Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi? Rossz emberek?...

Jehova tanúi? Rossz emberek? Hogy tesznek tönkre egy egész családot?

Figyelt kérdés

Szóval én református (ált.) suliba tanulok, és rengetegszer mondta az osztályfőnünk, hogy ha valaki jön hirdetni a "Jehovát" akkor közöljük vele, h "húzzál a p*csába" persze udvariasan, finoman... Mesélte, hogy csak ilyen apróságokat adnak aztán visszakövetelik a "ezerszeresét" és mondta, h ő ismer olyan családot akiktől elvettek házat mindent és még a nagyszülőktől meg a testvéreinek a családjától is és a rendőrség nem tudta lebuktatni a Jehovákat... Nem értem, h vajon hogy csinálják???

Meg azt se értem h idősebb nénik szokták (általában) hirdetni a vallást akikről nehéz elképzelni h tönkretegyenek..

Egyébként ők ölnek embereket?


Szóval ki az aki elmagyarázza, h hogy is működik ez??... De lécci ne körülírjátok hanem konkrétan, mert tudom, h sok ilyen kérdés van de senki nem írja konkrétan..



2012. jún. 22. 20:30
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/126 anonim ***** válasza:
0%

"A hit nem hiszékenységen, hanem meggyőződésen alapszik.

Ha már itt tartunk, sokan hiszékenyek más felekezeteket illetően.Hát a lelkész úr ezt mondta.Egyszer megkérdeztem egy idősebb hölgyet, miről beszélt a lelkész.

a válasz így hangzott:" nem tudom de annyira szépen beszélt" Hát ő nem is tudna így utána járni hogy amit mondtak, az úgy van -e."


Ez egy tipikus Jehova tanúi által betanult érvelés. Nos, akkor azthiszem ideje volna kutatásba kezdened és megvizsgálni a nag hamadi tekercseket, továbbá a tényt, miszerint a biblia súlyosan kilett cenzúrázva és meglett hamisítva sok helyen.


Amit a gyüliben tanulsz erről, h mennyire vigyáztak rá, meg hogy mennyire nicns benne hamisítás és isten vigyázott az írásra h fent maradjon, na az úgy marhaság ahogy van, nem kéne ezeket elhinni, pont ez az a hiszékenység amiről te is beszélsz.

2012. júl. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/126 anonim ***** válasza:
0%

"ugyanis 21, éve tanulmányozom a bibliát, és itthon nem áll felettem senki.

És képzeld, egyike voltam Jehova tanúi "ellenségének".

Bár a hagyományok szerint a szüleim reformátusnak kereszteltettek csecsemő koromban, de a Római katolikus vallást tartottam az egyedűli helyes "vallásnak."

Magam határoztam el, hogy bebizonyítom hogy a tanúk tévednek.

Úgy jártam mint Pál apostol aki üldözte a keresztényeket, aztán maga is keresztény lett. Nekem nem, tudsz bibliát mutatni, hogy nem olvastam egyedül..."


Tipikus eset. Cseberből vederbe. Pont ezért találtak ki sokféle vallást, h egymás üldözésével, térítésével (lásd vallás háborúk) legyenek elfoglalva az emberek, ne pedig az elnyomóikkal. A rabszolga ellene fordul saját rabszolgatársának, miközben mind2-tök rabszolgatartója jót röhög rajtatok és élvezi a sok javat amit termeltek neki. Mind ezt a tudatlansági szint fenntartásával tudja csak elérni.

2012. júl. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/126 anonim ***** válasza:
0%

Jehova tanúi jó emberek! Nem tesznek tönkre semmilyen családot! Az én családomhoz jobb lett a hozzáállásom azután, hogy Jehova tanúja lettem. "Elöször a családom kellemetlenül vette ezt...de miután látták a személyiségbeli javulást, ma örülnek ennek a változtatásnak. Megjavul egy ember automatikusan javulnak az emberi kapcsolatai is...Viszont a vásár tényleg kettön áll. Ha valaki útálja Jehova tanúját, akkor lehet az az ember bármilyen, már útálva van... vagyis az elöitélet gyözött. Szerezz magad tapasztalatot és ne engedj az elöitéletnek, kedves kérdezö! :)"


Fizikailag én sem hiszen h gyakoribb volna a bűncselekmény a JT-knél mint bármilyen más szervezetnél. Viszont a lelki tönkretétel ugyanolyan káros tud lenni. De ez a legtöbb vallásra igaz, h egyrészt tudatlanságban tart, manipulál(helyetted gondolkozik), félelmet kelt(lásd isten félelem stb.), és engedelmességre tanít(alzát) vagyis engedelemesen hagyd h megfejjenek a piramis magasabb fokán élő emberek.

