Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes-e az abortusz a Biblia...

Lsandor kérdése:

Helyes-e az abortusz a Biblia fényében?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 09:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
75%
Ha az abortusz gyilkosság, akkor a befejezett felláció (orális szex fiúknak) kannibalizmus? Ne legyetek már begyepesedettek.
2012. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
Felláció során nem történik megtermékenyülés. Logikailag tehát nem lehet gyilkosság. :)
2012. jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
100%

gyakorivalasz2:


bocsi,hogy beleszólok,nem olvastam végig az egész "vitát",mert feleslegesnek éreztem,de egy dologra azért reagálnék.


pici babám van,tehát maga a várandósság minden napja még élénken él az emlékezetemben...


A magzat szíve 6 hetesen már ver (a mienk szíve már akkor dobogott),és mivel indokolt esetben akár a 24. hétig is elvégzik az abortuszt,én azért elgondolkoznék még egyszer azok helyében,akik szerint Ő még "nem élt"...,ugyanis 23 hetesen már született meg baba,aki életben maradt... Egy kis érdekesség:

[link]


érdemes megnézegetni,csodálatos!


Egyébként a barátnőm akkor veszítette el a babáját,amikor már óriási pocakja volt,és az igenis ÉLŐ baba rugdosott,és édesanyjával a nap 24 órájában képes volt tudatni,hogy Ő odabent van...


Meg kellett szülnie a halott babáját...


Szerintetek nem volt mit gyászolni? Hiszen láthatta az ultrahangon a kis jövevény pofiját,grimaszait,azt ahogyan alszik,vagy küzd a köldökzsinórral,mert rátekeredett a lábára...


Én 5 hetes magzatot veszítettem el,és mivel még csupán vérzés formájában ment el a baba,nem volt érzékelhető teste,amit temetni lehetett volna,de egy biztos,hogy nagyon sokáig zokogtam...


Kegyetlen bír ez lenni!!!! Főleg ha nagyon sokat várt Rá az ember.


Nézzétek meg,mennyire fejlett egy baba 22 hetesen:

http://www.youtube.com/watch?v=dxCxt4Sp5x0

2012. jan. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 Babsy01 válasza:
67%

Nagyjából átolvastam a válaszokat.

Volt, aki a kérdésre válaszolt, volt aki nem.


A biblia és így az egyház is elítéli az abortuszt, ez nem is kérdés.

DE! Valóban egy könyv döntsön helyettünk? Ráadásul egy olyan könyv, amit akár "népmesei gyűjteménynek" is nevezhetnénk? (szájhagyomány útján terjedtek a történetek, Krisztus halála után több száz évvel írták le őket!)


Célja: beszabályozni az embereket, ijesztgetni őket, hogy ha rossz leszel, bünti jár! :)


Mit is mond Isten Ádámnak és Évának? "szaporodjatok és sokasodjatok"! Nem pedig azt hogy vedd el feleségül! Sőt, azt sem mondta soha Isten, hogy más nőre rá se nézz Ádám!


Az abortusz szerintem helyes, ha:

- nem tudnád felnevelni

- ha kénytelen vagy őt gyermekednek elfogadni, mert pl erőszakos közösülés során jött össze

- anyagi, pszichikai okok


Nehéz lelkiekben megbirkózni vele, de nem lehetetlen! Hiszen később, ha itt az ideje, lesz egy gyermek, akinek olyan élete lehet, amilyet a szülők valóban szeretnének neki! Boldogságban, szerető családban, biztonságos anyagi hátérrel, mindennap élelemmel, meleg otthonban.


Aki pedig azt írja, hogy szülje meg, és adja másnak, tuti nem szült még gyermeket!!!! Ha meglátod a babád, még a csecsemős nővérnek is nehéz odaadni néhány percre!

2012. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
100%

@Vidiripi


"Nem konkrétan a spontán vetélésre gondoltam. De a lényeg az hogy az életet óvni kell."


Ezzel nem vitatkozom.


"A magzat szíve 6 hetesen már ver (a mienk szíve már akkor dobogott),és mivel indokolt esetben akár a 24. hétig is elvégzik az abortuszt"


De az indokolt eset nem az, ha az anyuka meggondolja magát, hogy neki mégsem kell gyerek, hanem ha kiderül, hogy a gyerek súlyos fogyatékossággal jönne a világra, vagy a terhesség komolyan veszélyezteti az anya életét. Egyébként az abortusz a 12. hétig törvényes, és a 22. hétig életképtelen.


"Egyébként a barátnőm akkor veszítette el a babáját,amikor már óriási pocakja volt,és az igenis ÉLŐ baba rugdosott,és édesanyjával a nap 24 órájában képes volt tudatni,hogy Ő odabent van..."


Ez tényleg tragikus.


"Szerintetek nem volt mit gyászolni? Hiszen láthatta az ultrahangon a kis jövevény pofiját,grimaszait,azt ahogyan alszik,vagy küzd a köldökzsinórral,mert rátekeredett a lábára.."


Ő meg akarta tartani, én pedig olyan helyzetről beszélek, amikor azt sem tudja, hogy egyáltalán volt. Nyilván, ha meg akarja tartani, akkor nagy csapás, de ha nem akarja megtartani, vagy azt sem tudja, hogy terhes volt, már ez nem áll.


"Én 5 hetes magzatot veszítettem el,és mivel még csupán vérzés formájában ment el a baba,nem volt érzékelhető teste,amit temetni lehetett volna,de egy biztos,hogy nagyon sokáig zokogtam..."


