Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúja vagyok. Mit...

Jehova Tanúja vagyok. Mit szeretnétek tőlem kérdezni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 19:01
 531/557 anonim ***** válasza:
0%

"Igen tudom hogy ez elvárás a tanúknál. A szervezet mondja meg hogy épp mit kell csinálni."


A Biblia szellemében, azaz a szent szellem vezetésével. :-)


"Igen ez a szellemtől vezérelt szervezet évszámokat tanított a követőinek. Ezzel csak egy baj van hogy Jézus soha nem tanított ilyesmit se az apostolok."


Te megint, újra és újra összemosol össze nem illő dolgokat, valamint a Szentírás igazságait is kihagyod az ilyen típusú válaszaidból. Jézus beszélt ugyanis az utolsó napok jeleiről, melyet azért időben kéne valahova rakni az igaz keresztényeknek, ha már Jézus olyan sok mindent elmondott róla. Sőt a Biblia megjövendölte Jézus megjelenésének az idejét is, melyet többé-kevésbé vártak is a hű zsidók annak idején, s a bibliából ki is lehetett számolni.

Nem keresztényi érved abból áll, hogy az első sz.-ban Jézus és a Biblia írói nem beszéltek mindenről részletesen, aminek majd meg kell lennie, és amiről ők nem beszéltek, az nem is történhet meg. Pedig a Biblia ismerői pontosan tudják, hogy a Szentírás megjövendölte, hogy az "utolsó időkben nagyobbá lesz a tudás", miután "tudakozzák sokan az Írásokat". Szóval mit sem ér az az érved, hogy "Jézus és az apostolok soha nem tanított ilyesmit". Pedig elsütötted már egy párszor. :-)


Persze, nekünk is voltak téves elképzeléseink a vég időpontjáról. De fontosabbnak tartjuk, hogy kövessük Jézus utasításait, éberek maradjunk, és életeket mentsünk, mint azt, hogy elkerüljük a bírálatot.


"S ha valaki ezzel jön a tanúk közül az komoly bajba kerülhet nem beszélve az ENSZ-kapcsolatról."


Te már megint és nem keresztényi módon vádaskodsz, csak hogy a Tanúkat negatív színben tüntethesd fel. Pedig az ENSZ kapcsolatban sincs semmi, te csak azért hozakodsz elő vele állandóan, mert a rólunk, tőled is kevesebb PONTOS ismeretekkel rendelkezőket ezzel rossz irányba befolyásolhatod. Ha tisztában vagy ezzel, ha nem, a felelősséged hatalmas, mert így önös érdekből Sátán útjait egyengeted.


"A világvége jóslatok évszámra lebontva tényleg Isten akarat lenne?"


NEM voltak "jóslatok", te itt is (nyilván nem véletlenül, hiszen sokadszor-i kijavítás után is ezt írod) fogalomzavarban szenvedsz. Téves értelmezések voltak! De miért nem beszélsz a te szellemi irányzatod tévedéseiről? Nem voltak? Ők tán tévedhetetlenek? Vagy ragaszkodnak egy bebetonozott emberi magyarázathoz, ami "szent" és "sérthetetlen"? Esetleg megfoghatatlan ez az irányzat? Te határozod meg, hogy neked melyik tanítás, gyülekezet a szimpatikus, nem a Biblia igazsága? Nyilván így lehet, ha több különböző irányzat is elfogadható neked. Tán nincs egység, sőt az isteni közös célban együttműködő, egységes, szervezet 'NÉP' (ha már ragaszkodsz egy KIRAGADOTT szóhoz) sincs, mint az első sz.-ban? Miért is? Csak azért kérdezem, mert a Biblia egyértelműen azt tanítja, hogy lennie kellene!


"Hogy Isten megtisztítsa a szervezetét. Aha! Tehát Isten aki gyűlöli a hazugságot. Egy hazugság révén tisztítja meg a szervezetét?"


Na látod, nem maradtál itt annyi ideig, hogy megértsd Isten munkáit, melyet a bibliából feltár. Próbateljes helyzet az is lehet, amikor a saját hibáinkon és tévedéseinken túl kell lépni. Akik nem Istentől vannak, azok ezeket a helyzeteket botláskőnek tekintik, akik pedig Istent szolgálják, azok lépcsőfoknak!!! Te döntöd el, hogy belebotlasz-e, vagy lécsőnek használod.


Az alaptalan vádaskodásaid gyermetegek, látszik, hogy kínodban vergődsz. Semmi sincs eltitkolva azok előtt, akikre tartozik. Ne csodálkozz, hogy minden nem tartozik a hozzád hasonlókra.

"Kártérítés vének bűncselekményeiért"? Csak a HITELES bizonyíték hiányzik! Nem érdekelnek a média hazugságai, vagy a rosszakarók hamisítványai. Az adományok arra vannak felhasználva, amire adták őket. Amíg az ellenkezőjét nem bizonyítod, addig rágalmazol! Nem hinném, hogy keresztényi.


"De viseltes dolgok előfordulnak más egyházaknál is. Csak a helyzet az hogy úgy akarják beállítani mintha a tanúknál ilyesmi nem lenne. Legalább is a kiadványok erről tanúskodnak. De a valóság az más."


Látod ez is hazugság! Jól vigyázz, Istennek nem tetszenek azok, akik nem mondanak igazat, főleg ha még tudnak is róla.


"A mennyei Atyának nem szervezete van hanem népe van amit a Krisztusba vetet hit szerkeszt egybe."


A mennyei Atyának, akinek a kinyilatkoztatott neve Jehova, létezett és ma is létezik EGY EGYSÉGES népe, vagy szervezete, de ha úgy tetszik szervezett népe :-) (ajánlom neked a "szervezet" kifejezés szótári értelmezését - majd ezt hasonlítsd össze azzal, amilyen az első sz.-i keresztények kapcsolata volt egymással!!). A Krisztusba vetett hit "egybeszerkesztéséről" csak annyit, hogy addig, míg nem tartozol Isten nemzetek feletti EGYSÉGES szervezetébe, mely az akaratát EGYSÉGEBEN hajtja végre (mint az első sz.-ban), addig nem beszélhetsz "egybeszerkesztett" krisztusi hitről.


