Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagyok.21 éves....

Katolikus vagyok.21 éves. Leszeretnék feküdni jóval házasság előtt a barátommal. Ez bűn?

Figyelt kérdés

2012. jún. 19. 22:52
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
a 28-29.-es válszado nagyon rátapintott a lényegre.köszönöm. persze a házasság kötést pedig azért kell megvárni, mert a házasság intézményét a teremtö hozta létre.s mivel alákell rendelnünk magunkat a felsöbb hatalmaknak, nyilván a bejegyzés egy önkörmányzatnál történik és ekkor van törvényesitve. (Roma 13:1) ez igy helyén valo. gondolj arra, hogy bármi közbe jöhet és elmarad a házasság kötés. persze ne maradjon el!!!!!!!!!! nem tudhatjuk! mivel mentegetözünk majd? érdekes, hogy nagyon kevesen tartják be a teremtö törvényeit ahogy irtátok. mert nem aktiv ,hanem passziv részvevöi a keresztény életnek. pedig Jézus példát mutatott. Ő élte amit mondott. nem csak mondta tette is. ettöl élö a hited. köszönöm.
2012. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
a 26.-os kedves válaszadonak irom. nem házasság elötti szex. ha elolvasod az irás szöveget láthatod (önkormányzat nem lévén akkoriban) maga a teremtö adta öket össze ádámhoz vitte évát megáldotta vagy is össze adta öket) és aztán éltek házas életet. nem elötte. a házasság intézményét ö vezette be mármint a teremtö, mert ö a rend istene nem a zürzavaré. igy ékes rendben mehetne minden de.. egyesek ezeket felrugták ahogy valaki irta, ugyhogy nem értem mitöl vallásos meg hivö valaki? mert kiskorában megkeresztelték? nagy korában meg ellensége a hitnek. akkor mit ér a keresztsége?köszönöm.
2012. jún. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
65%

Isten a szexet a házasoknak "találta ki". A házasság előtti szex bűn!


Saját tapasztalatból elmondhatom Neked, hogy ha mégis megteszed, Isten megbocsát (ha tényleg megbánod és megvallod), DE a bűneinknek következménye lesz az életünkben. Ezt nem fogod tudni elkerülni. Isten nem fog haragudni Rád vagy megbüntetni. Ha kéred Őt, akkor Ő Veled lesz. Ahogyan hűségesen velem is itt van minden nap, minden nap új erőt és kegyelmet kapok Tőle arra, hogy túléljem ezt az időszakot. Ugyanis a férjem most hagyott el. Együtt éltem Vele házasság előtt, pedig tudtam, hogy ez bűn. És most már nem szeret. Isten az, aki mindig ugyanúgy szeret Téged és mindenkit. Ő nem változik és ha tilt valamit, azt a mi védelmünkből teszi. Hiszen Ő tudja, hogy mi a legjobb nekünk. Ha hallgattam volna Rá évekkel ezelőtt, akkor most nem lennék ilyen helyzetben.

Nem Isten fog megbüntetni Téged, hanem a saját bűnöd következménye fog előbb-utóbb utolérni.


Isten nem akarja, hogy lefeküdj a barátoddal házasság előtt, de Te döntöd el, hogy megteszed-e. Ha igen, Ő ugyanannyira szeretni fog Téged, mint most, de a bűnöd következményeit nem kerülheted el!

Nem az a lényeg, hogy félelemből azt kell tenni, amit Isten mond, hanem, hogy azért tesszük azt, amit Isten mond, mert tudjuk, hogy az a legjobb nekünk. Mert az Úrnak jó terve van az életünkre és a legjobbat akarja nekünk.

2012. jún. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
elötted szolo vagyok s most utánnad szolok. egyetértek és isten áldását kivánom neked a további életedhez kata
2012. jún. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2012. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
43%
Mennyi degenerált barom...
2012. jún. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
remélem tudtunk segiteni a kedves kérdezönek? szervusz többet már nem irok mert másoknak is segiteni szeretnék, s ugy látom ezt a témát kimeritettük. kata
2012. jún. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek. összességében én még várni szeretnék.
2012. júl. 3. 23:07
 39/44 anonim ***** válasza:

23:07


Rendben Kérdező, ez a Te életed, döntésed, mi tiszteletben tartjuk ezt

2012. júl. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 Kaarooliinaa válasza:
igen bűn! halálos meg lehet gyónni de isten szeretné ha tisztán mennél az oltár elé :)
2012. júl. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!