Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi? Rossz emberek?...

Jehova tanúi? Rossz emberek? Hogy tesznek tönkre egy egész családot?

Figyelt kérdés

Szóval én református (ált.) suliba tanulok, és rengetegszer mondta az osztályfőnünk, hogy ha valaki jön hirdetni a "Jehovát" akkor közöljük vele, h "húzzál a p*csába" persze udvariasan, finoman... Mesélte, hogy csak ilyen apróságokat adnak aztán visszakövetelik a "ezerszeresét" és mondta, h ő ismer olyan családot akiktől elvettek házat mindent és még a nagyszülőktől meg a testvéreinek a családjától is és a rendőrség nem tudta lebuktatni a Jehovákat... Nem értem, h vajon hogy csinálják???

Meg azt se értem h idősebb nénik szokták (általában) hirdetni a vallást akikről nehéz elképzelni h tönkretegyenek..

Egyébként ők ölnek embereket?


Szóval ki az aki elmagyarázza, h hogy is működik ez??... De lécci ne körülírjátok hanem konkrétan, mert tudom, h sok ilyen kérdés van de senki nem írja konkrétan..



2012. jún. 22. 20:30
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/126 anonim ***** válasza:
Már megint terelsz.
2012. júl. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/126 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem volt érthető, hogy nekem mi a személyes tanulmányozás?
2012. júl. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/126 anonim ***** válasza:

Igaz nem a kérdéshez tartozik, inkább személyes a válaszom 36%-hoz.

Ha te személyesen átolvasnád az írást, ki is közösítenének. Feltéve ha saját biblia kutatást végeznél.

2012. júl. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/126 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem igaz kedves,

ugyanis 21, éve tanulmányozom a bibliát, és itthon nem áll felettem senki.

És képzeld, egyike voltam Jehova tanúi "ellenségének".

Bár a hagyományok szerint a szüleim reformátusnak kereszteltettek csecsemő koromban, de a Római katolikus vallást tartottam az egyedűli helyes "vallásnak."

Magam határoztam el, hogy bebizonyítom hogy a tanúk tévednek.

Úgy jártam mint Pál apostol aki üldözte a keresztényeket, aztán maga is keresztény lett. Nekem nem, tudsz bibliát mutatni, hogy nem olvastam egyedül.

Sőt mai napig is van itthon ökumenikus, és Károli Gáspár fordítású bibliám is.

2012. júl. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/126 anonim ***** válasza:
0%

S ilyet ne írj, hogy kiközösítenek, mert ha valaki nem ért egyet ezen tanítással, szabadon elmehet.semmi bántódása nem fog esni. Bárkit megkérdezhetsz a testvéreim közül, itt senkit nem kényszerítettek arra, hogy tanú legyen, mindenki Önként lett az, és hidd el, hogy voltak akik elmentek, mert nem értettek vele egyet.

S képzeld nem rég az egyikőjük vissza is jött.Pedig nem mentek utána könyörögni.

s azt mondta hogy tévedett, hogy elhagyta a gyülekezetet.

2012. júl. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/126 anonim ***** válasza:
19%
Jehova tanúi jó emberek! Nem tesznek tönkre semmilyen családot! Az én családomhoz jobb lett a hozzáállásom azután, hogy Jehova tanúja lettem. Elöször a családom kellemetlenül vette ezt...de miután látták a személyiségbeli javulást, ma örülnek ennek a változtatásnak. Megjavul egy ember automatikusan javulnak az emberi kapcsolatai is...Viszont a vásár tényleg kettön áll. Ha valaki útálja Jehova tanúját, akkor lehet az az ember bármilyen, már útálva van... vagyis az elöitélet gyözött. Szerezz magad tapasztalatot és ne engedj az elöitéletnek, kedves kérdezö! :)
2012. júl. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/126 Mulder614 ***** válasza:
21%
Az utolsó véleményét osztom! Szerezz saját tapasztalatot a tanukról, meny el pár összejövetelre ismerd őket és ne higgy el mindent.
2012. júl. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/126 anonim ***** válasza:

Vidiripi


94. kommentelő!


Ennyi volt. Mégsem osztod meg velünk a kéthetes kutató munkád eredményét?

2012. júl. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/126 anonim ***** válasza:
58%

99-es névtelen válaszolónak küldöm:

A kérdezö igenis kapott válaszokat a kérdésére! Olvasd végig a feleleteket te is!


A kérdezönk pedig:

Mi az a kérdés, hogy Jehova tanúi ölnek-e embereket? Az idösebb nénikre gondoltál esetleg? Ez jó vicc volt mindenesetre!

Nem, nem ölünk embereket! Az is egy bün, az emberi büntetörvénykönyv szerint is, nemhogy Istené szerint!

De képzeld el, ha elhinnénk bármit amit bárki mond!? Gondolod a média vagy a sajtó az igazat mondja, csak azért mert állami szerv? Nem!Ez is köztudott!

Tudod, mikor tanulmányoztam a Bibliát, akkor én is azt mondtam, hogy nekem mindegy, hogy ki mit mondd, a lényeg az ami a Szentírásban áll. Én azt fogadtam el, nem emberi tanítást, mert ami abban áll Istentöl van. A tanárod állitása egyértelmüen az ö elöítéletének ad alapot. Igy sosem szabadna gondolkodni! Csak azért mert valakit rágalmaznak, attól az a személy nem bünös még. Az éremnek mindig két oldala van. Máskülönben bárkit el lehetne ítélni egy csettintéssel.Vagy mert valaki azt mondja "nincs Isten" az még nem tagadja a Teremtö létezését! Vagy akik tagadják a holokausztot az még nem fogja a történelmet megmásítani! Érted? Legyél kritikus gondolkodású, mielött bármit elfogadsz!

Ok a magyarázat neked? Vagy van megválaszolatlan kérdés?

üdvözlettel!

2012. júl. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/126 anonim ***** válasza:
0%

Visszatértem. Látom sok új hozzászólás van, megpróbálok mindenre válaszolni.


"Sokat elmélkedem a biblia lapjain, és magam ami észre vételem van, azt megosztom a gyülekezetben a testvéreimmel.S a testvéreim, ugyan ezt csinálják otthon és ők is elmondják a kutatott írásokból mire jutottak. és érdekes módon szinte egyeznek, pedig nem beszéltünk össze."


Nos, minden tanú olvassa az örtorony kiadványokat, sőt külön összejövetel van rá egyszer egy héten, ahol az örtoronynak a tudatmosó gondolatait átveszitek, felkészültök belőle otthon, külön összefogalalás is van a végén stb stb ezzel töltötök 2 órát + otthoni felkészülés x óra hetente, csak az örtoronyból, az egész gyülekezet. És kb. úgy tekintetek rá mintha Isten szava lenne az is, mivel a szentszellemmel írodik meg "valahogy". (megjegyzem a biblia sem isten szava, de az örtorony meg aztán pláne)


Na most ezekután csodálkozol ha olyan jól egyhullámhosszon vagytok a testvérekkel? Látod ezért mondom h nagyon alacsony tudatossági szint, ha egy ilyen egyszerű dolgot nem vagy képes összelogikázni.

2012. júl. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!