""Talán én is követlek, ha igazat beszélsz, de majd kiderül abból, hogy mit mondasz."

Akkor még is mit kellett volna ez alatt értenem?"


Ismerve a bibliai tanítványképzés módszerét és azt, hogy Jehova Tanúi pontosan ezt a módszert gyakorolják, pontosan tudnod kéne, hogy a testvér nem a te emberi követésedről beszélt, mintha valami vallási vezető lennél.

2014. ápr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 532/557 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"Te megint, újra és újra összemosol össze nem illő dolgokat, valamint a Szentírás igazságait is kihagyod az ilyen típusú válaszaidból. Jézus beszélt ugyanis az utolsó napok jeleiről, melyet azért időben kéne valahova rakni az igaz keresztényeknek, ha már Jézus olyan sok mindent elmondott róla."


Összemosok ,hm....valóban? Igazad van kihagytam az ide vonatkozó igéket de ezeket most pótolom.

Máté 24:36 Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül.

Márk 13:32 Arról a napról és óráról azonban senki sem tud, még az ég angyalai sem, sőt még a Fiú sem, csak egyedül az Atya.

ApCsel 1:7 Mire ő azt válaszolta: Nem a ti dolgotok tudni az időket vagy alkalmakat, amelyeket az Atya a maga hatalmába helyezett.

Jézus ezeket a válaszokat adta a tanítványai kérdésére. Ezzel szemben mit tett a szervezet?

"JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?"

[link]

Igen Jézus beszélt a jelekről. De miről beszél/ír az Őrtorony? Téves időpontokról.

1János 4:1 Szeretteim, ne higgyetek minden léleknek, hanem vizsgáljátok meg a lelkeket, hogy Istentől vannak-e, mert sok hamis próféta jött ki a világba.


"Sőt a Biblia megjövendölte Jézus megjelenésének az idejét is, melyet többé-kevésbé vártak is a hű zsidók annak idején, s a bibliából ki is lehetett számolni."


ApCsel 1:7 A Bibliában nincs világvége időpont!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


"Nem keresztényi érved abból áll, hogy az első sz.-ban Jézus és a Biblia írói nem beszéltek mindenről részletesen, aminek majd meg kell lennie, és amiről ők nem beszéltek, az nem is történhet meg."


De van rá egy nagyon jó Őrtornyos érvem. JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?

"Igen, voltak téves elképzeléseink arról, hogy mikor jön el a vég."


Ők sem a Bibliára alapozták az érvelésüket hát meg is lett az eredménye emberek millióit vezették félre.


"Pedig a Biblia ismerői pontosan tudják, hogy a Szentírás megjövendölte, hogy az "utolsó időkben nagyobbá lesz a tudás", miután "tudakozzák sokan az Írásokat". Szóval mit sem ér az az érved, hogy "Jézus és az apostolok soha nem tanított ilyesmit". Pedig elsütötted már egy párszor."


Te sem tartozol azok közé akik megcáfolták volna ezt az állítást a nagyobb tudásukkal. S ez miatt kénytelen lennék elhallgatni. Mert bizony volt már rá példa hogy egy hívő olyan érveket hozott fel amiket kénytelen voltam elismerni és bevallani hogy ő látja jól a dolgot és nekem kell változtatnom a nézetemen.


"Persze, nekünk is voltak téves elképzeléseink a vég időpontjáról. De fontosabbnak tartjuk, hogy kövessük Jézus utasításait, éberek maradjunk, és életeket mentsünk, mint azt, hogy elkerüljük a bírálatot."


Ennek ellenére még is megpróbálkozol vele. A cselekedeted nem tükrözi a szavaidat.

Ezt írod: "Szóval mit sem ér az az érved, hogy..."

Akkor minek foglalkozol a bírálattal? Vagy ez nem bírálat? De ha még is az akkor miért foglalkozol vele? Ha meg nem az akkor miért akarod annak beállítani?


"Te már megint és nem keresztényi módon vádaskodsz, csak hogy a Tanúkat negatív színben tüntethesd fel."


Azért vizsgáljuk meg kicsit jobban ezt a dolgot.

Kitöl is kapják a szellemi táplálékot a tanúk? A Vezető testülettől. Nem Istentől mert ha Isten mond valamit akkor az úgy lesz. Tehát a VT-től kapják a szellemi táplálékot.

Így biztos hogy a VT hagyta jóvá "JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?" ennek a cikknek is a megjelenését. Így én nem a tanúkat támadom hanem a Vezető Testületet mivel minden szellemi táplálék tőlük jön. Tehát nem a tanúkat tüntettem fel rossz színben hanem azokat akik félre vezettek és Biblia ellenes tanításokat közöltek. Amit persze utólag elismertek.


"Pedig az ENSZ kapcsolatban sincs semmi, te csak azért hozakodsz elő vele állandóan, mert a rólunk, tőled is kevesebb PONTOS ismeretekkel rendelkezőket ezzel rossz irányba befolyásolhatod."


Ennek ellenére még sincs hivatalos állás foglalás az ügyben sem a honlapon sem egyet egy kiadványban sem. Csak és kizárólag az Őrtorony társulattól teljesen független oldalakon lehet erről olvasni bármit is. Tehát ennyit a pontos ismeretről. Pedig a tanúk is tudnak erről a dologról még sincs semmi a kezükben amivel érvelhetnének a társulat részéről.

Ez van ezt el kell fogadnod.


"Ha tisztában vagy ezzel, ha nem, a felelősséged hatalmas, mert így önös érdekből Sátán útjait egyengeted."


