Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten szerint ez bűnös dolog?

Isten szerint ez bűnös dolog?

Figyelt kérdés
[link]

2012. ápr. 27. 08:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Mármint pontosan micsoda?
2012. ápr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Ebbe a közösségbe járni.Van köztük olyan is,aki "boszorkánnyá lett avatva"meg ilyesmi..
2012. ápr. 27. 09:02
 3/27 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem.


Miért lenne Isten szerint bűnös dolog valami olyasmi, ami a szeretetet hirdeti, és gyógyít?

2012. ápr. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
15%
Dobj neki egy imélt oszt majd válaszol!
2012. ápr. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

4-es.Én nem gondolom ezt,csak tájékozódok,ugyan is sok mindent nem tudok még,és ezeket szeretném tudni.

Voltam egyszer egy ilyen körben és jól éreztem magam,de nem tudom,hogy ezzel követtem-e el valamilyen bűnt,mert az egyik ismerősöm szerint igen.

Tehát bűn volt-e vagy nem?

2012. ápr. 27. 09:22
 6/27 anonim ***** válasza:
76%

[link]

szerinted?:D szerintem nem kell semmilyen ezoterikus dologgal foglalkozni, semmi jót nem hoz az ember életébe, tapasztalat. én is jártam ilyen önsegítő körbe, "terápiákat" tartottak, meg sorselemzést, nekem meg egyre több bajom kínom volt az életben, még ha előtte nem is volt sok. Én akkor még nem is tudtam, hogy ezek a dolgok elvileg úgymond rosszak, csak éreztem mélyen. Mostmár tudom, kerülöm ezeket és elmultak a depressziós gondolataim, halálfélelmem, reménytelenség- és öngyilkossági gondolatok is.

2012. ápr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

7-es:

köszönöm a hozzászólásod,elgondolkodok rajta:)

2012. ápr. 27. 09:42
 8/27 anonim ***** válasza:
20%

Azért volt kínod, mert bebeszélted magadnak, hogy az ezotéria alapvetően rossz és gonosz.


Isten szemében minden jó, ami a szeretetre tanít és gyógyít. Mindegy, hogy mi a külső csomagolása.

Nem bűnös dolog.

2012. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%

ha hiszel Istenben, a bibliai Istenben, akkor nem szabad természetfeletti erőkkel meg mágiával foglalkozni.


V. Móz. 18:9-14: Mikor bemész arra a földre, amelyet az Úr a te Istened ad neked: ne tanulj cselekedni azoknak a népeknek utálatosságai szerint. Ne találtassék közötted olyan, aki fiát vagy leányát átvigye a tűzön (elégesse áldozatul Molok istennek), se jövendőmondó, se igéző (titkos erőket használó), se ördöngősöktől tudakozó (szellemidéző, spiritiszta), se titok-fejtő (titkos, mágikus mesterségek űzője), se halott idéző; mert mind utálja az Úr, aki ezeket műveli, az ilyen utálatosságokért űzi ki őket az Úr a te Istened előled. Tökéletes légy az Úrral, a te Isteneddel.. Mert ezek a nemzetek, akiket elűzöl, igézőkre és jövendőmondókra hallgatnak: de neked nem engedett ilyet az Úr a te Istened.



A Sátán kezdettől fogva olyan utakra akarta terelni az ember kíváncsiságát, amelyet Isten elzárt előle:

I.Móz. 3:4 ...Bizony nem haltok meg; hanem tudja az Isten, hogy amely napon enni fogtok abból, meg fognak nyilatkozni szemeitek és olyanok lesztek mint az Isten: jónak és gonosznak tudói.

A Sátán ígérete azonos az okkultizmus ígéretével: a mindenható Isten megkerülésével, akaratával szembeszegülve, titkos, természetfölötti forrásokból kell olyan megvilágosodást keresni, amely által az ember istenné, rendkívüli hatalom birtokosává válhat. Isten előtt azonban ezek a törekvések különösen utálatosak. A bűn közvetve helyez minket a Sátán befolyása alá, az okkult gyakorlatok azonban közvetlen kapcsolatba hoznak vele, és súlyos kötelékbe, szolgaságba taszítanak. A mágiának soha, semmilyen köze nem volt és nem lesz igaz istenhithez, kereszténységhez, imádsághoz.



Okkult befolyás okozhat betegséget, idegi és elmezavarokat, ( ezt az okkult tanítók egy része is nyíltan bevallja ), komoly gátakat a hitbeli előrehaladás területén. Ne feledjük el, hogy a démoni befolyás akkor is elérhet minket, ha meggondolatlanul igaziból nem is hiszem, csak kipróbálom módon kerülünk okkult erőkkel kapcsolatba.

Az előzőekben elmondottak érvényesek jóslás, okkult tartalmú vallási gyakorlatok, vagy szellemi jellegű természetgyógyászat esetére is (gyógyító fény, földsugárzás, magnetizmus, reiki, jóga, meditációk, agykontroll, több relaxációs gyakorlat, a hipnózis egyes formái, stb ...)

2012. ápr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


Ha jól látom itt ezoterikus dolgokról van szó azon az oldalon. Nos, Isten szemében az ilyen egyáltalán nem kedves. Így szól az Úr:


"Mikor te bemégy arra a földre, a melyet az Úr, a te Istened ád néked: ne tanulj cselekedni azoknak a népeknek útálatosságai szerint. Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló; Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző; Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled." (5Móz 9-12)


Azt gondolom, eléggé egyértelmű Isten véleménye az ilyen dolgokról. Továbbá ezen az oldalon ezt olvastam, hogy a céljuk között szerepel egy ilyen is, miszerint "Az egyének, a család és egyéb közösségek testi – lelki – szellemi harmóniájának elősegítése."


Én úgy gondolom, hogy egy Krisztust követő embernek ilyenre nincs szüksége, ugyanis maga a Megváltó mondta: " a beszédek, a melyeket én szólok néktek, lélek és élet." (Ján 6,63) Továbbá különböző egészségügyi, és egyéb tanácsokkal is ellátott minket Isten a Szentírásban.

2012. ápr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!