Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja vagyok. Mit...

Jehova Tanúja vagyok. Mit szeretnétek tőlem kérdezni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 19:01
 521/557 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


520-dik válaszoló!


"Amiben hisznek, az nem bibliai háromság, mivel a Biblia a Felséges/Magasságos Istenről tanít, Aki nem háromság!"


Igen ezzel én magam is egyet értek. Jézus királyként fog uralkodni Isten királyságában. S amikor letelik a meghatározott idő akkor a királyságot átadja az ő mennyei Atyának. Ergo nem saját magának adja át ami amúgy is az övé.

Hanem azt adja vissza amit az Atya neki adott.


"Márpedig ha az imádat hamis, akkor az az egész kereszténységet hamissá teszi, akik ebben részt vesznek."


Jézus azt a parancsot adta hogy Máté 28:20 Mindannak megtartására tanítsátok őket, amit én parancsoltam nektek..."

De Jézus vagy az apostolai tanított e olyat hogy az egyházra kell keresztelkedni?

Vagy olyat hogy világvége időpontokat számolgassanak?

Vagy azt hogy hogyan kell kiszámolni 1914-et?

Mindegyik egyháznál vannak komoly problémák. De ez egy olyan téma amit nem lehet 2 mondatban megbeszélni.

2014. ápr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 522/557 anonim ***** válasza:
0%

"Mindegyik egyháznál vannak komoly problémák."

Komoly probléma az, amit az Igéből alá lehet támasztani, mint legalapvetőbb probléma a háromság nem igei volta, mert hamis imádatra sarkall. De amit ember tart komoly problémának, hogy másokba belekössön, az csak neki probléma, de attól még az igaz imádat igaz imádat marad. És majd Isten eldönti, hogy Neki mi a probléma, ha valamiről konkrétan nem adott kinyilatkoztatást.

2014. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 523/557 anonim ***** válasza:
71%

Vidiripi


"Komoly probléma az, amit az Igéből alá lehet támasztani, mint legalapvetőbb probléma a háromság nem igei volta, mert hamis imádatra sarkall."


Olvastad te azt amit az előző kommentemben írtam?

Egyébként ha már itt tartunk támaszd alá kérlek azt igei szempontból hogy miért kell egy szervezetre keresztelkedni!

Mert ugyan is szerintem ez is hamis imádatra sarkall.


"De amit ember tart komoly problémának, hogy másokba belekössön, az csak neki probléma, de attól még az igaz imádat igaz imádat marad."


Természetesen az marad. Csak épp igei alapot nem tudsz neki biztosítani.

Ha tudnál már megtetted volna és akkor én kénytelen lennék hallgatni. Mert Isten szava élő és hatással van rám.

2014. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 524/557 anonim ***** válasza:

Szerinted illik postaládába terjeszteni a kiadványaitokat?

Illene megkérdezni a felebarátot, hogy érdekli-e vagy sem.

2014. ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 525/557 anonim ***** válasza:
66%

"miért kell egy szervezetre keresztelkedni!"

Hogy ezt te így érted, az nem biztos, hogy ők is így értik. Az összkép ismeretéből ez nem így jön le, esetleg csak néhány kötözködő kivülállónál.

2014. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 526/557 anonim ***** válasza:
66%

"illik postaládába terjeszteni a kiadványaitokat?

Illene megkérdezni a felebarátot, hogy érdekli-e vagy sem."


Vannak akiket érdekel, vannak akiket nem. Akik bele akarnak kötni a módszerbe, azok meg is teszik. Ha majd Isten bele akar kötni a viseltes dolgaidba, akkor majd meg is teszi, és az nem biztos, hogy jól fog esni neked. Mert amilyen mértékkel mérsz, neked is ugyanúgy fognak.

2014. ápr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 527/557 anonim ***** válasza:
12%

"Isten szava élő és hatással van rám."

Akkor érdekelne, hogy Isten szava melyik felekezethez irányított? Talán én is követlek, ha igazat beszélsz, de majd kiderül abból, hogy mit mondasz.