Azzal hogy felhívom a figyelmet arra hogy ez megtörtént? De tudod mit legyen így.

Mert akit az Atya magánhoz vonz és valóban hisz az ilyesmi nem állíthatja meg ha valóban kutatja az igazságot. Ha meg nem teszi akkor akár a halottat is fel lehet a szeme láttára támasztani akkor sem fog hinni.


"NEM voltak "jóslatok", te itt is (nyilván nem véletlenül, hiszen sokadszor-i kijavítás után is ezt írod) fogalomzavarban szenvedsz. Téves értelmezések voltak!"


Azt írja hogy: "...voltak téves elképzeléseink..."

Oké igazad van. Nem jóslat. De a helyzet az hogy mivel igaznak hitték ezeket az évszámokat sokan ez alapján cselekedtek és alakították az életüket. Mivel abban a hitben voltak hogy ezek az információk a szent szellem által lettek megadva. De mint utólag kiderült nem ez a helyzet. Hanem tökéletlen emberi értelmezésről van szó. De ennek az elismerésére is majdnem 100 évre volt szükség.

Egyik sem megfelelő. Sem az aki megmarad a kialakult hagyományok vonalán sem az aki minden évben megváltoztat valamit. Annak ellenére hogy szellemtől vezérelt. Ebben és nem tudok hinni. Ez nem jöhet Istentől. Ekkora hibákat egymás után nem követhet el csak is az ember.


"De miért nem beszélsz a te szellemi irányzatod tévedéseiről?"


Egy ideig elfogadtam a háromságot de már nem fogadom el és nem tartom megalapozott tanításnak.

ApCsel 19:2 azt kérdezte tőlük: Kaptatok-e Szentlelket, amikor hívőkké lettetek? Ők pedig azt mondták neki: Hiszen még azt sem hallottuk, hogy van Szentlélek!

Hogy hogy nem tudtak a szent lélek létezéséről ha ismerték Istent és az Úr Jézus nevére keresztelkedtek meg?


"Ők tán tévedhetetlenek?"


Nem ,nem tévedhetetlenek. Én nem vagyok tévedhetetlen. Elismerem ha tévedtem. S igen van amiben tévedtem és bizonyára még fogok is. De nekem nem az egyházam mondja meg hogy miben kell hinnem.


"Vagy ragaszkodnak egy bebetonozott emberi magyarázathoz, ami "szent" és "sérthetetlen"? Esetleg megfoghatatlan ez az irányzat?"


Hiába ragaszkodnak. A tanúk is ragaszkodnak aztán meg kénytelenek változtatni a nézetükön mert változik a tanítás. De amíg nem addig kézzel -lábbal védik azt és ragaszkodnak hozzá. Felőlem nyugodtan ragaszkodhatnak ahhoz amihez akarnak. Én elmondtam azt is hogy nem hiszek abban hogy jelenleg egyetlen olyan vallás is lenne a Földön amely igaz lenne. Ennek ellenére még is ott lehet a gyülekezetben és még feladatokat is kapok. Pakolok ,kiosztom az énekes könyveket stb. Segítek az idősebb testvéreknek amiben tudok. Teszem azt amivel segíteni tudok és kész. Mert Összeköt minket Krisztus és ha valamit másképpen gondolok is Flippi 3:15.

Én nem az egyháztól várom az isteni igazságok megértését. Hanem magától Istentől aki majd megérteti velem. Így jutottam el arra a felismerésre is hogy a háromság az nem egy védhető tanítás a Biblia által. Téves értelmezésnek tartom mivel vannak nagyon is félre érthető utalások a Bibliában. De az évszámokkal kapcsolatban nincsenek félre érthető utalások.


"Te határozod meg, hogy neked melyik tanítás, gyülekezet a szimpatikus, nem a Biblia igazsága? Nyilván így lehet, ha több különböző irányzat is elfogadható neked."


Nem én határozom meg. Ha így lenne akkor soha nem ismertem volna fel hogy a háromság tanítása egy félreértelmezés. Nekem csak a kereszténység fogadható el. Mert egyedül Jézus jelenti ki hogy: János 14:6 Azt mondta neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.

Buddha az igazságot kereste. De meghalt.

Mohamed próféta volt de ő is meghalt.

Egyedül Jézus volt az aki meghalt de fel is támadt s egyedül ő állította azt hogy ő az igazság. S hiszem hogy így van hogy ő az igazság. Számomra ezt támasztja alá Isten szava. A tanítványok halála és az is hogy a gyilkostól kezdve a tudósig bárki lehet hívő ember. Mert Isten szava élő és hat az emberre. Máté 7:8 Mert aki kér, mind kap, és aki keres, talál, és a zörgetőnek megnyittatik.


"Tán nincs egység, sőt az isteni közös célban együttműködő, egységes, szervezet 'NÉP' (ha már ragaszkodsz egy KIRAGADOTT szóhoz) sincs, mint az első sz.-ban?"


Ez nem kiragadás Istennek mindig is volt népe és most is van a Krisztusban. Aki egybeszervezi a testet amelynek ő a feje. S ezt az ige is alátámasztja. Ennyi.


"Csak azért kérdezem, mert a Biblia egyértelműen azt tanítja, hogy lennie kellene!"


Hogy szervezete van e azt nem hiszem. Sátánnak vannak szervezetei. (pl. ENSZ) Istennek népe van mindig is az volt neki. Királyt is csak azért adott a népének anno mert ezt követelték tőle. De aztán olyan királyt kapott a nép aki minden szempontból megfelel erre a tisztségre. Ő pedig nem más mint Jézus Krisztus.


"Próbateljes helyzet az is lehet, amikor a saját hibáinkon és tévedéseinken túl kell lépni. Akik nem Istentől vannak, azok ezeket a helyzeteket botláskőnek tekintik, akik pedig Istent szolgálják, azok lépcsőfoknak!!! Te döntöd el, hogy belebotlasz-e, vagy lécsőnek használod."


