Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten szerint ez bűnös dolog?

Isten szerint ez bűnös dolog?

Figyelt kérdés
[link]

2012. ápr. 27. 08:41
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
hát én ezt komolyan nem értem. szerintem én tökre nem vagyok ELVAKULT fanatikus vallásos, ha látnátok meg hallanátok élőben szerintem rögtön egyértelmű lenne, persze ez nem lehetséges. egy csepp gyűlölet sem volt bennem, volt egy kérdés, én meg nem fogok köntörfalazni, leírtam a véleményem. Ahogy valaki írta előttem, attól, hogy valami szeretetnek tűnik, még nem biztos hogy az. Attól hogy szépen van tálalva, még nem biztos hogy jó. És ez az oldal pont ez a kategória. Tele van a világ ilyen átverésekkel, persze hogy az emberek nem mennek sátánizmus keretén belül állatokat áldozni egyenesen, nem így kerülnek gonosz befolyás alá, hanem egyszerűen NEM TUDJÁK, hogy amit csinálnak az rossz, mert nem tűnik annak. Sőt, nem is tudják, hogy van kapcsolat a rémálmaik, sötét gondolataik, hallucinációik, ilyen-olyan depresszió meg pánikbetegség között és aközött hogy jósoltatnak, fehérmágiáznak, stb. Én a saját bőrömön tapasztaltam, ÉVEKIG szenvedtem ilyen "tünetektől" mire végre valaki keresztény szemszögből is elmondta nekem hogy mi történt és akkor szinte felgyulladt a kis villanykörte a fejemben :D hogy aha, HÁT EZÉRT VOLT! én akkor megszakítottam minden köteléket ezzel a világgal. még a horoszkópom se olvasom el. kb 10 év hallucinálgatás, hangokat hallás, sötétben félés, depressziós gondolkozás után most nem tapasztalok már ebből semmit. 10 év után! nekem az hatalmas dolog, és igenis mindenkinek el akarom mondani mit kell tenni ilyenkor, mert sok emberről tudok aki ilyeneket tapasztal és fogalma sincs hogy mi okozta. Sajnos ezért tűnhetek néha kicsit erőszakosnak, mert olvasni valakiről aki épp készül belesétálni abba amiben én voltam... hát legszivesebben a kezét fognám meg és elrángatnám onnan :D de mivel nemtudom, itt járatom a szám :D
2012. ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"A bűn fogalmát az ember teremtette meg. A szerető Isten szemében ilyen nem létezik, de ti inkább a haragvó és bünető Istenben hisztek."


Hazugság!


A bűn fogalmát Isten alkotta, mint minden mást is.


Az Úr előtt nem létezik bűn, mert ő láthatatlan világosságban lakozik. És bűneink miatt nem láthatjuk. Ő alkotta a törvényeket.


Rm 5,13 Mert a törvényig vala bűn a világon; a bűn azonban nem számíttatik be, ha nincsen törvény.


Rm 5,20 A törvény pedig bejött, hogy a bűn megnövekedjék; de a hol megnövekedik a bűn, ott a kegyelem sokkal inkább bővölködik:


Rm 3,20 Annakokáért a törvénynek cselekedeteiből egy test sem igazul meg ő előtte: mert a bűn ismerete a törvény által vagyon.


A törvényt például a Hóreben nem ember alkotta. Tudjuk a törvényt, mely ha kell a szívekbe van írva, ha nem tartjuk be, vétkezünk. Írva van, Uradat Istenedet imádd és csak neki szolgálj. Az orion csillagködös idióta tanítású öngyógyítású felmagasztalású ezoterikus, istentelen, Krisztushoz semmi közű förmedvény istenesítése bűn, gusztustalan.

2012. ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
17%

És Jézus az ilyen emberek miatt sír a Mennyekben, mint te. Félre ne érts, de szerintem ez már elvakultság. Végig sem olvassátok, csak azt látjátok, hogy ezotéria, tehát csakis rossz lehet. A szeretet és gyógyítás még mindig a jósághoz tartozik, mindegy, hogy milyen név mögött rejtőzik.


