Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mekkora bűnnek számít, ha...

Mekkora bűnnek számít, ha házasság előtt lefekszem egy nővel (mert nem bírom ki)?

Figyelt kérdés

önkielégíteni is szoktam naponta 1-2-szer, azt se tudom betartani, viszont járok templomba minden héten


római katolikus keresztény vagyok



2012. aug. 5. 19:19
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

jó tényleg badarság volt úgy fogalmaznom, h mekkora bűn

megpróbálok harcolni valahogy a hormonok ellen...

2012. aug. 5. 21:31
 22/44 anonim ***** válasza:
82%
Az ige a legnagyobb harci eszköze a hivönek,ha Isten igéjével van tele a szived akkor könnyebben ellenne tudsz álni a kisértésnek,ha vele kezded a napod akkor Ö fogja uralni a gondolataidat.
2012. aug. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!


Egy cipőben evezünk, mondhatni. Párommal mi is a korlátokat kerestük, mi bűn egy párkapcsolatban Isten előtt, és mi nem az?

Mi a "tisztaságot" választottuk, és képesek is vagyunk megfelelő önuralommal megállni a dolgokat.

Ajánlok Neked egy könyvet: Tomka Ferenc - Biztos út.

Remekül összefoglalja ezt a kérdéskört.


Amúgy Kerényi Lajos atyát idézném Neked: a farkasról szól, aki sürgeti a papot, hogy gyorsan gyóntassa meg birkalopásért, mert közeleg a következő csorda, és nagyon éhes.


Nem piszkálódásból mondom.

2012. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsó 2 választ!
2012. aug. 5. 22:10
 25/44 Pietrosol ***** válasza:
31%

Szia!


Egyáltalán nem számít bűnnek!Illetve pont akkora bűn,amekkorának te gondolod!

2012. aug. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagyok keresztény, és azt mondom, ha a tetteddel nem ártasz sem magadnak, sem másnak, sem fizikailag, sem lelkileg, akkor tedd meg nyugodtan. Az összes többi szabály, legyen az vallási vagy állami, vagy valamilyen csoporté, csupán dogmák. És akik ezek szerint a dogmák szerint élnek, azon vannak, hogy másokat is az ő dogmái irányítsanak. Éljen a szabadság és a felelősség. :)
2012. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 Hazardteam ***** válasza:
100%

Emberektől hiába várod azt a választ, amit csak Isten tud megadni (neked)

A biblia Isten szava, a válaszok benne vannak, de ha azt akarod, hogy ne üresen csengjenek, arra vans zükséged, hogy maga Isten világítsa meg számodra a miérteket és a hogyanokat. A házasság, mint olyan, az idők során elkorcsosult sajnos. Isten tervében nem egy papír állt, hanem az ember állt a középpontjában és az, hogy boldog legyen. Maga a házasság is Isten "találmánya" Ő volt az, aki tudta Ádámnak mi a fene baja van, még mielőtt ő maga rájött volna mi hiányzik és Isten vitte hozzá Évát. A paráznaságnak és a többi ilyennek a tiltása NEM büntetési célzattal lettek , hanem a TE védelmedben. el sem tudnám neked mondani, mennyit szívtam "őszinte barátnők" miatt és milyen károkkal jöttem ki anno egy-egy ilyen "kapcsolatból". Néha úgy éreztem, minden ilyen után valamit kitéptek belőlem, amik valaha a részeim voltak, ÉN voltam és a sokadik után már azt találgattam, vajon hány kell még, hogy teljesen eltűnjön az, aki én vagyok. Manapság mindenki, vagy majdnem mindenki az elkötelezettség nélküli, "mának élünk" kapcsolatokat erőlteti, még azok többsége is, akik az ellenkezőjét, hűséget, elfogadást, feltétlen és érdek nélküli szeretetet, meg "holtomiglan-holtodiglant" erőltetnek (szavakkal, de tettekkel nem)

Az eredményt asszem nem kell ecsetelni, elég ha körül nézel magad körül is akár. Ugyanakkor a mai világban rendkívül nehéz olyat találni, aki normális értékek szerint él, ha ráadásul még őszinte hívő is, az már nagyon habos és tényleg CSAK Isten tud ilyen társat adni. De csak akkor, ha nem pazarlod és tékozlod el magadat és az éveidet mindenféle nem hozzádvaló, de amúgy "kedves-aranyos-jóazágyban" jöttmentekre. Mert lehet, hogy közben éppen a legnagyobb ajándékot szalasztod így el, amit az életben kaphatsz: egy igazi, hűséges és hozzád való társat. Érted? Lehet "játszadozni" ilyenekkel, de ezekkel nem Istennek ártasz, és nem valamiféle "szíbályt" sértesz meg, hanem magadat teszed tönkre, akármennyire is csábítónak és szépnek, izgatónak és izgalmasnak tűnjön is (hidd el, tudom miről beszélek, volt benne részem..)

2012. aug. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Szia!



Igyekszem nagyon komolyan venni a kérdésedet. Az egyik hozzászólásodban írtad: nem vagyok igazán keresztyén. Ezt én is így gondolom felőled.



Ha elolvasod Pál apostol levelét a rómaiakhoz, a 7 fejezetben beszél a bűn törvényéről! Ez nagyon fontos! Egy törvénnyel nem lehet szembeszállni! A gravitáció törvényét nem tudod legyőzni saját erőből!Persze ugrálgathatsz, ha van kedved meg kitartásod, idővel megerősödsz, és egész nagyokat fogsz tudni ugrani, de a vége akkor is csak az lesz, hogy vissza esel a földre. De, ha fogsz egy ballont, a végére egy kosarat teszel, a ballonban a levegőt felmelegíted, repülni fogsz! Miért? Mert van egy törvény, mi szerint a meleg levegő felfelé száll. Mi győzte le a gravitáció törvényét? Egy másik törvény. A te problémádra a válasz a Páli levél (Rómaiakhoz) 8. fejezetében van leírva.



A Jézusba vetett hit reményt ad. (meg szabadulást a bűnből)

2012. aug. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Nos, tényleg nagy butaság volt így fogalmaznod. És igen bűn. Én nem mondom, hogy ha megismerkedsz egy lánnyal rögtön vedd el, hogy szexelhessetek, mert akkor már a házasság lenne olyan, mint egyes embereknél a járás: Együtt vagytok, szexeltek, de, ha összevesztek, szakítotok.


Mindenképp várj a házasságig, de csak akkor házasodj meg, ha biztos vagy a dolgodban.

És az előttem lévőknek igaza volt. Hiába gyónod meg a bűnöd, ha nem bántad meg és még csak meg sem próbálsz legközelebb ellenállni. Én nem vagyok katolikus, de látok logikát a gyónásban. Egy baj van vele, hogy az emberek már ezt is kezdik úgy kezelni, mint a búcsú cédulát. Ahogy Jézus a parázna asszonynak is megbocsátott, neked is meg bocsát, ha megbánod bűneid. De neki is azt mondta, hogy "menj el, és többé ne vétkezz!", biztos vagyok benne, hogy vétkezett utána többször is, hiszen ő is ember, és ezt Jézus is tudta. Ez a mondat arra vonatkozott, próbálj meg ne vétkezni.


Amúgy én nem gondolnám, hogy a maszturbálás bűn lenne, de egészen addig, amíg nm helyettesíti a szexet. Ha ez megtörténik, akkor a házasságot rúgod föl.

2012. aug. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
45%
Akasztás jár érte :)
2012. aug. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!