2014. ápr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 528/557 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"Hogy ezt te így érted, az nem biztos, hogy ők is így értik. Az összkép ismeretéből ez nem így jön le, esetleg csak néhány kötözködő kivülállónál."


Nos itt egy mondat az egyik cikkből amit a hivatalos honlapon találtam. Természetesen lehet magyarázni a dolgot de mindenki úgy érti ahogy akarja.

"A második kérdés arra a felelősségére is emlékezteti a jelöltet, hogy együtt kell működnie Jehova szellem által irányított szervezetével."


"Akkor érdekelne, hogy Isten szava melyik felekezethez irányított? Talán én is követlek, ha igazat beszélsz, de majd kiderül abból, hogy mit mondasz."


Igen járok gyülekezetbe. De nem az egyházra keresztelkedtem meg.

Engem akarsz követni? Egy tökéletlen embert? S még te magyarázol nekem? Miért akarnál engem követni? Nem embert vagy embereket kell követni!!!!!!!!!!!!! Hát épp ez a gond hogy ezt gondolod.

Szomorú hogy alapvető információval nem vagy tisztában. Keresztény=Krisztus követő

Nem engem kell követned hanem Jézust!

2014. ápr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 529/557 anonim ***** válasza:
0%

"Természetesen lehet magyarázni a dolgot de mindenki úgy érti ahogy akarja.

"A második kérdés arra a felelősségére is emlékezteti a jelöltet, hogy együtt kell működnie Jehova szellem által irányított szervezetével.""


Nem, ezt csak egyféleképpen lehet helyesen értelmezni, a Biblia szerint. Isten földi szervezete, mely tökéletlen emberekből áll, az Ő tulajdona, az Ő akaratából létezik, tehát a híveknek alázatosan engedelmeskedni kell annak, amit ezen a csatornán keresztül Jehova tanít..., de természetesen ezt Isten szervezetében NEM VAKON várja el Jehova. A szervezet Isten akaratával összhangban lévő dolgokat tanít, és olyan cselekedeteket vár el, mely a biblia szellemével összhangban van, de semmiképpen sincs ellentétben vele.


"Igen járok gyülekezetbe. De nem az egyházra keresztelkedtem meg."


Csak azért nem, mert nem ismered el, hogy Jehovának ma is CSAK EGYETLEN földi szervezete létezik, pedig a Biblia ezt tanítja. Mellesleg csak kiragadsz és egyoldalúan értelmezel itt is.


"Engem akarsz követni? Egy tökéletlen embert? S még te magyarázol nekem?"


Bizony ha nem magyaráznád félre, amit írunk, akkor nem feltételeznél ilyesmit!

2014. ápr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 530/557 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"Isten földi szervezete, mely tökéletlen emberekből áll, az Ő tulajdona, az Ő akaratából létezik, tehát a híveknek alázatosan engedelmeskedni kell annak,..."


Igen tudom hogy ez elvárás a tanúknál. A szervezet mondja meg hogy épp mit kell csinálni. Tudom jól. Személyes tapasztalatom is van mert sokáig jártam összejövetelekre. De nem jutottam el a keresztelkedésig.


"...amit ezen a csatornán keresztül Jehova tanít..., de természetesen ezt Isten szervezetében NEM VAKON várja el Jehova. A szervezet Isten akaratával összhangban lévő dolgokat tanít, és olyan cselekedeteket vár el, mely a biblia szellemével összhangban van, de semmiképpen sincs ellentétben vele."


Igen ez a szellemtől vezérelt szervezet évszámokat tanított a követőinek. Ezzel csak egy baj van hogy Jézus soha nem tanított ilyesmit se az apostolok.

"JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?"

