Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A legtöbb vallás szerint bűn...

A legtöbb vallás szerint bűn a házasság előtti szex. De ha valaki nem akar egyáltalán megházasodni, meg családot alapitani, az akkor ne szexeljen egész életében?

Figyelt kérdés
Hogy is van ez?
2011. okt. 23. 20:48
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:

Hát ja. A vallások, azaz a legtöbb vallás szerint valahogy így.

Szerintem: http://www.youtube.com/watch?v=N45FhXsVt38

2014. febr. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:

51/ Nagyon jó videót tettél be példának Valahogy így, ahogy a videóval figyelmeztetni akart, hogy mire van szüksége az életnek.


Ne tévesszük össze az erkölcstelenséget a szerelmi vágy alakitotta kapcsolattal

2014. febr. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell hülyeségekben hinni, és nincs ilyen probléma sem!
2014. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim válasza:
OMG !!!!!
2014. júl. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy "amúgy vallásos vagyok, de ez nem tetszik és nem tartom be. Önálló személyiség vagyok, ezért jogom van felül írni Isten törvényeit, mert az úgy jobban tetszik és punktum!"

Nem.

Vagy vallásos vagy, és betartod a parancsokat, vagy nem vagy vallásos és tojsz rá, vagy gyengeségből megszeged, de aztán szívből megbánod és igyekszel nem megtenni többé. Amire te készülsz, az az, hogy tudod, hogy nem tetszik Istennek, de te azt mondod, hogy csakazértis, és megteszed. Ez meg így nem oké.


De amúgy mi a bajod a házassággal? Ha szereted a párod, akkor miért nem vállalod ezt fel ország-világ előtt megígérve Istennek, hogy együtt maradtok?

2017. febr. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:

Mióta az emberiség létezik több ezer vallást kitaláltak már, egyes természeti népeknél minden törzsnek más-más istene van. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy nem szabad készpénznek venni a jelenleg leginkább elfogadottakat, hiszen ezeknek a valóságalapja is kb annyi mint azoknak, amik már régen eltűntek a történelem süllyesztőjében.


Nekem az a véleményem erről, hogy jobb ha Te döntöd el, nem pedig mások helyetted. Hallgass a saját vágyaidra. Igaz 6 éve tetted fel ezt a kérdést, de hátha most küldök valami olyan gondolatot, ami pozitívan hat a gondolkodásodra.


Minden jót!

2017. szept. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
A Héberek 13:4 és az 1Korintusz 6:9 kimondja, hogy Isten elítéli mind a házasságtörést, mind a paráznaságot (görögül por·neiʹa). Ez utóbbi mit foglal magában? Magában foglalja az Írás szerinti házasságon kívüli, meg nem engedett szexuális kapcsolat valamennyi formáját.
2017. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
Amikor egy férfi és egy nő egyesül a házasság kötelékében, ’egy testté’ válnak. Amikor két nem házas személy létesít szexuális kapcsolatot, amit paráznaságnak nevezünk, ők is ’egy testté’ válnak, de ez a test tisztátalan Isten szemében. 1Korintusz 6:9, 10, : ,,9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát. ,,
2017. okt. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2017. okt. 23. 21:45
 60/62 hyper89 válasza:
3# igaza van , de ezt eppszeru logikusan is azért írtak hazassag előtt sexelj inkább . Na de van ovszer és lehet normális kereteken belul örömet okozni másnak ..... abszolt aszexualis és biggott nemnormalis érvelés hogy elotte ne és a világ nagy nagy része azért tartja huylsegnek ezt a tiltásos ervelest lehetne tanítani normálisan felkeszuljenek az esetleges nemvart gyermek maitt ... amúgy epp ésszel is azért írtak akkoriban mert nem volt védekezési lehetőség és ugye a megszakitasos módszer veszelyes .... am meg mint osszeadando papok áldás rá stb nem volt abban az időben hanem úgymond mint ma eldöntötték és kész volt egy kis ünneplés és kész ma már ugyanez párkapcsolat és megpróbálják a fiatalok ennyi , ezt a hazassag szerződést stb az egyhaz találta ki üzlet miatt semmi más , túl lett fújva ... én személyes meglátásom , abszolut nemnormalis ahogyan így tiltják elotte meg bun bun bun ... !? Mi bun ????? Örömet okozni a másiknak !? Meg ez az ostobasag hogy depressziót okoz a csalódás stb ... ugyannnnmar .... hazassag is szetmehet.... sőt ha valakinek nincs szexuális élete naaa az okoz meg sok keserűséget !!!!!!!! Úgyhogy ez a tanítási mód csak tönkre teszi az embereket , és ezer mondjak sokan hagyjal már azzal a papírral majd.... nem azért mert “elfordulnak” Istentől ..... sőt sokan e huylseg maitt kapkodják el a házasságkötést és a sexualis vagy miatt mennek bele ebbe ... és azért lett se központú a világ mert egeszges dolog ha egy jó Istentől beszelunk majd téged pont lekoroatoz hogy vágysz a csokira ? Tegyél érte de majd vasarnap 12 után eheted meg .... magyarul régen a párkapcsolat volt a hazassag ... amit ma már üzlet miatt lett hazassag ... a másik van védekezés lehet felkészülten csinálni , meg kis biológia mit okoz a vagy elnyomás és mit okoz ha csinálod .... úgyhogy ezeknek az emberknek csak taps jár ..... grat nekik én soha nem mondanék iylet a számból masnak mert tudom kart tennék vele !!!!! Másik meg nem egy ismerosom ment szet a házassága és egymase voltak első pár ,,, más meg 6. Kapcsolatában talált egyet akivel boldog és mukodik minden ... ezzel a meleg házassággal se ertek egyet egy részt ha a boldogságuktól beszelunk legyen ki vagyok én hogy azt mondjam neeee !? Miért írtak bele ? Lehet ok fognak felnevelni egy két árván levő gyerket ugye mert ok fogadnak be gyereket majd ..... általában meg akinek nem lehet vagy szomorúságaban nincs parja egyéb okok miatt és akar gyerket , le a kalappal előttük !!! Valljuk be emberek írtak ok se tökéletesek mint akárki más .... ha ezt a parancsot is kopta a hegyen Mózes , o és a többiek fejből “isten “ által jöhetett létre a fogalmazás ..... amiben akkoriban mint irtam helyes volt ez az érv , de ma már lehet csinálni oromszerzes forrása keppen .... változott a világ .. nem hinnem hogy az ördög keze lenne az ovszerben és hogy az emebrek többségében ez egy abszolut huylseg ennyi szemet ember lenne ahhhhhjjjj de rosszak jujjjjj nagyon meg bántja a másikat sexeltek egy jót ajjjjj húha .... (nemi eroszak mentesen , kiskorúak megrontsa mentesen, és normálisan védekezett állapotban ... )
2020. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!