2012. júl. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/126 anonim ***** válasza:
0%

"Nem, nem ölünk embereket! Az is egy bün, az emberi büntetörvénykönyv szerint is, nemhogy Istené szerint!

De képzeld el, ha elhinnénk bármit amit bárki mond!? Gondolod a média vagy a sajtó az igazat mondja, csak azért mert állami szerv? Nem!Ez is köztudott!"


Szerinem sem ölnek Jehovatanúi embert.. de már leírtam fentebb. Viszont Isten a biblia szerint eléggé szerette az öldöklést, legalábbis az ó szövetség tele van öldökléssel ami mind "Isten" kezéhez tapadt. Tudom h mindig megindokolta valamivel, a gyilkosok mindig megindokolják mért teszik ez nem újdonság.


De nem érzel némi ellentmondást a szeretet Istene meg aközött amik a bibliában vannak? Ármánykodik, lopásra buzdít, bosszúálló, szereti ha félnek tőle, szereti a vérengzést(legyen az állat vagy ember) stb...

2012. júl. 10. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/126 anonim ***** válasza:
0%

"Gondolod a média vagy a sajtó az igazat mondja, csak azért mert állami szerv? Nem!Ez is köztudott! Tudod, mikor tanulmányoztam a Bibliát, akkor én is azt mondtam, hogy nekem mindegy, hogy ki mit mondd, a lényeg az ami a Szentírásban áll. Én azt fogadtam el, nem emberi tanítást, mert ami abban áll Istentöl van. A tanárod állitása egyértelmüen az ö elöítéletének ad alapot. Igy sosem szabadna gondolkodni! Csak azért mert valakit rágalmaznak, attól az a személy nem bünös még. Az éremnek mindig két oldala van. Máskülönben bárkit el lehetne ítélni egy csettintéssel.Vagy mert valaki azt mondja "nincs Isten" az még nem tagadja a Teremtö létezését! Vagy akik tagadják a holokausztot az még nem fogja a történelmet megmásítani! Érted? Legyél kritikus gondolkodású, mielött bármit elfogadsz!

Ok a magyarázat neked? Vagy van megválaszolatlan kérdés?

üdvözlettel!"


Ez tök jó h észrevetted a média manipuláltságát, de ez nem ok arra h bekorlátozd magad egyetlen forrásra. Ha egy forrásból veszed az információt akkor egy időután leáll az önálló gondolkozás(mivel "elkényelmesedik" az agy) és átadod magad az "zombi életnek". Jehova tanuinál pedig jellemző, h egyforrásból tájékozódnak mivel a társulat is erre buzdít, mert minden a Sátántól jön dumával, megmérgezi a hited meg stb...


Az éremnek nem két oldala van ezért téves is az "érem" szóhasználat, mivel rengeteg oldala van és minnél több oldalt ismersz meg az agyad annál jobban fog dolgozni... Képes leszel egy idő után összekötni a független szálakat is és ha távolabb lépsz elkezd összeállni egy-egy nagyobb összkép...

2012. júl. 10. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/126 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nos, akkor azthiszem ideje volna kutatásba kezdened és megvizsgálni a nag hamadi tekercseket, továbbá a tényt, miszerint a biblia súlyosan kilett cenzúrázva és meglett hamisítva sok helyen."


Azt írod hogy a Biblia cenzúrázva lett. De mit "húztak" ki belőle?

2012. júl. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/126 anonim ***** válasza:
0%

"Azt írod hogy a Biblia cenzúrázva lett. De mit "húztak" ki belőle?"