Isten nem hazudna soha sem. Van amit nem árul el az embernek de hazudni nem fog neki. Ő gyűlöli a hazugságot. Szellemtől vezérelt.


"Az alaptalan vádaskodásaid gyermetegek, látszik, hogy kínodban vergődsz. Semmi sincs eltitkolva azok előtt, akikre tartozik. Ne csodálkozz, hogy minden nem tartozik a hozzád hasonlókra."


Te is csak addig jutsz el hogy alaptalan vádaskodás van. De te mire alapozod azt hogy alaptalan a vádaskodás? Mivel bizonyítod? Mert ha van bizonyítékod akkor te lehetsz az első aki ezeket megmutatja nekem. Mert eddig senki nem tudott semmit felmutatni.

Pl. Hol vannak azok az Őrtorony cikkek amelyek még 1975 előtt megjelentek és leírják bennük hogy néhány ne legyenek túlzott várakozásaik a tanúknak? Figyelmeztetések hogy nem tudjuk a pontos időt erre vonatkozóan. Vagy valami ilyesmi hogy figyelmeztetik a tanúkat.

Nem tartozik rám és még is tudok róla. Egy filmben láttam és hallottam 1975-ről is. Volt is nagy csodálkozás és rá is kérdeztem hogy ez meg micsoda. Természetesen a legidősebb vénnél. Hát nem kaptam kielégítő választ ezért kezdtem el kutakodni is.

Lehet hogy nem tartozik rám de akkor is tudok róla.


"Csak a HITELES bizonyíték hiányzik! Nem érdekelnek a média hazugságai, vagy a rosszakarók hamisítványai."


Tudom hogy nem érdekelnek. Ha érdekelne akkor után járnál úgy is te magad és ember nem állíthatna meg.

Egyébként meg a médiából értesültél arról is hogy mi zajlott vagy zajlik a katolikus egyházban. De bizonyára azt is hazugságnak tartod. Minden hazugság. Nem is tudom hogy hiheted el hogy eltűnt az a Maláj repülőgép az is csak hazugság. Hiszen a média tudósít róla. Hazugság minden akkor az is hazugság szerinted hogy antikváriumban lehet ilyen könyvet venni?

[link]

Nekem van ilyen könyvem. Meg van más egyéb olyan könyvem amit csak azok kapnak akik megkeresztelkednek. Hogy is írod? "hozzád hasonlókra."

Nos a hozzám hasonlókat érdekli az is hogy mi van a dolgok mögött és nem csak az amit az emberek mondanak. Tudod én szeretek több forrásból is tudakozódni azt illetően hogy mi a helyzet. Mit mondanak és miért mondják. Mert itt emberekről van szó nem másról.

Nekem van hiteles bizonyíték sok kérdésben. De ha teszem azt el mennél oda ahol ezek a dolgok történtek és beszélhetnél az érintett személyekkel akkor mi lenne? Elhagynád az Istenbe vetett hitedet? Ha nem akkor miért nem jársz utána a dolgoknak te magad? Vagy annyira azért már nem erős a hited hogy ezeket látva megtartsad azt? Hogy megbizonyosodnál arról hogy hittestvéreid miket követtek el akkor azért Isten lenne a hibás? De ez még nem jelenti azt hogy csak azért mert te úgy gondolod hogy ilyesmi nem történhet meg akkor nem is történik. Mert sajnos ez nem így van. Nem mindenki egyforma ám. Gondolj Anániás a Szafira esetére. Ők miért tették amit tettek?


"Az adományok arra vannak felhasználva, amire adták őket. Amíg az ellenkezőjét nem bizonyítod, addig rágalmazol!"


Ó hát persze! Iraknak meg voltak tömegpusztító fegyverei. Melyek is voltak azok?

Egyébként meg akkor miért nem jelentesz fel? Vagy a társulat miért nem jelenti fel azokat a hitehagyottakat becsületsértésért akik felhozzák az ENSZ kapcsolatot? Miért nincsenek ezzel kapcsolatos perek egy sem? Miért van hallgatás ez ügyben?


"Látod ez is hazugság! Jól vigyázz, Istennek nem tetszenek azok, akik nem mondanak igazat, főleg ha még tudnak is róla."


Mely kiadványok számolnak be a tanúk között előforduló családon belüli erőszakról? Hol írnak a gyermek molesztálós esetekről amelyek Jehova tanúi között esnek meg?

Mert én ezekre gondoltam. Vagy hol írnak arról hogy tanúk öngyilkosok lettek?

Ez már így utólag jutott eszembe.

"JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?" Ezzel mi a helyzet?


"A mennyei Atyának, akinek a kinyilatkoztatott neve Jehova,..."


Most te hazudsz tudatosan? Ugyan is az ő kinyilatkoztatott neve az JHVH amelyet magyarul Jehova-ként írnak de nem magyarul nyilatkozta ki a nevét Isten. Tehát ezzel gond van. Sőt nem is tudjuk a pontos kiejtést. Csak 4 karaktert ismerünk a nevéből így igazából nem is ismerjük a teljes nevét. Na de persze ez sem zavar senkit.


Igen! Szervezett népe és nem szervezete. Ember teremtett és népet szerzett az ő nevének nem pedig szervezetet hozott létre.


"ajánlom neked a "szervezet" kifejezés szótári értelmezését - majd ezt hasonlítsd össze azzal, amilyen az első sz.-i keresztények kapcsolata volt egymással!!"


Ti össze jöttök házanként hogy halljátok az igét? Ugyan is az volt az első századi szokás és ezt írja is a Biblia. Nem! A házi csoportok már megszűntek de voltak a 90-es években még biztosan. Az embernek lehet személyes tapasztalata és kutatva is megtudhat egy csomó dolgot.