Egy kicsit most érzéketlennek fogok tűnni, de azóta lett gyereked. Az ilyen kérdéseket leszámítva hányszor jut eszedbe?


"Kegyetlen bír ez lenni!!!! Főleg ha nagyon sokat várt Rá az ember."


Ezzel sem vitatkozom.


Egyébként én sem vagyok abortusztámogató, de racionálisan kell a dolgokhoz hozzáállni, nem pedig 20-22 hetes magzatok képeit lobogtatni és gyilkosozni.

Az abortusz szerintem engedélyezhető (szigorúan önkéntes alapon), ha:

-Az anya túl fiatal

-A gyerek nemi erőszak során fogant

-A terhesség súlyosan veszélyezteti az anya életét

-A gyerek fogyatékossággal, genetikai betegséggel jönne világra

-A családja nem tudná biztosítani a felneveléshez szükséges körülményeket


Aki ilyen esetben is betiltaná a terhességmegszakítást, az kegyetlen.

2012. jan. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azóta minden nap eszembe jut...

Sőt,a gyermekem életéért is minden nap hálát adok Istennek!



Ne értsd félre,amit leírtam,a lényege az a mondandómnak,hogy igenis ÉL a magzat,és van lelke az első pillanattól kezdve!


Nem a heteken akarok vitatkozni,egyébként meg "indokoltnak" tartották volna VELEM is elvetetni a babámat,csak mert egy elavult AFP vizsgálat eredménye,amit a terhesség összesen 3 v. 4 napjában lehetNE elvégeztetni (ki tudja,kinek mikor fogant és ágyazódott be az embrió) nem lett tökéletes...


Ezután jön a genetikai UH,ami nem tud többet a sima UH-nál,majd ha aláírod a papírt,hogy beleegyezel az amniocentézisbe (magzatvíz mintavétel hasfalon át hatalmas tűvel),akkor HETEKEN BELÜL megvan az eredmény, ami sosem lesz 100 %-os,ebből derülne ki,ha baja van a babának.


Mire nekem meglett volna az eredmény,már bőven a 20. héten túl voltam,és addigra jó ideje éreztem a babám mozgását...


Ezt is indokoltnak tartották volna,pedig nem 100% egyik vizsgálati eredmény sem...

Én elvből elutasítottam már a vizsgálatot is,és most egy egészséges,5 hónapos lány édesanyja lehetek.



Tökéletesen értem azok lelkivilágát,akiket pl.megerőszakoltak...,hogy miért utálják már a testüket is... Nem értek egyet az abortusszal,de azokat megértem, akik mondjuk emiatt döntöttek úgy.

Mindemellett nagyon örülök,hogy egyre többen választották mostanában az életmentő inkubátorokat a kórházaknál!


Így nem kell felnevelniük a babát,de mégis gondoskodtak a jövőjéről,mert az a szerencsétlen ártatlan lény nem tehet arról,hogy az édesanyja szemében nem az,aki lenni szeretne...



A fő kérdésre válaszolva meg szerintem nem helyes a Biblia "fényében" az abortusz,szerintem konkrétan ölés-kategória,bármi vezet is odáig.

2012. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:

Szóval az utóbbi felsorolás esetén is minden esetben inkább az örökbeadást javasolnám...

Akár túl fiatal az anya,ott az inkubátor lehetősége mindenkinek anonim módon,ahogyan akkor is,ha erőszakkal ejtették teherbe,akár nincs elég pénze felnevelni,stb.



Az meg,hogy anya és gyermeke élete közül melyiket mentsék,általában nem a terhesség elején merül fel,azaz míg abortusz végezhető,hanem a szülés körül...


Nekem is komplikációk adódtak...

2012. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 A kérdező kommentje:

Babsy01

Amikor Isten megmondta Ádámnak és Évának, hogy szaporodjanak és töltsék be a földet akkor ők már egy pár voltak. Házasságban éltek úgymond. Említettél 3 esetet amikor elfogadhatónak tartod az abortuszt. Ebből kettőt megoldana az is, hogy az emberek nem élnek szabados nemi életet, illetve védekeznének.



gyakorivalasz2

A születendő gyermek fogyatékossága sem kellene, hogy ok legyen az abortuszra, mivel a Bibliából kiderül, hogy nemsokára Isten új világában meggyógyulnak a betegek.

Természetesen az már más kérdés ha méhen kívüli terhesség van és veszélyezteti az anya életét.


"Az abortusz szerintem engedélyezhető (szigorúan önkéntes alapon), ha:

-Az anya túl fiatal

-A gyerek nemi erőszak során fogant

-A terhesség súlyosan veszélyezteti az anya életét

-A gyerek fogyatékossággal, genetikai betegséggel jönne világra

-A családja nem tudná biztosítani a felneveléshez szükséges körülményeket "

Nos ismétlem magam, ahogyan mondtam ezen dolgok nagy részét megoldja az, ha az emberek csak házasságon belül létesítenének nemi kapcsolatot, valamint védekeznének.


# 26/27

# 27/27-nek köszönöm a bölcs válaszait

2012. jan. 22. 17:20
 29/72 anonim ***** válasza:
46%
Nekem egy meséskönyv ne mondja meg, hogy mit szabad és mit nem. Meg egy olyan valaki, akit nem látott senki, nem hallott senki. Csak valaki elterjesztette, hogy van, a sok hülye meg el is hitte...
2012. jan. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:

"Nos ismétlem magam, ahogyan mondtam ezen dolgok nagy részét megoldja az, ha az emberek csak házasságon belül létesítenének nemi kapcsolatot, valamint védekeznének."


És amit nem old meg?

2012. jan. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!