Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes-e az abortusz a Biblia...

Lsandor kérdése:

Helyes-e az abortusz a Biblia fényében?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 09:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:

Mindig is szerettem, amikor népszerű álláspontot képviseltem egy-egy kényes témában... :P


Hát, tessék, bevállalom ismét; bár nagyon jól tudom, hogy a kérdező Jehova Tanúja, így teljesen tisztában van a válasszal:


A Biblia alapján az abortusz nem helyes.


Hozzáteszem, hogy nem csak a Biblia alapján, mert a nem hívő emberek körében sem helyesli a többség, szerencsére; inkább csak azokban az esetekben tartják elfogadhatónak, amik itt is felmerültek.


Szerintem sem tartozik a megengedhető fogamzásgátlási módszerek közé alapesetben; a legtöbb problémát pedig azoknak a tudatlan kis libáknak okozza ez a téma, akik 12 - 14 - 16 évesen már felelőtlenül szexelnek. Csak körül kell nézni a Szerelem, szex kategóriában: Tele van "Lehetek terhes, ha...?" és "Terhes vagyok, mit csináljak?" kérdésekkel.

Ennek a viselkedésmódnak többnyire pszichológiai háttere van: Ezeknek a lányoknak a többsége azt a szeretetet és fizikai kontaktust keresi az alkalmi vagy a gyakran váltogatott partnereinek az ölelésében, a fizikai érintkezésben, amit nem kapott meg otthon a szüleitől; csak így egy kissé másképp kapja meg... Nem véletlen az sem, hogy nem otthon beszélik meg a témát a szülőkkel, hanem vadidegenekkel.

Valószínűleg az abortusz utáni szindrómáról sem hallottak még ezek a lányok, csak később jön a "meglepetés". :(


Erősíti a korai szexuális kapcsolatra lépést a média és a közerkölcsök hanyatlása is; csak vissza kell nézni néhány évtizedet, hogy mikor kezdtek szexelni a fiatalok mondjuk 40 - 50 évvel ezelőtt, és hogyan csökkent az átlagos életkor a mai szintre. Hogy egy durva példát mondjak (az érintettektől hallottam): Szélsőséges esetben egy diszkóban egy szinte vadidegen fiú kérdésére "Kijössz velem a bokorba?", vannak lányok, akik igent mondanak. Szintén érintett fiatal mondta, hogy manapság talán 3 hét az átlagos időtartam, ami az ismerkedéstől az ágyba bújásig "szükséges". Ez pl. 20 évvel ezelőtt kirívónak számított...


A legtöbb abortusz indoka pedig valóban az "egyéb okok", azaz arra hivatkoznak, hogy nem tudják eltartani a születendő babát.

Amennyire én tudom, a nemi erőszakból származó terhességek száma alacsony, tehát ez a kérdés inkább csak elméleti.


A vizsgálatok alapján betegen születendő gyermek esetében már rázósabb a kérdés; több esetben is tévedtek már az orvosok, azaz egészségesen születtek meg a babák az előzetes ijesztgetések ellenére. Ha pedig tényleg betegen születik egy baba, az nehezebb dió, de meg lehet oldani a helyzetet.


Az egyetlen sajnálatos eset, amikor vitán felül megengedhető a művi vetélés: ha az anya élete - teljesen biztosan - veszélyben van. Ilyenkor a már meglévő élet élvez elsőbbséget a hozzáértők szerint.


Mutatok én is két kérdést:


1. Ebben a kategóriában két héttel ezelőttről:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Van két videó, amit érdemes megnézni.


2. A Gyerekvállalás, nevelés kategóriában; itt érdekes megnézni, hogy a nem hívők között is mennyire megoszlanak a vélemények:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..


Egyébként szerintem egy-egy helyzetben mindenki sokkal komolyabban átgondolja a dolgokat a döntés előtt, mint ahogyan esetleg itt beír egy hirtelen választ. Más ám benne lenni valósan, mint kibicként. És mindig egyénileg kell dönteni.