ApCsel 2:46 Mindennap kitartóan, egy szívvel-lélekkel összegyűltek a templomban, és házanként megtörték a kenyeret, örömmel és tiszta szívvel részesedve az eledelben,

ApCsel 5:42 És nem szűntek meg mindennap a templomban és házanként tanítani és hirdetni Jézust, a Krisztust.

ApCsel 20:20 Egyáltalán nem riadtam vissza attól, hogy hirdessem nektek azt, ami hasznos, és nyilvánosan és házanként tanítsalak titeket.

Akkor hogy is van ez? Miért lett megszüntetve az hogy kisebb csoportokban legyen tanulmányozás? Hiszen ez egy első századi minta.


"A Krisztusba vetett hit "egybeszerkesztéséről" csak annyit, hogy addig, míg nem tartozol Isten nemzetek feletti EGYSÉGES szervezetébe, mely az akaratát EGYSÉGEBEN hajtja végre (mint az első sz.-ban), addig nem beszélhetsz "egybeszerkesztett" krisztusi hitről."


Mi az igei bizonyíték arra hogy egy szervezethez kell tartozni?

2014. ápr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 533/557 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


„Ismerve a bibliai tanítványképzés módszerét és azt, hogy Jehova Tanúi pontosan ezt a módszert gyakorolják, pontosan tudnod kéne, hogy a testvér nem a te emberi követésedről beszélt, mintha valami vallási vezető lennél.”


Hát ez jó poén vallási vezető. Majd pont én.

De a tesód ezt írta: "Talán én is követlek..."

Szóval vagy te tanúlj meg szöveget értelmezni vagy a tesód fogalmazzon másképpen mert nem tudom hogy mi mást jelenthetne ez a 4 szó. Az "én is követlek" számomra azt sugalja hogy engem akar követni oda ahol én vagyok. De minek akar engem követni? Ezt nem értem.

Az hogy te neked természetes hogy ő mire gondol az nem jelenti azt hogy én is gondolat olvasó bvagyok. Bocsásd meg nekem eme hiányosságomat.

2014. ápr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 534/557 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Vidiripi! Látod megint beleszaladtál az Írások általi hamis bizonyításba. "Azt a napot és órát" nem is kutattuk sohasem, de a tágabb időmeghatározást sehol sem tiltja a Biblia, sőt megköveteli! Ebben viszont megtörtént, hogy tévedtünk, de csak az hibázik, aki dolgozik. A te csoport- vagy szervezetszinten beazonosíthatatlan szellemi irányzatodról ez ügyben nem is lehet beszélni. Csak akkor valójában SEMMILYEN alapod sincs azokat bírálgatni, akik már hosszú ideje aktívan tesznek is az igazság kiderítése érdekében.


"Igen Jézus beszélt a jelekről. De miről beszél/ír az Őrtorony? Téves időpontokról.

1János 4:1 Szeretteim, ne higgyetek minden léleknek, hanem vizsgáljátok meg a lelkeket, hogy Istentől vannak-e, mert sok hamis próféta jött ki a világba."


Az "időpont" itt nem nap vagy óra. Bizonyos évekre várás pedig a bibliai kronológiákból és próféciákból kiszámolható, mint az 1914, vagy az 1975. Abban volt tévedés, hogy mit várnak ezen évektől. Az 1János 4:1 megint csak az átgondolatlan vádaskodásodat bizonyítja, hiszen egyrészről te is elismered, hogy nem "prófétáltunk", ezt mindig is így kommunikáltuk(!!!), másrészről pedig mégis magadnak mondasz ellent az ilyen Írásszövegek idézgetésével, hiszen ha nem vagyunk ihletett próféták, ez a vers NEM vonatkozik ránk.


--------


""Sőt a Biblia megjövendölte Jézus megjelenésének az idejét is, melyet többé-kevésbé vártak is a hű zsidók annak idején, s a bibliából ki is lehetett számolni."


ApCsel 1:7 A Bibliában nincs világvége időpont!!!!!!"


Ezt nevezik elvakultságnak nálad? Ahogy a Biblia igenis támogatja a példámban említett Messiás megjelenés idejének az előre való kiszámítását (sőt más eseményeket is), úgy ehhez hasonlóan jártunk el mi is. De nem lévén tévedhetetlenek, tévedtünk bizonyos dolgokban.


-------


"Akkor minek foglalkozol a bírálattal? Vagy ez nem bírálat? De ha még is az akkor miért foglalkozol vele?"


Azt írtam: "... mint azt, hogy elkerüljük a bírálatot." Nem azt, hogy nem foglalkozunk vele!


------


"Kitöl is kapják a szellemi táplálékot a tanúk? A Vezető testülettől. Nem Istentől mert ha Isten mond valamit akkor az úgy lesz."


A Biblia nem Istentől van? Nem mondta soha senki, hogy a Biblia értelmezésében tévedhetetlenek lennénk, sőt az ellenkezőjét számtalanszor kijelentettük! Ámde nem-e a bagoly mondja a verébnek....


-------


""Pedig az ENSZ kapcsolatban sincs semmi, te csak azért hozakodsz elő vele állandóan, mert a rólunk, tőled is kevesebb PONTOS ismeretekkel rendelkezőket ezzel rossz irányba befolyásolhatod."


Ennek ellenére még sincs hivatalos állás foglalás..."


Nem ennek ellenére, hanem ÉPPEN EZÉRT! Bocsi. :-)


-------


"Mivel abban a hitben voltak hogy ezek az információk a szent szellem által lettek megadva. De mint utólag kiderült nem ez a helyzet. Hanem tökéletlen emberi értelmezésről van szó. De ennek az elismerésére is majdnem 100 évre volt szükség."