[link]

S ha valaki ezzel jön a tanúk közül az komoly bajba kerülhet nem beszélve az ENSZ-kapcsolatról. Erről pl. semmi sincs a hivatalos honlapon. Vajon miért? Hiszen csak a pontos adatok kedvéért volt ez a kapcsolat fenntartva. Még sincs hivatalosan elismerve vagy esetleges állásfoglalás a dologgal kapcsolatban. A Nemzedék tanítás folyamatos változtatásáról. Már a 6. értelmezésnél tartanak.

Akkor most mi is a helyzet ezzel a NEM vakon követéssel. Ha ilyen infók el vannak hallgatva. De ez csak a jéghegy csúcsa. A világvége jóslatok évszámra lebontva tényleg Isten akarat lenne? Persze tökéletlen emberek. Na de hányszor is voltak azok? Mert ha megfigyeled többes számban van megfogalmazva a mondat.

Igazából nem is a tévedésekkel van nekem bajom hanem azzal hogy el hallgatnak dolgokat. Én rákérdeztem 1975-re is. Hogy Isten megtisztítsa a szervezetét. Aha! Tehát Isten aki gyűlöli a hazugságot. Egy hazugság révén tisztítja meg a szervezetét? Mert ugye nem jöttek az Őrtorony cikkek amelyek arra figyelmeztetik a tanúkat hogy ne legyenek túl buzgóak. Aztán az is el van titkolva hogy mennyiért adták el az ingatlanokat New Yorkban. De hogy mennyi kártérítést fizettek a francia tanúknak az pontosan le van írva. Vagy hogy a szervezet kénytelen kártérítést fizetnie vének által elkövetett bűncselekmények miatt az is el van hallgatva. Pedig az önkéntes adományokból van kifizetve. Azon adományokból amelyet arra adományoznak hogy elősegítsék a világméretű munkát.

De viseltes dolgok előfordulnak más egyházaknál is. Csak a helyzet az hogy úgy akarják beállítani mintha a tanúknál ilyesmi nem lenne. Legalább is a kiadványok erről tanúskodnak. De a valóság az más.

S amikor ezt valaki felhozza akkor 90% az az első reakció hogy á ezek hazugságok. Aha persze.


"Csak azért nem, mert nem ismered el, hogy Jehovának ma is CSAK EGYETLEN földi szervezete létezik, pedig a Biblia ezt tanítja. Mellesleg csak kiragadsz és egyoldalúan értelmezel itt is."


A mennyei Atyának nem szervezete van hanem népe van amit a Krisztusba vetet hit szerkeszt egybe. Ez a "test".

(Máté 16:18) Én pedig azt mondom neked: te Péter vagy, én pedig erre a sziklára fogom építeni a gyülekezetemet, és a hádesz kapui nem fognak diadalmaskodni rajta.

Azt írja gyülekezet és nem azt hogy egyház. Azt meg pláne nem hogy szervezet.

Eklézsia! "A latin ecclesia szóból, a görög ekklészia (‘népgyűlés’) nyomán, amely már az újszövetségi görög nyelvben felvette a ‘gyülekezet’, illetve az ennek helyéül szolgáló ‘templom’ jelentést; innen ered (a latinon át) a francia église, spanyol iglesia, olasz chiesa (‘templom, egyház’). A görög szó alapja az ekklétosz (‘összehívott’) igenév az ek- (‘ki, elő’) és kaleó (‘hív’) elemekből. Az ~ zs-je a hazai latin ejtés sajátsága, mint az elemózsia, uzsora, zsinat, zsoltár s hasonló szavak mutatják."

Gyülekezet, összehívottak. Ki is hívta őket össze?

Hát persze hogy kiragadok az ne is zavarjon hogy mi áll a görögben.


"Bizony ha nem magyaráznád félre, amit írunk, akkor nem feltételeznél ilyesmit!"


Hát ha nem írnál ilyesmit akkor talán nem érteném félre hogy mit is akarsz.

"Talán én is követlek, ha igazat beszélsz, de majd kiderül abból, hogy mit mondasz."

Akkor még is mit kellett volna ez alatt értenem?

2014. ápr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!