentmondó magyarázatok kioltják egymást.



Az idő és tér helytelen szemléletéből erednek ezek a magyarázati kényszerek, noha még az objektív és a szubjektív közötti különbségtétel tisztázására sem jutottak el a világ gondolkodói.

2011. aug. 11. 11:44
 52/178 anonim ***** válasza:
56%

halló "mob"!


Tudsz németül is?

Mert ha igen, akkor itt küldök Neked egy linket:

[link]


Majd, ha egyszer úgy hozza az "élet" (mindent Isten hoz),hogy nagy bajban leszel (amit nem kívánok, de néha az is jó, hogy végre Istenhez ordítsunk) akkor hallgass bele ebbe a CD-be.


[link]


Isten áldjon!

2011. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/178 A kérdező kommentje:

Életem legszörnyűbb borzalmában csak a Dhamma (Buddha tanítása ) segített és semmi egyéb!


Kívánom, hogy neked segítsen az Isten!

2011. aug. 11. 18:28
 54/178 anonim ***** válasza:
47%

A Buddha tanítása is a szeretetre (együttérzésre), a jóra, az alázatra, az igazságosságra stb. int.


Ezek a tulajdonságok MIND Istentöl jönnek, mert Ö a szeretet, bölcsesség, könyörületesség stb. A Buddha tanai tehát MIND Töle származnak! Isten volt az, aki segített rajtad már akkor is, a Buddha által is Ö...


Életed "borzalmában" mint írod, éppen ezek a tanok voltak ott kéznél. Helyes, valahol el kell kezdeni.

De Isten most vár Rád, mert szeretne Veled egy SZEMÈLYES kapcsolatot! Szeretne tovább vezetni, még magasabbra!


Ott szeretne lenni Veled az életben, egészen konkrétan.

Szeretné Magát neked MEGNYILATKOZNI, hogy megéld, hogy Ö tényleg létezik és személyesen Téged szeret!!!

Szeretne egy nagy feladatot adni Neked, ami teljesen Rád van pld. szabva, csak Rád, amit csak Te végezhetsz el ebben az életben, itt a Földön, hogy ezáltal segíthets másoknak is és így jobbá váljék valamivel a világ. Szeretne vezetni és tanítani Téged, titkokba beavatni, amiket még nem ismersz! Egy abszolút egyéni kapcsolatot akar Veled, mint egy személlyel (akihez beszélni lehet és akitöl választ kapsz), nem egy kapcsolatot valami elvont, absztrakt "szellemmel", "valahol"...


Ehhez a kapcsolathoz csak a szívedet kell megnyitnod (még angolul sem kell tudnod hozzá!), nem kell naponta órákig meditálnod, nem kell mantrákat mondanod, semmi "szorgalmi feladatot" csinálnod. Csak meghívnod Öt az életedbe és megengedned, hogy hathasson benne!

2011. aug. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/178 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de más úton járok!
2011. aug. 13. 22:25
 56/178 anonim ***** válasza:
52%

mab-nak:


Csak úgy, kiváncsiságból, megkérdeztem Istent Rólad.


(Nem tudom, tudod-e, h. a Biblián keresztül lehet Istennel "beszélgetni"?)

Ima után kéred a Szentlelket, h. vezessen és segítsen megérteni, amit Isten közölni akar. Akkor kinyitod valahol "találomra" a Bibliát és ráböksz valahová.

A válaszokból egyértelmüen ki fog derülni, hogy nem véletlenül jönnek, mert annyira aktuálisak, a te szituációdra szabottak lesznek.

Ha ezt gyakran (rendszeresen) csinálod, akkor egyre jobban fog menni, egy fantasztikus segítséget, vezetést jelentve minden életszituációban!


1 válasz: Ézsaiás próféte könyve, 43, 10-14-ig.


"Magatok vagytok a tanúim - mondja az Úr, a szolgáim, akiket kiválasztottam, hogy az emberek megtudják és higgyenek nekem, és megértsék, hogy én vagyok. Előttem isten nem alkottatott, és utánam sem támad soha.

