Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A legtöbb vallás szerint bűn...

A legtöbb vallás szerint bűn a házasság előtti szex. De ha valaki nem akar egyáltalán megházasodni, meg családot alapitani, az akkor ne szexeljen egész életében?

Figyelt kérdés
Hogy is van ez?
2011. okt. 23. 20:48
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 A kérdező kommentje:
na itt már látom eléggé eltértünk az eredeti témától...:)
2012. jún. 14. 12:52
 42/62 Srapnel ***** válasza:
85%

"az egyik válaszadó irta nagyon helyesen, hogy jobb házasságban élni, mint paráznaságban élni. ez egy istentől jövö figyelmeztetés"


Feltéve, ha jó a házasság. Hány boldogtalan embert láttam én már, aki beleragadt egy rossz házasságba. Amit csak tetéz az, hogy a gyerekek viszont mindent megéreznek és minden apróságot észrevesznek. Boldogtalan házasságból ritkán lesz lelkileg egészséges gyerek.


"azon kivül a földön rengeteg kihasznált terület van amely nincs is lakva. a számitások szerint , még 50X ennyien elférnénk, ezen a bolygón.persze az egyetlötlen elosztás a föld területekkel kapcsolatban, meg sok mással is ugy tünik nagyon sokan vagyunk"


Azzal ne is törődj, hogy a mai létszámmal még egy középkori színvonalat sem tudnánk fenntartani olaj és más erőforrások nélkül, amik viszont kivétel nélkül fogynak.


"akik ne ismerik isten korlátlan hatalmát minden hatoságát, azoknak mindig is lehetetlennek fog tünni minden még a legegyszerübb dolgok is"


A másik bolygóra való költözéshez szükséges temérdek, ezért nem létező energia és a fénysebességnél gyorsabb utazás hiányával ne is törődj.


"igen a teljes Biblia 40. ember keze munkája, akik még összebeszélni sem tudtak, mert különböző kórban kölünbözö háttérrel rendelkeztek, volt köztük király , juh pásztor, halász és még orvos is(itt Lukácsra gondolok, mert Ő orvos volt). még is egy témán vonul végig az egész és teljes a belső összhangja"


Te sem beszéltél velük össze és bármikor ki tudod egészíteni és értelmezni a Bibliát. Rengeteg író halála után írtak mások további történeteket egy kitalált világhoz. Ha én úgy egészítek ki valamit, hogy megmaradjon a belső összhang, akkor miért olyan különleges körülmény az, ha tényleg megmarad, ahogy eredetileg is akartam? Mert sikerült?


Kérdezőnek: Nem olyan bonyolult a válasz.

Ha egy vallás tiltja a házasságon kívüli szexet és te azt a vallást vallod magadénak, de nem akarsz házasságban élni, akkor azt csak úgy tudod megtenni, hogy nem szexelsz. Ha ugyanakkor szexelni mégis akarsz, akkor logikailag az alábbiak lehetségesek:

1. A vallásod megváltozik, megváltoztatják, megváltoztatod, hogy lehessen házasságon kívül szexelni.

2. Kilépsz a vallásodból.

3. Nem akarsz szexelni.

Ennyi. A további rugózás a témán fölösleges, mert logikailag ez a teljes megoldás, mást nem lehet kihozni ezekből az állításokból, akárhányszor és akárkit kérdezel.

2012. jún. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 A kérdező kommentje:
ok,köszi,most már világos! :)
2012. jún. 14. 13:32
 44/62 anonim ***** válasza:
84%
Egy jó tanács: ne egy vallás dogmái szerint alakísd az életed!
2012. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
51%

A vallás az egy hülyeség.

Azért ne szexelj mert.

2012. szept. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
83%

Az emberi életet nem a vallások teremtették de még az életszükségleteket se.


Isten igy teremtette az összes életet az állatokat és az emberi fajt is, hogy vannak testi, lelki és szellemi szükségletei amit bizony meg kell szerezni, ki kell elégíteni, mert ha bármelyikben az ember akadályozott úgy boldogtalanná válik, vagy az élet kipusztul.


Ahhoz hogy megtudja az ember mi számára a finomabb étel, ahhoz meg kell ismernie több étel ízét. Ahhoz hogy az ember megtudja milyen típusú, természetű ember mellett érzi nyugodtnak, kellemesen magát, hogy nélküle nehezen viselné el az életet ahhoz meg kell ismernie sok más embert is, azoknak személyiségét és lelkivilágát, hogy közülük kiválaszthassa azt az egyet, aki Számára a legmegfelelőbb aki iránt szerelmet érezhet. De ahhoz hogy megismerje szexuális téren első sorban Őn magát másodsorban a másik nem szokásait, elvárásait ilyen téren ahhoz bizony szükséges a szexuális kapcsolat megélése is.


Ha egy fiatal túl haladt a 20 éves koron akár nővé akár férfivá ért, a kiegyensúlyozott életükhöz elengedhetetlen a kellemes partnerrel megélt, szexuális kapcsolat amely olyan barátság amelyben egyik fél se vár a másiktól többet-- viszont az élet csak úgy lehet boldog mint már írtam ha az ember nem akadályoztatott, mindenféle buta vallási antikvitással.


Az ember azért lett intelligens lénynek teremtve hogy saját maga úgy élhessen ahogy az ő szellemi tudása és vágyai igénylik, eldönthesse mi az ami számára életszerű is mi az, ami nem. Nem kolostorban élünk, ---mint Szent Margitunk tette, amitől megbomlott aztán az elméje- hanem a társadalomban és csak a társadalmi és az élet játékszabályait szükséges betartani.


De mindenki döntsön úgy ahogy neki tettszik-- mindenkinek egy élete van csak és azt élni kell itt és most... gondolkodj előbb...

2012. okt. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
Igen Isten azt mondta hogy bun. Ezert ha nem is akarsz meghazasodni, akkor e nelkul halsz meg :). Eredetileg igy kene lennie.
2013. dec. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:

47-Neked talán azt mondta Isten, hogy a szex bűn?- akkor Te ne szeretkezz, mert a pokolra kerülhetsz!!!


Én amikor csak kívánom szexelek, mert nekem pedig azt üzente! Ezek szerint én kiváltságokat élvezek-- mit követtél el hogy Te nem?

2013. dec. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
48-as en ugy ertettem hogy a hazassag elotti nemi eletet a Biblia tiltja! Aztan szemelytol fuggo hogy betartja vagy nem. :)
2014. jan. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 habsburg válasza:
Amikor ezek a törvények születtek, még nem is létezett a házasság intézménye. A férfi fogott egy nőt, bevitte a sátrába, jól meg...a és onnantól kezdve egy párnak számítottak. A papírformát több ezer évvel később vezették be. Amúgy a lényeg csak az lenne, hogy ne össze-vissza mindenkivel, mert azzal az ember csak saját magának árt.
2014. febr. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!