Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes-e az abortusz a Biblia...

Lsandor kérdése:

Helyes-e az abortusz a Biblia fényében?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 09:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 A kérdező kommentje:
Még a meg nem született gyermek élete is értékes Isten szemében. Az ókori Izraelben, ha valaki kárt tett egy terhes asszonyban, és emiatt akár az asszony, akár a gyermek meghalt, akkor a vétkest gyilkosnak tekintette Isten, és a bűnösnek ’lelket kellett adnia lélekért’ (2Mózes 21:22, 23). Tehát Isten szemében a még meg nem született gyermek élete ugyanolyan értékű volt, mint egy már felnőtt személyé.
2012. jan. 22. 10:20
 12/72 anonim ***** válasza:
gyakorivalasz2: kösz a felvilágosítást, szerintem hagyom is akkor a témát. :)
2012. jan. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 A kérdező kommentje:
Jaj de buták vagytok. Betonfal? Most komolyan? :P
2012. jan. 22. 10:21
 14/72 anonim ***** válasza:
52%

Vidiripi


"Jár e temetés a spontán vetélés során elhalt magzatnak?"


Gyv2 vizsgáljuk meg ezt a kérdést mert szerintem is érdekes felvetés. Te mit gondolsz erről?

2012. jan. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:

@Vidiripi


Nekem, mint nem vallásosnak a temetés még olyanoknál is kérdés, akik megszülettek.

Nekem például elég lenne annyi, hogy elhamvasszanak, aztán bármiféle rituálé nélkül szórják szét a hamvaimat valahol. Ez szerintem így praktikus. Sok költségtől (felesleges) kíméli meg a családot, ráadásul semmilyen körülmények között sem áll fenn fertőzésveszély, ellenben a koporsós temetéssel. Ettől még a barátok és hozzátartozók összegyűlhetnek egy búcsúztatásra, ha ez megkönnyíti a gyászt.


A kérdésre rátérve egy embriónál vagy magzatnál ezt pláne értelmetlennek érzem. Meg sem született, nem élt, nem ismert senkit, nem ismerte senki, legtöbbször még holttest sincs.


Vallásos szemszögből nem tudom értékelni a dolgot, de ha egy magzatot vagy embriót is élő embernek tekint, és így a terhességmegszakítás gyilkosság, akkor a spontán vetélés és a megszületett és valóban élő ember halála között sincs különbség, így vallásos szemszögből a temetés is kijár neki.

Persze biztosan vannak olyan kivételek, hogy mivel nem született meg, megkeresztelve sem volt, így egyházi temetést sem kaphat, de erről te biztosan többet tudsz.

2012. jan. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
52%

Vidiripi


Tévedés mert nem tudom hogy mi alapján ítélik meg a történelmi egyházak azt hogy ki kaphat egyházi temetést.

Viszont jómagam is osztom ama véleményedet hogy a hamvasztás sokkal olcsóbb és ésszerűbb.

Bár valóban mivel az illető halott így a családja dönt a temetésről. Hacsak a végrendeletében nincs erről valami.

Meg ha van családja aki rendezze a dolgot.

A meg nem született gyermek is élet. De igazából a hozzátartozókat érinti ez az egész mivel az ember képes az érzelmekre akár évtizedek múltával is hiányozhat neki az elhunyt szerette. Vagy a meg nem született gyermek.

2012. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:

@Vidiripi


A legtöbb spontán vetélés olyan terhesség alatt történik, amiről senki sem tudott (még a terhes nő sem). Így nem is hiányozhat.

Egyébként nem tudom, hogy létezik-e felmérés, amiben elvetélt nőket kérdeznek arról, hogy hiányzik a nekik az a gyerek, aki sosem volt.

2012. jan. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
52%

Persze hisz gyilkosság, de nem csak Biblia miatt.

22 naptól dobog a pici szíve...

Mi a párommal hívők vagyunk, házasság után kezdtük nemi életünket, és ez nagyon igaz, hogy fontos a jó szex, és miért ne lenne jó ha házasságodon belül csinálod, Isten áldása alatt!


22/F

2012. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nem konkrétan a spontán vetélésre gondoltam. De a lényeg az hogy az életet óvni kell. Ez a biblia állás pontja s így a Teremtőé is.

2012. jan. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
67%
#18: és ha olyannal házasodtál volna össze, akivel nem jó a szex? Ezt hívják zsákbamacskának. Nem tudhattad...
2012. jan. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!