Egyedül én vagyok az Úr, rajtam kívül nincsen szabadító.

Én hirdettem előre és hoztam szabadulást, én nyilatkoztattam ki, amikor még nem volt idegen isten körötökben. Ti vagytok a tanúim - mondja az Úr.

Én vagyok az Isten, öröktől fogva én vagyok. Nincs senki, aki elkerülhetné kezemet. S ha valamit teszek, ki változtathatja meg?"


Másodikra konkrétabban már azt kérdeztem, hogy akar-e valamit Számodra mondani? Erre az Ö válasza:


2. válasz:


"Én is mondom neked: Péter vagy, erre a sziklára építem egyházamat, s az alvilág kapui sem vesznek rajta erőt.

Neked adom a mennyek országa kulcsait. Amit megkötsz a földön, a mennyben is meg lesz kötve, s amit feloldasz a földön, a mennyben is fel lesz oldva."


Ez engem nagyon szíven ütött!

Hiszen írtad, hogy buddhista szerzetesnek akarsz menni!

Ez a bibliaidézet egy tipikus "meghívás" papok számára!!!

(nagyon sok katolikus pap ezt az idézetet kapja, mint egyértelmü Isteni kinyilatkoztatást az elhivatottságára!

Isten tehát valóban papnak akar/szán Téged, mellesleg nem a buddhistáknál...

2011. aug. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/178 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

a 2. válasznál elfelejtettem: Máté 16,18-19.

2011. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/178 A kérdező kommentje:

Igen, hallottam erről a fajta beszélgetésről. Én rendkívüli bölcsesség forrásnak tekintem a népmeséket, és azokkal szoktam ezt művelni. A nekem szóló mese pontosan leírta gyerekkoromat mi több a most történő eseményeket is.


Most veled kapcsolatban a Tipitaka egyik legfontosabb gyűjteményét a Dhammapadát kérdeztem íme:


Dhammapada XXII. Pokol 318 - 319. versek


Páliul: avajje vajjamatino

vajje cavajjadassino

miccháditthisamadana

satta gacchanti duggatim


vajjam ca vajjato natva

avajjam ca avajjato

sammaditthisammadana

satta gacchanti suggatim


magyarul:


"Akik bűnt látnak ott, ahol nincs bűn,

ahol pedig bűn van, ott nem látnak bűnt,

azok hamis tanítást követve a rossz úton járnak.


Akik bűnnek látják azt, ami bűn.

s nem látják bűnnek ami nem bűn,

azok igaz tanítást követve a jó úton járnak."


Nos, ha akarod igazol, ha akarod cáfol téged, ám ha bölcsen fogadod akkor rávilágít a magatartás és viselkedés elsőbbségére a doktrínához viszonyítva.


ÜdV: mab

2011. aug. 15. 19:53
 59/178 anonim ***** válasza:
52%

Halló!

Ezek szép bölcselkedések és biztos minden nagy vallásban kb. ugyanígy megtalálhatók.


De a SZEMÈLYES Isten, akivel "egyenrangú" félként, mint egy baráttal, egy "Atyával" lehetünk kapcsolatban, bszélhetünk Hozzá és Ö válaszol is nekünk...., ez csak a mi keresztény hitünkben van meg, ez felúlmúlhatatlan.


Isten elsö parancsolata egyébként, hogy Öt tegyük életünkben az ELSÖ helyre, Ö legyen a centrumunk!!


Hány éves vagy amúgy??

2011. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/178 A kérdező kommentje:

Nos:


1. én nem kedvelem a dualitás semmilyen formáját!


2. csak a buddhizmusban találtam rá a durva hétköznapi materializmus mellett a finomabb szellemi materializmus elutasítására. (Cshögyam Trungpa Rinpoche: A szellemi materializmus meghaladása című művében nézhetsz utána)


3. csupán a buddhizmus rendelkezik az abszolút szemlélettel, amely azonban nem teszi feleslegessé a konvencionális szemléletet.

2011. aug. 20. 05:59
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!