Minek minősítsem ezt, hogy ne legyen sértő??? Annak ellenére, hogy jártál köztünk, csak ennyit sikerült megértened? Akkor nagyon megvezeted magad! Megint önmagadnak mondasz ellent: elismerted, hogy nem voltak ihletett jóslatok, most mégis ezzel a torz és hazug váddal jössz. Nem "utólag" derült ki, hanem MINDIG IS ez volt a helyzet, és ezt kezdettől minden Bibliakutató és Jehova Tanúja tudta, tudja!!!! Tudjuk, hogy a tökéletlen emberi tényező miatt kiigazításokra lehet szükség, és elfogadjuk, hitted volna? És ennek ellenére RAGASZKODUNK Jehova, az élő Isten ezen egyetlen földi szervezetéhez, mert tudjuk, hogy még így is, direktben ihletett, karizmatikusan csodaszerű vezetés nélkül is CSAK ez a szervezet leplezi le és igazítja ki EGÉSZÉBEN a sátáni és emberi vallási hazugságokat. Miért? Mert a Biblia világosan közli, hogy a mai karizmatikusok, és "ihletett próféták" HAMIS próféták! Jól látszik az "igazságaikon", hiszen szinte mint hisz olyan istengyalázó tanokban, mint a háromság, stb.


------


"Egyik sem megfelelő. Sem az aki megmarad a kialakult hagyományok vonalán sem az aki minden évben megváltoztat valamit. Annak ellenére hogy szellemtől vezérelt. Ebben és nem tudok hinni. Ez nem jöhet Istentől. Ekkora hibákat egymás után nem követhet el csak is az ember."


Nos kedves Vidiripi, pont ez a megnyilvánulásod volt EMBERI, és nem isteni gondolkozású. Az "arany középút", ugye? Nem kérlek szépen, valójában vagy az egyik, vagy a másik. A FEJLŐDÉS szüntelen VÁLTOZÁSSAL JÁR, hitted volna? Ha egy helyben toporogsz, nem haladsz sehova, azaz dehogynem, visszafelé.


-------


"De nekem nem az egyházam mondja meg hogy miben kell hinnem."


Az első sz.-ban mindenki csoda útján kapta meg az isteni igazságokat, ihletéssel, vagy világméretű oktatómunka kezdődött el, ahol egyszerű tanítással adták át az ismeretet? Vajon az új tanítványoknak nem a már létező egyház tapasztalt tagjai mondták el az igazságot? Milyen semmitmondó tehát olyan kijelentést tenni, hogy "nekem nem az egyházam mondja meg...". A te önkényesen választott gyülekezetedbe mindenki a saját igazságát viszi????


------


"Hiába ragaszkodnak. A tanúk is ragaszkodnak aztán meg kénytelenek változtatni a nézetükön mert változik a tanítás."


Ezt megteszik önként, mert számukra tényleg érték az igazság.


"Én elmondtam azt is hogy nem hiszek abban hogy jelenleg egyetlen olyan vallás is lenne a Földön amely igaz lenne."


Ezzel a bibliát tagadod és azt, Aki azt ihlette!


------


(Filippi 3:15) "Legyen tehát ilyen a gondolkodásmódunk valamennyiünknek, akik érettek vagyunk; ha pedig bármiben is hajlamosak vagytok másképp gondolkodni, az Isten majd kinyilatkoztatja nektek a fent említett gondolkodásmódot."


Ez ugye nem szentesíti az egyházon belüli tanításokban való megosztottságot? Mert akkor kiragadsz.


------


"Én nem az egyháztól várom az isteni igazságok megértését. Hanem magától Istentől aki majd megérteti velem. Így jutottam el arra a felismerésre is hogy a háromság az nem egy védhető tanítás a Biblia által."


Ihletést kaptál arról, hogy ne higgy a háromságban? Vagy az alaposabb kutatásodnak köszönheted? Akkor a szent szellem a biblia lapjain keresztül segíti munkádat? De vajon kétségbe vonnád-e a háromságot, ha nem találkoztál volna erre vonatkozó kritikával?


-------


"Nem én határozom meg. Ha így lenne akkor soha nem ismertem volna fel hogy a háromság tanítása egy félreértelmezés. Nekem csak a kereszténység fogadható el. Mert egyedül Jézus jelenti ki hogy: János 14:6 Azt mondta neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam."


Ezzel gyakorlatilag semmit sem mondtál. Mi neked a "kereszténység"? Csak tág és megfoghatatlan homályosságban fogalmazol, így könnyű. Jézusnak konkrét tanításai voltak, nem érthetetlen homályosságokat mondott, amit ezerféleképpen lehet érteni.


-------


"Ez nem kiragadás Istennek mindig is volt népe"


Igen, SZERVEZETT népe, és ezt te sem tudod tagadni.


------


"Hogy szervezete van e azt nem hiszem."


Akkor nézd meg, hogy mit jelent a "szervezet" a magyar értelmező szótárban. Tényleg nevetséges ez a gyermeteg elutasítása a szónak, csak azért, hogy ne kelljen elismerni egy konkrét szervezett egyházat sem, "szabadnak" képzeld magad. Ez a szellem pedig a Biblia szerint Sátántól van.


-----


"Te is csak addig jutsz el hogy alaptalan vádaskodás van. De te mire alapozod azt hogy alaptalan a vádaskodás? Mivel bizonyítod?"


Én ismerem a szervezetet és annak tagjait, valamint működését. Tudom, hogy szavahihető, mert minden tévedés ellenére olyan szintre jutott el az igazság megértésében, melyre egyik másik sem. HITELES és Istentől van! Te valójában hiteltelen külső infókra támaszkodva, valós bizonyítékok nélkül vádaskodsz. Ez a különbség.


-----


"Egyébként meg a médiából értesültél arról is hogy mi zajlott vagy zajlik a katolikus egyházban. De bizonyára azt is hazugságnak tartod. Minden hazugság."


A nagy egyházak szörnyű vérbűne, szervezeti szinten a mi korunkban is ismétlődik, mivel hazugságokat tanítanak a híveiknek! És ez számít, nem az, hogy egy-egy tagjuk mit tett, vagy nem tett. És ez az igaz egyházra is igaz.