Üdv. :)

2012. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 A kérdező kommentje:
De elfelejted azt, hogy Isten megismételte ezt a törvényt az első századi keresztényeknek is, ők pedig még nehezebb helyzetben voltak, mivel a Római világ hírhedten erkölcstelen volt. Mégis sikerült betartaniuk, szóval ez nem lehet kifogás manapság
2012. jan. 22. 22:06
 53/72 anonim ***** válasza:

Vidiripi


S ezzel most azt akarod mondani hogy a mai világban ez lehetetlen?

Amit leírtál az abszolut így van de van az embernek önuralma. S ismerek olyan fiatalokat is akik húszon évesek s össze házasodtak. Sőt olyan házaspárt is ismerek akik nem vallásosak s a női tag 17 volt amikor férjhez ment s azóta is együtt vannak. Szóval nem lehetetlenség.

S aki Istennek tetsző életet akar élni az megtudja csinálni.

2012. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:

"Nos magad sem úgy gondolod, hogy csak az lehetséges, amit a két szemeddel látol. Ha Jézus idejében éltél volna akkor ez most nem lenne téma köztünk."


A Jézusról szóló történetek vagy igazak, vagy nem.

Amit biztosan kijelenthetünk, hogy még sosem gyógyult meg csodásan születési rendellenességben szenvedő, tömegesen meg aztán pláne nem. Így azt állítani, hogy egyszer majd fogják magukat és elkezdenek sorban meggyógyulni, elég értelmetlen.


"De ne feledd, hogy az amit a legtöbb ember helyesnek gondol, az még nem feltétlenül az is"


Nem felejtem, de nem is az a kérdés lényege, hogy helyes-e az abortusz, hanem hogy az emberek akarnak-e fogyatékos gyereket maguknak, és egyelőre a válasz (a várakozásaimnak megfelelően) nem.


"Hogy a zsidó szokásokban változás történt e azt nem tudom. Azt viszont igen hogy nem sok zsidó lett keresztény. Ezért is íródtak az újszövetség tekercsei görög nyelven."


Az ókori görög és római házasodási szokásokról nem kerestem forrást, de negyed 11-kor már nincs is kedvem. Igyekeztem a keresztény kultúrkörhöz leginkább kapcsolódó kultúra szokásait megkeresni.

Egyébként a görögök nem voltak épp nőközpontú társadalom, nem hinném, hogy sokkal különb elbánásban részesültek volna a lányok.

2012. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Aszem a kérdés eldöntetett. Mindenkinek egyénileg kell meghoznia ezt a döntést a lelkiismeretére hagyatkozva.

Egyet értek Berta Wooster válaszával.

2012. jan. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Gyv2

Nos világos utasítások találhatók a bibliában arról hogy hogyan kell a nőkkel báni. S itt most a keresztény nőkről van szó. Mert jómagam a keresztényi értékeket tartom mérv adónak. Idézzem a bibliából a nőkre vonatkozó részt?

2012. jan. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:

"Nos világos utasítások találhatók a bibliában arról hogy hogyan kell a nőkkel báni."


A Biblia kanonizációja 395-ben fejeződött be. Jézus halála után még több mint 350 évig nem létezett a Biblia.

A kereszténység pedig minden "meghódított" nép kultúrájából, szokásaiból vett át elemeket.

2012. jan. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Tévedés mert nem a kereszténység vette át mert az a bibliára épül. Amiről te beszélsz azt az egyházak vették át de bibliai alapok nélkül. Pl. a pápa tette a koronát a király fejére. Vagy az ilyen-olyan ünnepek.

2012. jan. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 A kérdező kommentje:
Pontosan
2012. jan. 22. 23:08
 60/72 anonim ***** válasza:

Az emberek úgy gyakorolják a vallásukat, ahogy átveszik.

Ha az a vallás, amiben idegen elemek is vannak nem kereszténység, akkor nincs kereszténység. A legfanatikusabb keresztény felekezetek is abban versenyeznek egymással, hogy melyikük a legkeresztényebb, mert hitük szerint az övék tökéletesen a Bibliára épül, a másik szerint viszont nem.

2012. jan. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!