Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagyok.21 éves....

Katolikus vagyok.21 éves. Leszeretnék feküdni jóval házasság előtt a barátommal. Ez bűn?

Figyelt kérdés

2012. jún. 19. 22:52
1 2 3 4 5
 42/44 anonim ***** válasza:
Csináljátok állva!
2012. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Azon elgondolkodtál már,hogy amennyiben a Teremtő mindenkit egyenlőnek alkotott,a téged házassá nyilvánító pap vagy hivatali személy is veled egyenlő.Semmivel sem több,mint te magad,így a házassá nyilvánításhoz sincs jogosultsága.Ezt az elkötelezettséget te magad vállalod,saját akaratból,így mindenki más mellékes.Nem kell speciális épületekbe és emberek elé vonulnotok,hogy szándékotok beteljesedjen.Így ezt akár egy vízparti fa alatt vagy a kertben üldögélve is megtehetitek,ha a szándék tényleg komoly!Következésképpen minden félelmed,amely abból fakad,hogy bűnt követsz el felesleges.

2012. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 Lindbergh válasza:

Bár már más fórumon kifejtettem a véleményem, de most ide is ide vág ami már ezerszer elmondtam.


Isten halott!

Sőt, lehet az is, hogy meg sem született…


Belegondolt már valaki úgy tényleg alaposabban abba, hogy ez az egész szabad – nem szabad, bűn – nem bűn, elkárhozol – üdvözülsz téma nem kicsit földi eredetű? Ezt az egészet az ember találta ki saját magának, hogy keressen és kreáljon magának egy kiutat az örök sötétségből, abból, hogy Ő a szuper ego egyszer csak nem lesz! Ezt pedig a kényes emberi elme nagyon nem akarja ám megérteni.

Pedig barátom, ez a nagy harci helyzet! Amikor itt az idő, sajnos az olyan mint amikor a vasalót, vagy a tv-t kihúzod a falból.

Ne egy képzelt Istennek, vagy bármilyen szellemi lénynek akarj megfelelni, mert az marhaság és önámítás. Plusz kicseszel magaddal és a környezeteddel az előtted álló X évig. Saját magadnak kell annyi tartásodnak, erkölcsi világnézetednek, törvényeidnek lenni ami alapot ad, támaszt ad s amit utána betartasz és ahhoz igazodsz.

A vallás, főként a keresztény vallás egy manipulatív vallás. Mert ha ezt és ezt nem teszed, akkor majd, egyszer egy soha nem látható, tapasztalható jövőben jól vagy éppen rosszul jársz. Mekkora ámítás ez az egész, de valljuk be remekül működik. Lehet vele kormányozni, hódítani, gyilkolni, embert irtani, politikai és erkölcsi hatalmat gyakorolni, kinyilatkoztatni és még sorolhatnám.

De ha belegondolunk Istenbe és Jézus kapcsolatába. Melyik apa az, akinek a fia véráldozata kell, hogy egy kis pondró Földnek megbocsásson… Ez nekem eleve sántít, bár nem vagyok teológus, pusztán a józan eszemre támaszkodom.

Az egész keresztény vallás olyan, mintha az mondanám neked, add el nekem a biciklidet most, ami egy frankó és drága bicaj, s te igazán most tudnád használni hiszen szeretsz biciklizni, és nyár is van.

De nem! Te eladod nekem azért az ellenértékért, hogy én megígérem neked, hogy halálod után nem egy, de száz bicaj közül választhatsz, és az lesz a tiéd amelyiket csak szeretnéd. Ja, és persze majd együtt kerekezünk az örök rónaságon.

Hm, Te boltolnál velem…? Mert én nem…


Nos barátom ezek után a szexet told ahogy bírod:)))) Amit eddig keresztény oldalakon olvastam a szex bármilyen formájáról, az épületes baromság! Nevetséges… Szánalmas és inkább mondanám veszélyesnek a fejlődésre mint hasznosnak.


Remélem „useful” voltam... :)

2012. júl. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!