Hazugnak nevezel? Nem is ismersz, de hazugnak nevezel. Lehet, hogy egy bolond vagyok, aki nem támad vissza, de akkor Jézus is bolond volt, és még nagyon sok ember szerte a világon. Hát nem érted? Nem az számít, milyen nevet adunk valaminek, hanem, hogy mi valójában. Bűn? Ugyanmár! Az ember találmánya. Nem tűnt fel, hogy mindig annak a kezében volt az adu ász, akinek hatalma volt? Bűn? Baromság. Ezek az emberek segítenek másokon és hisznek a szeretetben, de te megveted őket, gusztustalannak tartod azt, ami számukra a legfontosabb. A te szemedben ők nem emberek, bezzeg azok, akik akik Istenhez imádkoznak gazdagságért, és bocsánatért, mert megöltek egy embert, azok igen.

2012. ápr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Állj, állj, állj.


Nem az embereket bántom, hanem ezt a hamis és ocsmány tanítást. És nem téged neveztelek hazugnak, hanem hazugság, amit állítottál, hogy az ember határozza meg a bűn fogalmát, az ember találta ki. Ez eretnekség. Ami nem igaz, az hazugság. Lehet nem tetszeni ez a kifejezés, de ez van.


Bocsáss meg, de te magadra, teljes lényedre veszel egy olyan kijelentést, hogy egy mondatod hazug volt, kvázi nem igaz, de a te első mondatod rendben van?

"És Jézus az ilyen emberek miatt sír a Mennyekben, mint te."


"Nem is ismersz, de hazugnak nevezel. Lehet, hogy egy bolond vagyok, aki nem támad vissza"


Én is mondjam, hogy nem is ismersz, de azt állítod, hogy Krisztus miattam sír. Krisztus azért sírhat, akit nem tud megmenteni. Tehát Istentelen, megmenthetetlen, kárhozatra méltó lennék? Lehet, de te ismersz?

És nem támadsz vissza? Akkor ez mi volt? Nekem nagy gerenda van a szemembe, amit nem is látok, de a tiedben, sem hinném, hogy a legkisebb szálka lenne. Remélem, ha nem is látod, azért néha elismered.


A bűn fogalma, bejövetele, lényege, eltörlése, mind benne van az írásokban. Ha te azt mondod, hogy a bűn az ember találmány, akkor nincs is bűn Isten szemében. Ha nem vagyunk bűnösök, akkor Krisztus miért a bűnösökért jött? Miért kell nekünk megváltó? Ha Isten szemében bűntelen vagyok, akkor nem kell megváltó. Akkora eretnekség az állításod, hogy már észre sem veszed?


A Biblia 676 esetben említi a bűn fogalmát. Csaknem minden 1000. szó a bűn. Szinte minden fejezetre jut egy "bűn" szó. De jó, hogy Krisztust emlegeted, miközben a bűnt mi emberek kreáltuk, és valójában nincs is. De akkor hogyan jön az egészhez Krisztus?

2012. ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
36%

"A szeretet és gyógyítás még mindig a jósághoz tartozik, mindegy, hogy milyen név mögött rejtőzik."


Az előzőnek igaza van abban hogy ha valaki tagadja azt hogy a bűn létezne az értelmetlenné teszi ezzel Jézus áldozatát és az ilyen tanítást nem szabad elfogadni.

Az hogy egy honlapra odaírják hogy szeretet meg gyógyítás nem elég. Sajnos a démonok is tudnak gyógyítani. (bár a hatás általában csak ideiglenes) Az agykontrollosok is a gyógyítást hirdetik, mégis Isten ellen dolgoznak.

21:04-esnek: Neked van valami közöd hozzájuk? Jártál már náluk?

2012. máj. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
25%

Kikhez? Nem járok senkihez. Miért lenne az agykontroll istenellenes? Isten megmondta, hogy ne bízzatok az agykontrollban? Szerintem nem mondta. "Szeresd felebarátaid!" és "Ne legyen más istened!"

Miért rossz, ha valaki gyógyít, de nem keresztény szellemiségben? Ők talán nem emberek? A gyógyítás ugyanattól ered, mindegy, milyen néven nevezzük. Démonok meg nincsenek.

2012. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
A gyógyulás díja: 2000,- Ft/fő/alkalom
2012. aug. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!