Nagyon sokmindent, kb. a 80%-át. Ezáltal sokminden más értelmet kapott benne, mivel kivették a szövegkörnyezetet sok helyen. De had ne kelljen most nekem ezzel újra foglalkoznom, nagyon sok időt vesz igénybe. Ami annyira alap h fejből is tudok válaszolni gyorsan, arra válaszolok. Ha dokumentumokat akarsz azzal én sajnos nem fogok szolgálni mert túl sok idő és nem térül meg nekem. Nem célom itt senkit megtéríteni, és az órabérem baromi magas, így is jótékonykodom tulajdonképpen, h infókat szivárogtatok ki.


Én pl a tudásomból kifolyólag(most itt sokan beképzeltnek fognak titulálni) a gazdasági piramis magasszintjén állok, normál esetben nem áll érdekemben h a tudatlan embereknek információt szivárogtassak ki, hiszen az ő tudalanságuk nekem nagyon sok javat termel, önszántukból teszik. Viszont én nem beleszületett vagyok, hanem legalulról kezdtem konkrétan a 0-ból, úgyhogy nem tetszik a rendszer, szívesebben élnék egy tudatosabb bolgyón. Viszont amíg ezek a játékszabályok, élni fogok velük, amíg nektek jó így addig nekem is jó lesz. De ha váltani tudunk az még jobb. Remélem érthető voltam.

2012. júl. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/126 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Sok mindent!? Remek. Azért nem ártana néhány konkrétum. De adok egy kis segítséget. Melyek azok a főbb dolgok amelyeknek megváltozott az értelmezése/jelentése?


"Ha dokumentumokat akarsz azzal én sajnos nem fogok szolgálni mert túl sok idő és nem térül meg nekem."


Mi az hogy nem térül meg neked? Talán pénzt akarsz érte?


"a gazdasági piramis magasszintjén állok..."


Remek mert én is ott állok.


"Viszont amíg ezek a játékszabályok, élni fogok velük, amíg nektek jó így addig nekem is jó lesz. De ha váltani tudunk az még jobb."


Hihetetlen mekkora bölcsességre tettél szert. De hadd kérdezzem meg. Szerinted kik hozzák a "játékszabályokat"?

Ha az ember tudnának változtatni ezeken a szabályokon akkor már meg tették volna. Tényleg hiszel abban hogy ez nem így lenne? Remélem érthető voltam.

2012. júl. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/126 anonim ***** válasza:
54%

"Hihetetlen mekkora bölcsességre tettél szert. De hadd kérdezzem meg. Szerinted kik hozzák a "játékszabályokat"?

Ha az ember tudnának változtatni ezeken a szabályokon akkor már meg tették volna. Tényleg hiszel abban hogy ez nem így lenne? Remélem érthető voltam."


Igen biztos h tudnának változtatni. De ha megnézed az emberek többsége inkább elmenekül egy vallásba, vagy a TV-t bámulja, esetleg kocsma vagy hasnolók... minthogy önálló gondolkodásra tegyen szert és végre merjen felelősséget vállalani a saját tudatáért. Ezt használják ki a piramis csúcsán élők, ők ismerik a legtöbb manipulációs módszert és persze mindent megtesznek érte h az emberek ebben a zombi-kényelemben maradjanak. Viszont nemtudnak mindenkit kényszeríteni, szóval kell a mi közremüködésünk hozzá, mindenki félti a pozicióját a gazdasági piramisban és így marad fent a rendszer, aki alul van az is félti mert mindig van lejjebb is...

2012. júl. 30. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/126 A kérdező kommentje:

Azt hiszem kialakult a saját véleményem JT-ról: Röviden, annyi, h nem ölnek, de tudat alatt befolyásolnak...

Jó ideje nem írtam hozzászólást, de olvastam a "társalgást" van amiben egyetértettem, van amiben meg nem. Most, h "összeraktam a dolgokat", ez a nézet alakult ki bennem. Bár ezt 13 éves fejjel, nehéz megérteni. Maradok református és ha bár enyhült a véleményem a JT-ról, ettől függetlenül elkerülöm őket és elküldöm, ha újra jönnek "látogatni".

Köszönöm, mindenkinek, aki megosztotta velem a véleményét és sajnálom, h a vége fele már eltértünk az emberi hangnemtől..

2012. aug. 8. 23:30
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!