Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagyok.21 éves....

Katolikus vagyok.21 éves. Leszeretnék feküdni jóval házasság előtt a barátommal. Ez bűn?

Figyelt kérdés

2012. jún. 19. 22:52
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor bűn, ha a pap a barátod!
2012. jún. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
0%

Szia.


2 dolog:


Ha a barátod az, akivel le akarod élni az életed és ez kölcsönös, akkor a hétköznapi értelmében vett házasság előtti szex nem bűn, csak egyetlen esetben, amire mindjárt kitérek. S azért nem bűn, mert Isten előtt a házasság nem egy papír aláírása, és egy pap áldása, hanem egy felelős döntés a két fél részéről.


S, hogy melyik esetben bűn? Természetesen abban az esetben, ha azért fekszel le vele, mert saját szexuális kielégülésednek akarsz eleget tenni. Ezt Te el tudod magadban dönteni.


üdv és sok sikert

27/F

LastOne.Left

2012. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
11%

Van egy örömhírem!

Nincs aki megbüntessen!

Szép életet!

2012. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
33%
A katolikus tanok szerint bűn. Hozzátok előre a házasságot, ha már úgyis együtt akarjátok leélni az életeteket!
2012. jún. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
63%
szervusztok. nemcsak a katolikus tanok szerint bün, ez benne van a bibliában nem az ilyen , meg olyan tanok közt van. s teljesen milyen forditásu bibliát használsz mindegyikbe benne van. ez nem tantól függ.Isten törvénye mindenkire vonatkozik, nem csak erre meg arra az emberre. ez a baj itt. Én igy értelmezem. én ugy értelmezem. különben meg az is benne van :"te pedig miért kárhoztatod a te atyád fiát, saját magának áll, vagy bukik..." mindenki saját döntése szerint lesz meg itélve, nem más döntése szerint. egy nem katolikus.
2012. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
Ádámnál és Évánál hogy is volt ez a házasság előtti szex?
2012. jún. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is csak azt tudom ajánlani, amit már az egyik hozzászóló írt: olvasgasd a Biztos Út blogot, mert nagyon jó. Van egy külön szekció, ahol olyan emberek írják le a tapasztalataikat, akik nem vártak a házasságig: [link]

Talán segít neked is jó döntést hozni! :)

2012. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 Lollyta ***** válasza:
Igen a vallásod szerint bűn, ennek ellenére rendkívül sok vallásos ember megteszi tehát megszegi a vallását, sajnálom ezek tények, a templomban ülők 70% elkövetett olyan halálos bűnöket melyeket nem gyónt meg.Tehát a katolikus keresztény vallást követők több mint fele megszegi a vallását tehát nagyon kevés olyan ember van aki tényleg vallásos, és te is közéjük fogsz tartozni ha lefekszel a barátoddal.Engem katolikus kereszténynek neveltek de később rájöttem hogy én ehhez nem tudok igazodni, és ezek szerint te sem.
2012. jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim válasza:
0%
én is ezzel a dilemmával küszködöm, és arra az elhatározásra jutottam,hogy ha tényleg érzed,hogy Ő az igazi és más embert nem is akarsz az életedben, akkor ez nem bűn, mert a szexuális kapcsolat Isten előtt már házasságnak számít! ( de a házasságtörés már bűn.. ) szóval gondold végig te hogy érzed!
2012. jún. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
2012. jún. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!