Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A legtöbb vallás szerint bűn...

A legtöbb vallás szerint bűn a házasság előtti szex. De ha valaki nem akar egyáltalán megházasodni, meg családot alapitani, az akkor ne szexeljen egész életében?

Figyelt kérdés
Hogy is van ez?
2011. okt. 23. 20:48
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 A kérdező kommentje:
Kedves 62/F! Félreértettél szerintem,bár nagyon kedves volt amit írtál,szó sincs itt férfiról,én nő vagyok és rólam szól a kérdés. Azért köszi :)
2012. febr. 9. 13:41
 22/62 anonim ***** válasza:
15%
A szex gyereknemzéshez van. Bár nem értem miért baj házasság előtt, de így van.
2012. ápr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a vallások akkor íródtak amikor a fogamzásgátlás abból állt ,hogy nem szexeltek. Ezzel akarták megvédeni az embereket a becsúszott házasságon kívüli gyerekek ellen .
2012. máj. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 A kérdező kommentje:
én ezt értem,de ha ilyen rég íródtak, akkor mért akarják még most is a vallás követői rákényszeriteni az emberekre ezt?
2012. máj. 21. 13:32
 25/62 László24 ***** válasza:
56%
A házasságot nem isten,hanem az emberek teremtették.Ezért felesleges ilyenen aggódni mint házasság előtti vagy utáni szex.Csináld amikor akarod,csak ne légy a vágyaid rabszolgája.
2012. máj. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
44%
Mert nem veszik figyelembe ,hogy változott a világ,és nekik is változni kell. De nem kötelező szemellenzősen követni egy vallást sem,mindenkinek a saját józan esze is rendelkezésre áll.
2012. máj. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
100%

Én is katolikus vagyok, és az ehhez hasonló tanítások nekem is problémát jelentettek amíg nem tértem meg, mert addig csak látszat keresztény voltam, nem tartoztam az Úrhoz, nem igazán az érdekelt, hogy Ő mit akar, sokkal inkább az, hogy nekem mi a fontos,és kényelmes. Szuper magyarázatokat eszeltem ki,amikkel megnyugtathattam a lelkiismeretemet, hogy miért nem bűn az amit teszek. Bibliát sosem vettem a kezembe, annyit tudtam belőle amennyi eljutott hozzám a vasárnapi prédikációból, már amikor odafigyeltem rá egyáltalán. Sokszor követtem el bűnt azzal a tudattal, hogy majd utólag meggyónom és minden rendben lesz.

Lehet így élni, az Istennel való közösség nélkül, de már látom, hogy ennek mennyire nincs értelme.

Nem a legtöbb vallás szerint, hanem Isten szerint bűn az ha valaki házasságon kívül él szexuális életet. Ha te Krisztus követő, azaz keresztény életet szeretnél élni, akkor valóban csak az a két lehetőséged van, hogy házasságot kötsz, családot alapítasz, vagy feladva mindezt, szerzetesi életet élsz.

Nincs olyan alternatíva mely szerint a kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad.

Abban az esetben, ha nem akarsz valóban keresztény életet élni, azaz fontosabb számodra a te akaratod, mint az Úré, akkor meg nem teljesen mindegy, hogy mi bűn és mi nem az, úgyis azt teszed amit te helyesnek ítélsz?

Ajánlom figyelmedbe a következő videót: http://www.youtube.com/watch?v=KavUZ5FpRg8

2012. jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 A kérdező kommentje:
köszi a részletes leirást,de te se érted a kérdésem lényegét...na mindegy.
2012. jún. 4. 12:43
 29/62 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ne. Pedig az Úr azt parancsolta nekünk, hogy szaporodjunk és sokasodjunk. Tehát ha nem akarsz egyáltalán megházasodni és gyermekeket nemzeni, azzal eleve az Úr akarata ellen cselekszel.
2012. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:

Így van, és az Úr most boldog, hiszen 20 év alatt sikerült 1,5 mrd-vel növelni a Föld lakosságát (5-ről 6,5-re)


szal beleférsz a szórásba ha nem szaporodsz

golyókra tehát nincs is szükséged

tesztoszteron megoldható saját termelésen kivül is

2012. jún. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!