"Egyébként meg akkor miért nem jelentesz fel? Vagy a társulat miért nem jelenti fel azokat a hitehagyottakat becsületsértésért akik felhozzák az ENSZ kapcsolatot? Miért nincsenek ezzel kapcsolatos perek egy sem? Miért van hallgatás ez ügyben?"


Azért mert a valóban őszinte igazságkeresők pontosan tudják, hogy a vádak hamisak és ha hiszed, ha nem, nekünk tényleg a bibliai igazság hirdetése a cél, és nem pocsékoljuk Sátán munkájára az időnket és energiánkat, csak ha valóban indokolt.


-----


"Ugyan is az ő kinyilatkoztatott neve az JHVH amelyet magyarul Jehova-ként írnak de nem magyarul nyilatkozta ki a nevét Isten."


És? Jeremiás de egyetlen más héber ember és más név sincs köszönőviszonyban az eredetivel. Miért hozakodsz elő mindig egy semmitmondó érvel?


------


"Ti össze jöttök házanként hogy halljátok az igét? Ugyan is az volt az első századi szokás"

És ez törvény? Nem gondolod, hogy a lehetőség is meghatározza, hogy hol és mikor? Ugye nem helyszín számít elsősorban Isten imádatában?

Az első századi keresztények gyülekezetekben jöttek össze (Cselekedetek 2:41, 42, 46; 1Korintus 1:1, 2; Galácia 1:1, 2; 2Tesszalonika 1:1). Ez ma sincs másként. Jehova Tanúi gyülekezeteinek tagjai az összejöveteleken találkoznak egymással, amelyeknek elsősorban az a céljuk, hogy segítsenek az embereknek közelebb kerülni Jehovához, valamint örömet találni abban, hogy őt szolgálják.


"Mi az igei bizonyíték arra hogy egy szervezethez kell tartozni?"


Cáfold meg, hogy az első sz.-i keresztény közösség nem volt szervezet, mely együttműködött az isteni igazság SZERVEZETT terjesztésében??? Mit is jelent a szervezett együttműködés? Hogyan lehet szervezettség nélkül végrehajtani a Máté 24:14-et? Vagy a Máté 28:19-20.-at???


Persze, akik ezt lényegében nem csinálják, nehezen fogják elfogadni a Biblia világosságát ez ügyben.

2014. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 535/557 anonim ***** válasza:
28%

"A mennyei Atyának nem szervezete van hanem népe van amit a Krisztusba vetet hit szerkeszt egybe. Ez a "test". "


Láss egy semleges idézetet:


"Testünk és szervezetünk eddig nem kapott elég fényt, nem mozogtunk eleget. Kevesebb friss zöldséget fogyasztottunk, így az értékes, növényi mikroelemek bevitele csökkent, sőt, étkezésünkben előnyben részesítettük a feldolgozott élelmiszereket, melyekben jóval kevesebb az életenergia is. Most végre felkelhetünk téli álmunkból!"


forrás: [link]


Tehát egy normálisan gondolkodó ember számára a test az egyben szervezet is, a szervezet pedig test is, hiszen ugyanarról van szó. Olyan nincsen, hogy a testem beteg, de a szervezetem egészséges. Aki ezt mondja, annál elmebeli problémák is vannak.


Szerinted Istennek népe van, ami test, de nem szervezet. Szerintem meg a te gondolkodásod annyira sántít, hogy az már nem csak pszichológia, hanem anatómiai is.


Az írásod alapján nem tudlak jobb gyülekezetbe követni, mert neked a jobbról nincsen bibliai fogalmad, hanem testi gondolkodású vagy, aki azt keresi, hogy mi mindenbe tudjon belekötni.


A világiak azt élvezik, hogy belekötnek a Bibliába a saját elméjük szerint, te meg a tanúkba kötsz bele, de hogy melyik a biblikusabb gyülekezet, amely közelebb vinne Istenhez az ő bibliaértelmezésük alapján, arról még eddig nem nyilatkoztál. De nem is kívánom, mert időpocsékolásnak tartom a szövegeid olvasását, annyira lényegtelenek azok. Amikor az ember dinnyét eszik, nem fog sokáig leragadni a dinnyemagok rágcsálásán, mert a minőségi időt elherdálja. Amit eddig tőled olvastam, az meggyőzött arról, hogy sokat beszélsz, de nem mondasz semmit. De ezt művészi szintre emelted. A magam részéről, a kiállításodra nem vagyok kíváncsi. Én a tömény igazságokat szeretem, nem a híg mellébeszéléseket meg az ostoba szószaporításokat!

Isten áldjon meg bölcsességgel.

2014. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 536/557 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"Az írásod alapján nem tudlak jobb gyülekezetbe követni, mert neked a jobbról nincsen bibliai fogalmad, hanem testi gondolkodású vagy, aki azt keresi, hogy mi mindenbe tudjon belekötni."


Mint ahogyan már korábban is írtam ne engem akarj követni. Nem is értem hogy miért jössz állandóan ezzel.

Mert ha hiszed hogy jó helyen vagy akkor miért merül fel benned az hogy váltani kellene?

Mivel felmerült benned ilyen gondolat akkor szerintem tarts önvizsgálatot hogy ami elindult benned az miért is indult el és biztos hogy ennek meg kell lenni.

Miért gondolkozol gyülekezet váltáson?


"Szerinted Istennek népe van, ami test, de nem szervezet."


Amikor te azt mondod hogy szervezet akkor az Őrtoronyra gondolsz. Ebben az értelemben nem hiszem hogy Isten szervezete lenne. Ennyi csak te ezt nem tudod megérteni neked a gyülekezet is egyenlő a szervezettel de nekem nem az.


"A világiak azt élvezik, hogy belekötnek a Bibliába a saját elméjük szerint, te meg a tanúkba kötsz bele..."


Először is te szólítottál meg engemet. Szóval így indult a dolog.

Nem! Nem a tanúkba kötök bele. Neked nincs döntési jogod abban hogy mi történhet az egyházadban azt nem te határozod meg. Vonatkoztass el!

Ha a tanúkban kötnék bele akkor azzal foglalkoznék hogy melyik tanú veri a feleségét mennyi gyermek molesztálásos eset történt ez mit csinált az mit csinált.

De én abban arról beszélek hogy a vezetők hogyan irányítják ezt a szervezetet. Nem a tanúk ők nem szólhatnak ebbe bele. Van egy elrendezés és azt neki el kell fogadni ellenvetés nélkül. Nincs joguk megkérdőjelezni a dolgot nem ők a döntéshozók ,hanem a VT.

Az általuk hozott döntéseket igen boncolgatom. Tudod még mindig adott a kérdés hogy miért nem lehet olvasni olyan Őrtornyokat amik 1970 és 1980 között jelentek meg? Miért nem adják ki ezeket a példányokat? Vagy miért nincs írás az ENSZ kontra Jehova tanúi eseményekről?

Persze tudom én hogy velem van a baj. Ha nem ez lenne a reakció még megijednék hogy tényleg velem van a baj. Számomra az is érdekes hogy az egyik tanú tud a dologról a másik meg nem. Pedig egység van.

De hidd már el hogy nem veled van a baj. Te nem tehetsz semmit. Nem te döntöd el hogy most ezekkel a témákkal kapcsolatban felkerül egy írás a hivatalos weboldalra avagy sem. Vagy esetleg foglalkozik vele egy cikk. Nem a te döntésed semmiféle hatásköröd nincs az ügyben. Te csak annyit tudsz vagy tudhatsz amennyit a döntéshozók jóváhagynak. Ez természetesen nem zárja ki hogy a későbbiek folyamán lesz olyan cikk amely ezzel foglalkozik. Addig viszont kérdés marad és nincs mivel érvelned ,mert nem kaptál semmit a kezedbe a Vezető Testülettől írás formájában. De pl. a körülmetélés kérdésében anno született egy állás foglalás. Lehet hogy ebben a kérdésben is fog csak idő kérdése. De egyenlőre nincs.


"...de hogy melyik a biblikusabb gyülekezet, amely közelebb vinne Istenhez az ő bibliaértelmezésük alapján, arról még eddig nem nyilatkoztál."


Hát nem érted?

1. Nem az egyház visz közelebb Istenhez. (János 14:6)

2. Miért kell neked emberi közvetítő?

3. Istentől kérd a vezetést hogy hol a "helyed".

4. Ki vagyok én hogy megmondjam neked milyen gyülekezetbe járj?


"De nem is kívánom, mert időpocsékolásnak tartom a szövegeid olvasását, annyira lényegtelenek azok."


Nézd veled és egy másik tesóddal beszélgettem. De te lényegében alig írtál. Tehát inkább a másik személlyel folyt a csevej és nem vele.

Amúgy meg nem vagy arra kényszerítve hogy idegyere az oldalra és olvasgass. A te döntésed volt!


"Én a tömény igazságokat szeretem, nem a híg mellébeszéléseket meg az ostoba szószaporításokat!"


Akkor miért nem arról írtál? Mert te sem a Biblia igazságait boncolgattad hanem arról kezdtél el írogatni hogy én rosszul látom a dolgokat. De hol vannak az igék amelyek ezt alátámasztják? Na erről beszélj nekem!!!

Már megbocsáss de hacsak nem néztem el valamit akkor egyetlen egyet sem írtál. Szóval ennyit a tömény dolgokról.

2014. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 537/557 anonim ***** válasza:
0%

"Istentől kérd a vezetést hogy hol a "helyed". "

Az Isten a Bibliában megmutatta, hogy hol van az a hely, ahol őt szellemben és igazságban imádják. Márpedig nem az a hely az, ahol háromságos istent imádnak. A te felesleges papolásodra itten meg nincsen szükség, különösen hogy a tied legyen az utolsó szó, hogy állandóan fitogtassál valamit. Hagy meg az utolsó szót Istennek!

2014. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 538/557 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"Márpedig nem az a hely az, ahol háromságos istent imádnak. A te felesleges papolásodra itten meg nincsen szükség, különösen hogy a tied legyen az utolsó szó, hogy állandóan fitogtassál valamit. Hagy meg az utolsó szót Istennek!"


Ez a te véleményed. De mi a helyzet akkor ha én meg azt mondom hogy a te szövegelésedre nincs szükség? Kinek van igaza? Ki dönti el?

Szerintem meg arra nincs szükség hogy te itt válaszolj de még arra sincs szükséged hogy itt olvass bármit is. Gondolom annyira fogsz rám hallgatni mint én rád.

A háromságról meg csak annyit hogy nem fogadom el a háromságot.

Jézus az Isten jobbján ül. Miért ott? Meg a szent lélek az hol van?

Meg aztán ott van a királyság. Miért kell oda adni Jézusnak ha úgy is egyek?

Meg miért mondja az Jézus hogy neki adatott minden hatalom mennyen és földön. De a lényeg az hogy ezt feltámadása után mondja. Hát a születése előtt nem az övé volt ez a hatalom?

Túl sok a kérdés ezzel a dologgal kapcsolatban. Legalább is nekem. Más meg mást gondol illetve hisz.

2014. máj. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 539/557 anonim ***** válasza:
0%

„Aki győz, örökségül nyeri ezeket: és annak Istene leszek és az fiam lesz nekem.

A gyáváknak ellenben és a hitetleneknek, az utálatosaknak és gyilkosoknak és paráznáknak és kuruzslóknak és bálványimádóknak és minden hazugnak: azoknak, a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz részük, ami a második halál. (Jelenések 21:7-8)

2014. máj. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 540/557 anonim ***** válasza:
83%

Kedves előző!

Vigyázzon aki áll, hogy el ne essék.

2014. máj. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!